Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CRT PANASONIC TX-32PX30 - digitální šum v obraze

Doktor2 (214)|3.10.2006 06:29
Zdravím kluci, mám problém se sledováním obrazu na této TV.
Při záběrech na obličej je patrný digitální šum (jako když někdo maluje štětcem na plátno a z dálky to vypadá ok a z blízka nevíte co to je). Podotýkám, že mám příjem DVB-T a DVB-S a vše propojeno kvalitními SCARTY. Ta TV je podle mne vyrobená v Polsku, protože v DO byly polské baterky. Nevím co s tím. Třeba máte někdo podobnou zkušenost.
Díky
Modena (1706)|3.10.2006 17:39
[quote=Doktor2]Zdravím kluci, mám problém se sledováním obrazu na této TV.
Při záběrech na obličej je patrný digitální šum (jako když někdo maluje štětcem na plátno a z dálky to vypadá ok a z blízka nevíte co to je). Podotýkám, že mám příjem DVB-T a DVB-S a vše propojeno kvalitními SCARTY. Ta TV je podle mne vyrobená v Polsku, protože v DO byly polské baterky. Nevím co s tím. Třeba máte někdo podobnou zkušenost.
Díky[/quote]
Povypínej v menu TV ty s***urvyudělátka, co je Panasonic v poslední výrobní křeči CRT obrazovek nazývá AI - umělá inteligence 9-) :-E - obraz se o dost zlepší - věř mi . . . :-D :-D :-D :-)
Doktor2 (214)|4.10.2006 06:05
Modena

Vypnul jsem všechny acuity,omezovače šumu apod. Je to o kousek lepší. Ale pořád se nemohu zbavit dojmu,že tv je špatně seřízená. Místo růžového obličeje je nádech oranžové. Propojením RGB by to tak být nemělo.
Jinak díky za odpověď
jvratisl (4)|30.10.2006 11:12
Já tuto tv koupil asi před měsícem a zítra ji vezu do servisu, protože obraz se úplně strašně matlá a například vrásky jdou až za obličejem. Zítra snad budu vědět víc, tak dám pak vědět, jestli je to opravitelný. Doufám, že jo, protože s tou televizí jsou všichni maximálně spokojený. Kdyby něco tak muj mail je [email]janvratislav@post.cz[/email]
ODSakEda (2278)|30.10.2006 12:19
digitální TV je především digitálně kodovaný transport dat, ale nakonec propojujete telku s dig. přístrojem analogově... (Scart)

Digitální=nespojitý, skokový, např. zápis průběhu odstínů a barev... tedy digitální (vysílání) neznamená lepčí než analogové!!!!! A současné dig. vysílání a některé stanice s velmi malým dat tokem (např. Očko...) maj opravdu hrozný (silně komprimovaný) obraz barevně i kostičkováním..., nekoukatelný na obrazovce nad 7cm úhlopříčky! Záleží i na dopdaném videou, kdy naplnit nonstop vysílání a zadarmo(!...) nutně postihne i kvalitu obsahu ale i kvalitu obrazu dodaných videí...

Z takového zdroje obrazu bych neposuzoval kvalitu obrazu vaší telky ani její obrazovky!
jvratisl (4)|30.10.2006 12:26
Jenže ono to dělá z jakéhokoliv zdroje včetně dvd přehrávače a videokamery. Proto myslím, že bude nějaká součástka v háji (zřejmě něco co zodpovídá za kompenzaci pohybu) nebo máte nějaký jiný názor?
ODSakEda (2278)|30.10.2006 12:51
Problém bude s výběhovou výrobou CRT jinak dobré značky sice z Japonsky, al mentalitou národa země výroby- Made in Czech... (tento čekšmejd se vyrábý někde u Plzně) (nezodpovědnosti seřízení a výstupní kontroly-šak levné vakuovky se prodávaj jen do zaostalejších zemí, kdo by se tím zabýval při nerentabilnosti a neperspektivnosti výroby! ne?...)
jvratisl (4)|30.10.2006 13:21
Je to dost možné, ale tato tv by měla být z výroby z UK. Každopádně myslíte, že je to seřiditelné v odborném servisu na počkání, nebo je spíš chyba v nějaké součástce?
jvratisl (4)|2.11.2006 20:09
[quote=Doktor2]Modena

Vypnul jsem všechny acuity,omezovače šumu apod. Je to o kousek lepší. Ale pořád se nemohu zbavit dojmu,že tv je špatně seřízená. Místo růžového obličeje je nádech oranžové. Propojením RGB by to tak být nemělo.
Jinak díky za odpověď[/quote]


