Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

"špeciálne" nahrávanie

Stano_tvf (504)|5.10.2006 08:26
Iste ste už videli klipy alebo scény, ako napr. rozkvitnutie kvetu, východ slnka a pod., keď scena trvajúca niekoľko hodín / dní sa premietne za niekoľko minút. Skúšal som to napr. v UMSPro, snímať z pripojenej DV kamery v intervale 10sek., ale nie je to ono. fps je tam vždy 25, každých 10 sek. sa zmení obrázok. Alebo treba urobiť 1 snímku každých 10sek. a potom ich nejakým SW dať dohromady? Aký SW dokáže napr. z 1000 jednotlivých snímkov urobiť film?
Stano_tvf (504)|5.10.2006 09:34
Skusam to cez WinDV, Every N...frame-1500, uvidím
Aké su vo WinDV max.hodnoty velkost AVI a Every N-th frame?
Na akú max.vzdialenosť môžem pripojiť PC ku kamere cez FW?
Dá sa to nejako pripojiť napr. na 15m?
BEPE (539)|5.10.2006 14:40
Tyto záležitosti se provádí tyv. časosběrným snímánám. Nevím zda to vůbec jde tebou popisovaným způsobem, ale některé videokamery, zejména SONY to umí (například moje TRV 310E ano). V nastavení si můžeš zadat v jakém časovém intervalu chceš snímat a v kolika snímkovém nastavení. Režim se tuším nazývá Intervalometer. Sám jsem dělal pár pokusů a docela to funguje. Pokud máš Sonku podívej se zda má v menu možnost nastavit tento režim. Jinak i při klasické animaci - což intervalové snímání do jisté míry je - se nesnímá vždy po jednom snímku, ale zpravidla po 3. Mám dojem že ta moje kamera umí nejméne asi 5 framů, ale ted si nejsem jistý. Konečně na timeline do však docela fungovalo. Natáčel jsem rozvíjení pupenu na větvičce. Musíš si ale dát pozor na konstantní osvětlení, což jsem opoměl a potom to podle toho vypadalo. :-((
Whitejoker (616)|6.10.2006 14:44
jde to i ve VirtualDubu - natočíš těch několik hodin v jednom záběru,
ve VD dáš v menu Video/Frame rate
volbu "change to" ..... (a násobek 25 fps, myslím, že to maximálně umí 149,999 fps) a současně musíš mít zatrženou druhou volbu "decimate by" .... a tam dát to číslo, kterým jsi původně vynásobil to framerate.
Když to takhle uděláš a pak na zkráceném videu ještě jednou, máš zrychlení 36x