Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DirectShowSource nějak nefunguje

RaDim_ (128)|3.10.2006 22:13
Nejdřív musím říct, že toho moc v oblasti "práce s videem" neumím. Přesto jsem se jaxi dostal k programu VirtualDub, který mi hodně vyhovuje. Ale má jeden problém. Nebere WMV. Nějak jsem ale časem došel na AviSynth a jeho funkci DirectShowSource(). WMV tak do VD dostanu, ale zjistil jsem, že po převodu nějak blbne. Hlavně teda, že je rozhozený zvuk (nevím jestli je jenom oproti videu posunutý, ale možná že i zpomalený nebo zrychlený - někdy to tak i vypadá), potom posledních cca 5 sec se na konci videa 1 - 3x opakuje (nebo spíš je to tak, že nějdřív se na konci zopakuje tak 5 sec, za tím 3 sec a potom občas ještě 1 sec) a taky se mi ještě zdá, že je odseknutý kousek začátku (tím si ale nejsem jist, protože jsem zkoušel jenom videa, kde je na začátku tma a ta až přejde v obraz, takže to není moc znát, ale myslím, že tam opravdu něco takového je). V celku to vypadá nějak tak, že je video pořád stejně dlouhé, zvuk je v pořádku, ale obraz začne trochu dřív (začátek se odsekne) a když je na konci volné místo (dohrává ještě zvuk) tak se to tam nějak snaží ještě něco naládovat, vezmeto to teda kousek konce a přídá ho tam a když je tam ještě pořád místo tak vezme ještě menší kousek konce a zase ho přídá a přidává ho tak dlouho, než bude video správně dlouhé. Ještě jsem si všimnul, že čím větší (delší a větší rozlišení) video je, tim vic to jde znát (zkoušel jsem převádět i relativně malé WMV a skoro jsem tu chybu nepostřehl, ale taky tam byla). Mám ověřeno, že je to tím DirectShowSource, protože když ve VD převádím video normálně (normálně ho otevřu rovnou a ne přes .avs soubor), tak je vše v pořádku. Díky.
vlada (3470)|5.10.2006 13:51
RaDim_
Zrovna asi před 3 dny jsem takhle převáděl WMV video a všechno bylo v pořádku. Zkusil bych zpracovat zvuk a obraz samostatně. Taky to chce udělat nějaký pokusy. Porovnat počet snímků před a po kompresi videa, potom porovnat délku zvuku a videa.

Taky můžeš vyzkoušet VirtualDub MPEG-2, který umí přímo otevřít WMV .
RaDim_ (128)|7.10.2006 10:31
Zpracování zvuku a obrazu samostatně způsobí to, že je zvuk v pořádku a obraz dělá to co jsem popisoval. Počet snímků i délka jsou stejné jako původní.
RaDim_ (128)|7.10.2006 10:47
Tak jsem zkusil ten VirtualDub MPEG-2 a když chci otevřít WMV tak to hodí tuto hlášku:
Nemůže být teda celý problém v nějaké podělané verzi WMV kodeku, který mám?
vlada (3470)|7.10.2006 11:42
RaDim_
Ta hláška je snad celkem jasná, ne? Nemáš kodek pro WMV3. Najdeš ho tady.

Taky můžeš ještě zkusit program ASFTools, který umí opravit ASF soubory.
RaDim_ (128)|7.10.2006 13:54
No jo, já jsem v tomto strašná lama. Vždycky jsem si myslel, že je WMV kodek součástí WMP no a protože mám WMP11, tak jsem si myslel, že by v tom neměl být problém... Díky, už to funguje.
vlada (3470)|7.10.2006 15:41
RaDim_
To je právě strašně rozšířená dezinformace, že na přehrávání videa se používají kodeky. Není to tak. Součástí WMP je DirectShow dekoder pro WMV3, který využívají přehrávače. Video editory ale většinou potřebují na otevření videa VfW kodek.