Mám to taky propojený kvalitním scartem přes rgb a to podání barev je dost příšerný. Podařilo se Vám vyřešit ten problém?
Doktor2 (214)|29.11.2006 10:11
Mám to taky propojený kvalitním scartem přes rgb a to podání barev je dost příšerný. Podařilo se Vám vyřešit ten problém?[/quote]


Nepodařilo se mi problém vyřešit. Váhám,jestli zavolat nějakého servisáka. Abych ze sebe neudělal blbce. A co vy, měl jste to v tom servisu?
ODSakEda (2278)|29.11.2006 13:48
vakuová telka a barvy? Ta je ráda, že přešla z černobílého systému kompromisně na barevný...
Milosbb (889)|29.11.2006 17:27
Doktor2

Nepodařilo se mi problém vyřešit.

Problém vyriešiš tým, že sa vrátiš k analogovému príjmu a mazanice zmiznú, spolu s pár TV stanicami. Alebo budeš sledovať telku zo vzdialenosti min. 10 metrov - ak máš tú možnosť :-D

----------------
Doktor2 (214)|30.11.2006 06:01
[quote=Milosbb]Doktor2

Nepodařilo se mi problém vyřešit.

Problém vyriešiš tým, že sa vrátiš k analogovému príjmu a mazanice zmiznú, spolu s pár TV stanicami. Alebo budeš sledovať telku zo vzdialenosti min. 10 metrov - ak máš tú možnosť :-D

----------------[/quote]


Asi to bude tím, že sleduju digitální vysílání. A mám vlastně digitální příjem a ještědigitální zpracování obrazu v telce. Takže si asi zvětším obývák na úkor ložnice (stejně tam jenom spím - občas)
ODSakEda (2278)|30.11.2006 10:21
digitální znamená lepčí??? :-E Digitální znamená: zapsaný nespojitě, tedy konečným počtem údajů a tedy skokově,jako když napreslíš graf z bodů, ale nepropojíš je!!! Analogový je pro změnu jakoby ono propojení těch bodů-parametrů. Digitápní se snaží přiblížit analigu tím, že těch údajů (za 1s) je co nejvíce,kdy jakoby hustota bodů vytvoří koro onu křivku, tedy je nutné vysoké rozlišení i rozlišovací schopnost A/D převodníků a jejich bytová-úrovnová hloubka-počet údajů/s i počet úrovní (skoků) např. jasu a barvy!
Tedy je sice digitální=moderní, sice nevnášející další poruchy a šum s lepší možností řídit zpracování-úpravy (nejde o vnášení šum, ale o nedostatečný počet údajů a tedy o velmi hrubý popis děje-např. obrazu) , ale za předpokladu, že sama digitaslizace nezprasí analogové vtupní parametry malou rozlišovací schopností úrovní výstupních údajů (rozlišení, vzorkování, bitová hloubka jasů a barev).
Doktor2 (214)|30.11.2006 10:29
Jo jo určitě záleží na tom, v jaké rychlosti je zrovna program vysílán a jestli to není sprasené jako třeba na UPC. Třeba Prima z ASTRY má skvělý obraz, ale už je to horší třeba s programy na DVB-T, kdy odpoledne je přenosová rychlost menší než večer. Třeba u opakovaček na ČT4 sport
imported_Lister (405)|3.12.2006 16:58
Rodiče mají to samé u svého pansonicu 100Hz (no vlastně tohle jsem zatím pozoroval na 90% 100Hz televizí)
Obvinuju blbou obrazovku a špatné obvody pro převzorkování z 50Hz na 100Hz.
Nic se s tím nedá dělat, prostě CRT jdou s kvalitou hooodně dolů a nikoho to už nezajímá, protože pohledy většiny lidí jsou již upřené jinam.
Doktor2 (214)|4.12.2006 05:58
[quote=Lister]Rodiče mají to samé u svého pansonicu 100Hz (no vlastně tohle jsem zatím pozoroval na 90% 100Hz televizí)
Obvinuju blbou obrazovku a špatné obvody pro převzorkování z 50Hz na 100Hz.
Nic se s tím nedá dělat, prostě CRT jdou s kvalitou hooodně dolů a nikoho to už nezajímá, protože pohledy většiny lidí jsou již upřené jinam.[/quote]



Ale tahle televize je už tak 5let v prodeji. Stávala 50tisíc a dnes 20tis. Takže ta kvalita by měla být znát. Za podobné peníze (50tis) nekoupíš koukatelnou plasmu,nebo LCD
imported_Lister (405)|4.12.2006 09:54
[quote=Doktor2]Ale tahle televize je už tak 5let v prodeji. Stávala 50tisíc a dnes 20tis. Takže ta kvalita by měla být znát. Za podobné peníze (50tis) nekoupíš koukatelnou plasmu,nebo LCD[/quote]

..... a výstup z tohoeld prohlášení je prosím jaký ????

