Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDCP - Problém pokud chci spojit PC přes DVI s HDMI na TV?

businessman (82)|3.10.2006 23:26
Chtěl jsem prostě použít PC místo DVD přehrávače. B-)

Mám RAdeon 9250 s DVI výstupem a na TV vše od HDMI přes componentní , scarty atd.
Řekl jsem si, že nekvalitnější bude digitální cesta, tedy koupit kabel male DVI na male HDMI.
Ale světe div se, při koupi jsem narazil na hlášku, že pokud jedno ze zařízeních má HDCP (ochrana proti nějakýmu kopírování disků) a druhé nemá, že to nebude fungovat a chyba nebude v kabelu. \/ :(( :OO :-?
Moje TV to samozřejmě má a pochybuju, že ta grafika taky, to je asi blbost. Takže by to nemělo fungovat.
Má s tímto někdo zkušenost, mám koupit ten kabel? Není nějaká naděje na zprovoznění?
Nebo jakým způsobem propojit PC s TV, aby na tom šli kvalitně přehrávat DVD, když na PC nemám Komponentní (jak je tam dostat...)

Díky za rady a postřehy. :BB:
artam (1147)|8.10.2007 16:16
Mam to vyskusane na R9600. Jednoducho, ak na DVI vystupe karta nema podporu HDCP (pokial viem, tak R9250 nema), tak na TV bude len tma. Smola. Mas 2 moznosti:
- zainvestovat do grafiky s podporou HDCP
- ak ten TV prijimac ma D-SUB konektor (t.j. klasicky VGA), tak to staci prepojit cez ten, len sa neodporuca ist s dlzkou kabla cez 5m, v zavislosti na kvalite kabla mozu byt na ostrych hranach vidiet duchovia.
Gardfield (21)|15.10.2007 22:01
Mam LCD TV pripojenu DVI-HDMI (graficka FX5600). Neviem ci ma podporu HDCP (skor myslim ze nie, kedze ide o dost "obstaroznu" kartu) a obraz v pohode na vsetkych rozliskach od 1080p (aj i co je ale z PC pustat uplna blbost) az po 720p a ponuka aj 526 ci tak nejako.

Moj osobny nazor - pojde ti to bez problemov.
xax (2)|17.10.2007 11:06
Zdar,

koupil jsem minulý týden Panasonic TH-42PZ700EA (http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=81255), měl jsem grafiku od Nvidie 7900GS, koupil jsem kabel DVI->HDMI a propojil to. Výsledek stejně jako ty - černý obraz. Na PC bylo TV detekováno správně, mohl jsem nastavit rozlišení ... ale obraz nikde. Jen jsem viděl že TV přepíná rozlišení, ale obraz nezobrazovala.

Při konzultaci s Panasonicem jsem byl upozorněn na vyžadovanou ochranu HDCP na HD portech.

Takže jsem koupil Nvidia 86000GTS s podporou HDCP na DVI a protech a bingo, obraz jede :)
Přehrávám na TV všechno, DIVX počínaje HDDVD konče, vše v plném HD rozlišení 1920x1080.

Takže si před nákupem vždy ověřte jak je to s vyžadováním HDCP ochrany na HDMI portech!
Sibi (7)|17.10.2007 14:43
Pokud je mi znamo, tak HDCP je ochrana proti kopirovani obsahu ve vysokem rozliseni. Pokud jedno z propojenych zarizeni podporuje HDCP a druhe ne, dochazi ke zhorsovani obrazu rozmazanim, nebo neni prehravan vubec. Vyrobce zarizeni podporou HDCP garantuje, ze na danem zarizeni neni mozne poridit kopii zdroje. Melo by se tedy tykat pouze zdroju ve vysokem rozliseni. Pokud se pletu, tak se predem omlouvam.
xax (2)|17.10.2007 15:07
No já bych řekl, že to prostě funguje tak, že když TV na HDMI rozhraní vyžaduje DHCP ochranu tak ti prostě, po propojení s grafickou kartou, která HDCP nepodporuje, obraz nezobrazí.

Viz. můj příspěvek s propojením plazma TV a GForce7900GS - obraz se prostě nekonal - a to i když jsem chtěl jenom zobrazit plochu v rozlišení 1920x1080. Když jsem vyměnil kartu 7900GS za 8600GTS s podporou HDCP tak obraz naskočil a vše funguje jak má.

Tzn. aby fungovalo spojení musí být oba konce HDCP ready - tolik má RL zkušenost :)
Lark (365)|23.1.2008 00:58
Mrkněte na tohle: http://www.cdr.cz/a/16754/1 a případně si dejte vyhledat HDCP. Je tam spousta informací. Jestli to ale dobře chápu, tak ve WinXP žádné HDCP nefunguje a jedná se až o Visty. Nebo to chápu špatně? Mám TV Panasonic 42PX70EA připojenou přes DVI/HDMI do PC s GF7600GT na WinXP a zatím jsem přehrál všechno, tak nevím? Už se to HDCP vůbec používá?
Lark (365)|23.1.2008 02:16
radekhulan (185)|15.5.2008 00:33
Slysoft AnyDVD HD to umí řešit.. Sám mám grafiku co umí HDCP (NVIDIA 9800GX2) i pro duallink, monitor co umí HDCP (max do 1080p), ale ne v rozlišení 2560x1600, takže stejně musím použít tento SW, abych si legálně zakoupený BD film přehrál v nativním rozlišení na svém monitoru. Funguje 100%.
xKarlos (9)|9.3.2009 12:45
Spousta lidí včetně mě má problémy že když propojí graf. kartu s TV pomocí DVI->HDMI kabelu, p5estane fungovat digitální, někdy i analog. tuner. (po vypnutí a zapnutí TV) u Vás se tento problém nevyskytuje ? Díky moc

[QUOTE=Lark;162851]Mrkněte na tohle: http://www.cdr.cz/a/16754/1 a případně si dejte vyhledat HDCP. Je tam spousta informací. Jestli to ale dobře chápu, tak ve WinXP žádné HDCP nefunguje a jedná se až o Visty. Nebo to chápu špatně? Mám TV Panasonic 42PX70EA připojenou přes DVI/HDMI do PC s GF7600GT na WinXP a zatím jsem přehrál všechno, tak nevím? Už se to HDCP vůbec používá?[/QUOTE]
Lark (365)|16.3.2009 08:59
[QUOTE=xKarlos;218813]Spousta lidí včetně mě má problémy že když propojí graf. kartu s TV pomocí DVI->HDMI kabelu, p5estane fungovat digitální, někdy i analog. tuner. (po vypnutí a zapnutí TV) u Vás se tento problém nevyskytuje ? Díky moc[/QUOTE]

Nikdy se mi to nestalo. Mám 42PX70EA.