Například AviSynth umí použít VfW kodek i DirectShow dekoder. Pokud použiješ AviSource(), tak se pro dekódování AVI použije VfW video kodek a ACM audio kodek. Když použiješ DirectShowSource(), tak se použijí DirectShow dekodery. Pokud máš FFDShow, tak si všimni, že tam máš separátní nastavení pro DS a VfW.

Většina lidí nemá o existenci těch dvou paralelních systémů ve Windows vůbec tušení. Pokud Tě to zajímá blíž, přečti si tenhle můj článek - http://jech.webz.cz/multimedia.php.
vlada (3470)|7.10.2006 15:44
RaDim_
To je právě strašně rozšířená dezinformace, že na přehrávání videa se používají kodeky. Není to tak. Součástí WMP je DirectShow dekoder pro WMV3, který využívají přehrávače. Video editory ale většinou potřebují na otevření videa VfW kodek.

Například AviSynth umí použít VfW kodek i DirectShow dekoder. Pokud použiješ AviSource(), tak se pro dekódování AVI použije VfW video kodek a ACM audio kodek. Když použiješ DirectShowSource(), tak se použijí DirectShow dekodery. Pokud máš FFDShow, tak si všimni, že tam máš separátní nastavení pro DS a VfW.

Většina lidí nemá o existenci těch dvou paralelních systémů ve Windows vůbec tušení. Pokud Tě to zajímá blíž, přečti si tenhle můj článek - http://jech.webz.cz/multimedia.php.
RaDim_ (128)|8.10.2006 09:58
Díky za odkaz, podívám se tam.

No, ale jak jsem psal, že to funguje, tak to není až tak pravda. Když použiju DirectShowSource, tak to funguje pořád stejně blbě. A když použiju VD-MPEG2 a otevřu to přímo, tak se zdá, že video je celkem v pořádku, ale zvuk je nějak rozhozenej. A zajímavý je, že se mi zdá, že v některý části videa ten zvuk rozhozenej je a někde není. Ono je to dost těžký poznat, protože v tom videu to taky nejde poznat vždycky. Fakt nevím proč to dělá a jak se toho zbavit.
Já jsem si totiž stáhnul několi HD videí ve WMV. Jenomže mi to jaxi PC nestíhá pouště a seká se to... Tak jsem to chtěl nějak zmenšit. Dřív jsem na to používal Magix Music Maker, ale pak jsem si všimnul, že zvuk u toho videa není vůbec komprimován, takže je přibližně stejně velký jako video. A nikde to tam nešlo nastavit. Zajímavé ale je, že přes tento program se to jinak převedlo vždycky správně. Přes VD s tím mám pořád potíže. Ale jenom s WMV.
Jasně, mohl bych si ta videa převést v Music Makeru a pak jenom ve VD upravit zvukovou stopu. Ale to je dost na níc. Navíc se video v Music Makeru musí importovat a to trvá docela dlouho a pak se to taky občas sekne... no hrůza.
vlada (3470)|8.10.2006 10:52
RaDim_
Já si tím nejsem jistý, ale nemůže mít ASF (WMV) proměnou snímkovou frekvenci? To by mohlo takový bordel způsobovat.

Někde je v tom souboru nějaký zádrhel, protože já jsem takto vždycky převedl WMV na AVI bez problémů.

Zkus zjistit, co po převodu to video udělá. Jestli se bude zvuk střídavě předbíhat a zase scházet nebo jestli bude na začátku O.K. a potom se bude čím dál víc rozjíždět. Poslední možnost je, že bude mimo už na začátku. Tohle je důležitý zjistit.
RaDim_ (128)|10.10.2006 17:50
vlada
Tak jsem zkoušel převádět i některá jiná videa. A ty šli celkem v pohodě. Takže to vypadá na to, jakoby to dělalo jenom u HD WMV... Každopádně DirectShowSource u AviSynthu blbne tak jako tak, takže v nejbližší době naformátuju disk a přeinstaluju windows. Potom si nastuduju tvoje stránky a když si potom nebudu vědět rady, který všechny kodeky a filtry instalovat a který ne, tak tě s tím budu asi otravovat :-)
vlada (3470)|10.10.2006 18:27
RaDim_
Hlavní rada je tahle: Čím míň, tim líp.