Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ProCoder 2.0 mi nebere AVI-soubory

wendy (260)|4.10.2006 21:37
Dal jsem se na konci léta do výroby DVD z nasnímaných DV materiálů.
Vyrenderované AVI soubory z Power Directoru 5 mají celkem přes 18GB.

Vychází to na 1:25 hod a datový tok kolem 6500 kbps, tak jsem chtěl snížený datový tok kompenzovat údajně lepšími kvalitami ProCoderu 2.0
(lépe se mi pracuje s TMPGEnc v3).

Nabídl jsem mu všech pět kousků AVI souborů, první "přežvejkal" a pak spadnul do plochy a ani nevydal jakoukoli hlášku !!!
Sólově mi bere opravdu jen jeden soubor, ale při ostatních spadne, skončí, dál NIC !!!

Celou potřebnou práci s kódováním jsem opět svěřil osvědčenému TMPGEnc-ovi, ale na "můj" ProCoder se zlobím, dříve jsem byl s jeho rychlostí spokojenej. Možná dojde k přeinstalaci, ale vlastně nevím proč.

Jednotlivé AVI soubory jsou přehrávatelné WMP9 i PowerDVD6, tak proč se zrovna ProCoderu nelíbí?

Můžete mi někdo naznačit v čem může být problém, popř. mi doporučit nějaký inspekční SW pro zjištění stavu AVI souboru (třeba je špatná hlavička nebo nějaká kontrolní suma, či co, já netuším, kde je příčina)
mirekv (7169)|4.10.2006 21:54
wendy
Zkus v Procoderu v Target vypnout audio a pokud to vyjde, tak jej udělat zvlášť.
vlada (3470)|4.10.2006 23:18
wendy
Použij AviSynth + HC enkoder a máš po problémech. Pro tenhle datový tok by měl dávat nejlepší kvalitu.
Pitomec (10211)|5.10.2006 07:09
[quote=wendy]Dal jsem se na konci léta do výroby DVD z nasnímaných DV materiálů.
Vyrenderované AVI soubory z Power Directoru 5 mají celkem přes 18GB.

Vychází to na 1:25 hod a datový tok kolem 6500 kbps, tak jsem chtěl snížený datový tok kompenzovat údajně lepšími kvalitami ProCoderu 2.0
(lépe se mi pracuje s TMPGEnc v3).

Nabídl jsem mu všech pět kousků AVI souborů, první "přežvejkal" a pak spadnul do plochy a ani nevydal jakoukoli hlášku !!!
Sólově mi bere opravdu jen jeden soubor, ale při ostatních spadne, skončí, dál NIC !!!

Celou potřebnou práci s kódováním jsem opět svěřil osvědčenému TMPGEnc-ovi, ale na "můj" ProCoder se zlobím, dříve jsem byl s jeho rychlostí spokojenej. Možná dojde k přeinstalaci, ale vlastně nevím proč.

Jednotlivé AVI soubory jsou přehrávatelné WMP9 i PowerDVD6, tak proč se zrovna ProCoderu nelíbí?

Můžete mi někdo naznačit v čem může být problém, popř. mi doporučit nějaký inspekční SW pro zjištění stavu AVI souboru (třeba je špatná hlavička nebo nějaká kontrolní suma, či co, já netuším, kde je příčina)[/quote]
Nemáš ten DV soubor náhodou typ1? Na něm totiž CPC2 ztroskotá a je potřeba mu předhazovat jenom typ2.
wendy (260)|5.10.2006 18:14
Já jsem dosud ve střihových SW upřednostňoval export do AVI kontejneru Type1 (vše v jednom souboru) a můj ProCoder (dříve) už zpracoval vícero takových vyrenderovaných AVI souborů.
Kdyby se mu nelíbil typ, tak proč o tom nevydá nějaké hlášení?
Spadnout sprostě do plochy, tak jak to dělá teď, to jsem dosud neviděl
u žádného SW. Jo, vytuhnout, zmrazit OS až k nutnosti resetu, to se mi občas při neuvážených pokusech se staženým SW povede, ale do plochy a klidně se nechat znovu spustit, tak to prosím nikoli.
Ale zkusím udělat novou instalaci (není to jednoduché - musím obejít USB klíč a jiné krkolomnosti). CPC2 mě doposud nezklamal, byť jsem přešel na TMPGEnc.

Bylo to v dobách, kdy jsem každý projekt kódoval v nejvyšším datovém toku a nekoukal, jestli se mi pak na DVD vejdou tři nebo pět akcí.
Pak jsem zjistil, že lze do TMPGEnc naložit vícero sestříhaných AVI souborů a vestavěná "kalkulačka" mi ukáže s jakým datovým tokem se ony akce vejdou na jedno DVD-médium. (Má tuto schopnost i CPC2? Asi jsem ji ani nehledal, zůstal jsem od té doby u TMPGEnc)

A ohledně té "kalkulačky" bych měl trochu všeobecnější dotaz. Když bych šel na vypočítaný datový tok (obvykle ho malinko snížím), zůstane pro authoringový SW (používám UDMF3 a teď jsem jednou použil v5)
rezerva pro menu? Bývá to odhadem 10-30MB, košatější menu třeba i více?
Jaké postupy v tomto směru praktikujete? Na HDD si zapíšu jakkoli velký DVD projekt, ale když nějaké MB budou "přes čáru", asi se mi ozve
UDMF (případně Nero).

Rád si počtu něco z vaší praxe. Děkuji.
vlada (3470)|5.10.2006 19:05
wendy
Já si vždycky nechávám rezervu 100-200 MB. Z DVD 4,4 GB to není moc velká část a vyplatí se to. Authoringový SW k tomu vždycky pár desítek MB přihodí.

Cose týká DV AVI, doporučuji používat vždycky DV Type 2, tím se nedá nic zkazit. S DV Type 1 obrovský množství programů nepracuje.