Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Software pro sledování PC v LAN síti

Pears (1027)|5.10.2006 10:12
Shanim soft v kterym bych mohl ovladat druhe PC a sledovat co se na druhem PC deje v domaci siti (LAN). Mam router a z neho dva PC na kterym radej a delaj hovadiny decka. Tak by me zajimalo jestli je to chovani v mezich "rozumneho mysleni".
Vim, ze neco takoveho existuje, ale neumim to na netu najit a proto prosim o radu a tip.
Diky
Pokud bude software potreba lecit - prosim pres PM. Thx.
Devaster (477)|5.10.2006 10:23
VNC, pcanywhere od symantecu alebo pcduo od netsupport napr...
Pears (1027)|5.10.2006 10:52
OK. Vyzkousim
Devaster (477)|5.10.2006 11:35
pcduo vyuzivam v praci a super spokojnost , mala zataz ....
Fantas! (3016)|5.10.2006 12:00
HiddenCam
Saxel (2279)|5.10.2006 17:54
Již několik let používám UltraVNC http://ultravnc.sourceforge.net/. Je to free a funguje bezproblémově.
Pears (1027)|5.10.2006 20:15
Devaster
Covece to pcduo jsem chtel nainstalit a hned na druhym "next" to po me chce nejaky heslo jinak me to nepusti dal v instalaci.
Saxel
Ten UltraVNC zkousim, ale jsem fakt v tomhle LAMA jako prase. Nevim jak to nastavit (asi port), abych ten druhy PC videl.

Jestli ni pomuzete v nastaveni jakehokoliv softu budu vdecny.
Fantas! (3016)|5.10.2006 20:56
Pears
obvykle tam byvaji tzv stenice, ktere musis nainstalnout do toho vzdaleneho PC...
Devaster (477)|5.10.2006 21:12
[quote=Pears]Devaster
Covece to pcduo jsem chtel nainstalit a hned na druhym "next" to po me chce nejaky heslo jinak me to nepusti dal v instalaci.
Saxel
Ten UltraVNC zkousim, ale jsem fakt v tomhle LAMA jako prase. Nevim jak to nastavit (asi port), abych ten druhy PC videl.

Jestli ni pomuzete v nastaveni jakehokoliv softu budu vdecny.[/quote]

a cosi cakal ? treba ho liecit ...
Doom (2331)|6.10.2006 07:36
ten VNC je jednoduchej. na sledované PC se nainstaluje VNC server a na tvoje - sledující - PC se nainstaluje VNC klient. jinak s portama a pod. bych si nedělal hlavu, v rámci místní sítě to snad ani není potřeba měnit a stačí nechat výchozí.
VNC jsem svého času používal pro vzdálenou správu otcova PC a spokojenost.
Pears (1027)|6.10.2006 23:43
VNC me zaujal. Ted jsem preinstalil me dvoulete Wokna a koukam vsude mozne na netu jak zjistit o tom softu co nejvice abych to na obou PC dobre a hlavne rychle nastavil.

Jeste poradne nevim co ten program dokaze.

Zeptam se:
1. sleduje co se deje na plose?
2. je programek videt? (system tray atd.)
3. dokaze se spustit sam po startu woken aniz bych musel klikat na nejake OK?
4. jak je to s tim heslem?
5. budu moci kopirovat soubory aniz by si toho uzivatel PC (serveru) vsiml?

Vim, ze se ptam jako debil, ale .......starnu :-E
vOid (181)|7.10.2006 11:39
ja pouzivam RADMINa (remote adinistrator), driv jsem pouzival vnc, urcite vyzkousim to ultraVNC,

umi prenaset obraz, soubory, vzdalenej prikazovej radek, u novejsi verze chat, nejaky volani a takovy praseciny
Saxel (2279)|7.10.2006 16:30
[quote=Pears]VNC me zaujal...

Zeptam se:
1. sleduje co se deje na plose?
2. je programek videt? (system tray atd.)
3. dokaze se spustit sam po startu woken aniz bych musel klikat na nejake OK?
4. jak je to s tim heslem?
5. budu moci kopirovat soubory aniz by si toho uzivatel PC (serveru) vsiml?
[/quote]
1. Ano, normálně máš v okně svého PC obrazovku vzdáleného PC a normálně ho můžeš ovládat - hýbat myší, spouštět aplikace, prostě téměř všechno.
2. Ano. U vzdáleného PC musí být spuštěn server "winvnc.exe" a ten je vidět jako ikona v systray. Když se na vzdálený PC připojíš, změní tato ikona barvu.
3. Samozřejmě - dej ho do skupiny "Po spuštění". V podstatě ve firmě to tak máme na všech uživatelských PC, a když má nějaký uživatel problém, jednoduše se k němu připojím a problém na dálku vyřeším (většinou). Nemusím nikam chodit, A TO SE VYPLATÍ!
4. Heslo musiš zadat u toho vzdáleného PC a připojí se tam jen ten, kdo zná heslo. Nevím, co je nejasné.
5. viz 2. - když se připojíš, změní se barva ikony (může zmizet obrázek pozadí - podle nastavení - používá se, když je vzdálený PC na pomalé lince), když hýbneš myší přes okno vzdáleného PC, utíká uživateli myš pod rukama a toho si všimne každý. Pro přenos souborů se otevírá zvláštní okno z horní lišty, a co je úplně supr, že funguje přenos dat přes clipboard.
Vyzkoušej si to a uvidíš sám. Je to skvělý pomocník pro správu vzdálených PC.
artam (1147)|27.3.2009 13:22
[QUOTE=Saxel;118228]3. Samozřejmě - dej ho do skupiny "Po spuštění". .[/QUOTE]

Nedavat do nijakej skupiny "Po spuštění", ale nainstalovat ho ako service (je tam na to dokonca polozka v start menu).
Rozdiel:
- v pripade, ze je ako service, tak bezi "v pozadi" a je mozne na dialku uzivatela odhlasit/prihlasit resp. restartovat pocitac, ak je to potrebne
- v pripade, ze je "Po spuštění" tak sa VNC nespusti, az kym sa uzivatel neprihlasi, takze napriklad po dialkovom restarte, ak nie je nastavene automaticke prihlasovanie (co je podla mna hazard) sa do pocitaca uz cez VNC neda dostat