To jako že když to bylo drahý tak te nemůže být na nic???

My jsem si docela nedávno kupovali 63cm mono telku 50Hz a stála 25 tisíc a nebyla nic moc, kamarádka si před 3 lety kupovala nějakýho 16:9 Panasinica za 30 tis a to je totální sračka - na to se nedá dívat vůbec.........

Prostě koupit dobrou 100Hz telku se prakticky nedá, já se už smířil s tím, že 100Hz je pro mě tak na 2-3 roky než budou opravdu slušný LCD s 1080p a jako fakt jsem vzal to, že se v žádném ohledu nevyrovná staré dobré 50Hz klasice......
Milosbb (889)|4.12.2006 16:26
Lister

16:9 Panasinica za 30 tis a to je totální sračka - na to se nedá dívat vůbec.........

Zrejme ten istý model má aj švagor - obraz :-(((

se v žádném ohledu nevyrovná staré dobré 50Hz klasice......

To je aj môj názor, takže sme už dvaja :BB: , doteraz som si myslel, že som asi nejaký vadný, ak sa mi nepáči obraz na väčšine 100 Hz TVP, aj značkových.

----------
DodoMusic (173)|4.12.2006 16:43
Treba tam povypinat vsetky tie "mihotania" a "rozmazavacie" odsumovacie filtre ! Potom sa na to uz da z patricnej dialky pozerat :-I
Doktor2 (214)|5.12.2006 06:14
[quote=DodoMusic]Treba tam povypinat vsetky tie "mihotania" a "rozmazavacie" odsumovacie filtre ! Potom sa na to uz da z patricnej dialky pozerat :-I[/quote]

Všechny filtry šumu, acuity a já nevím co ještě ale nepůsobí na AV vstupy.
Ať přepínám jak přepínám, tak to nic nedělá. Anténní vstup nepoužívám, protože mám DVB-T a DVB-S
Ryko (5)|15.12.2006 14:21
Zdravim ludkovia, rad by som sa pridal do diskusie. Hladal som na nete nejake info o problemoch s Panasonicom 32PX30 a vidim, ze tu riesite presne to, co sa deje aj na mojom TV. V technike spracovania obrazu tohto 100Hz Panasonica s Aquity technologiou sa takmer vobec nevyznam, ale IMHO nie je normalne, aby aj pri kvalitnom vstupnom signale napr. z DVD dochadzalo k znacnemu zasumeniu obrazu a problemom pri zobrazovani dynamickych scen. A ako tu spominate, ze je najlepsie povypinat vsetky mozne vysepsenia obrazov, trosku by som oponoval. Len ako priklad uvediem, ze pri mierne rychlejsom pohybe textu po obrazovke je tento pri klasickom mode 100Hz absolutne necitatelny, po zapnuti Aquity sa to ale podstatne zlepsi.

Stale uvazujem o tom, ze dam TV reklamovat. Preto by bolo dobre vediet o skusenost niekoho, kto mal toto TV v servise. Niekto tu o navsteve servisu pisal, ale neuviedol, ako dopadol. Mam info od jedneho pana z Ciech - mozno je aj aktivny na tomto fore :-) - ktory Panasonic s tymto problemom reklamoval, ale neuspesne.

Podla mna je takmer iste, ze s tymito TV, ktore boli predane v poslednych niekolkych mesiacoch, nie je vsetko v poriadku. Otazka teda nestoji tak, ci je chyba v TV, ale ako dokazat pri reklamacii, ze mame pravo na odstranenie zavady TV, alebo jeho vymenu. Tolko moj neodborny nazor na vec.
nk69 (2)|16.12.2006 01:59
Vy nemáte vůbec ponětí o tom co píšete. Kdyby jste viděl její obraz asi by vám spadla brada. Kam se hrabou lcd za 50000Kč!!! Úplně miluju tzv odborníky jako jste vy. Plazma má kvalitní obraz ale už se nikde nepíše o její životnosti a dalších pro majitele velice nepříjemných věcech. Prostě jenom blbec si koupí lcd či plasmu aby mohl machrovat a být in. Bohužel spusta lidí tak uvažuje a myslí si jak nemají kvalitní obraz atd. Kdo ví ten ví!!!!
tiger6 (147)|16.12.2006 11:26
nk69
Projdi si tu všechny diskuze a pokochej se srovnávacími obrázky z CRT a LCD, kterými nás vydatně zásobuje ODSakEDA :-D CRT nemůže mít nikdy takový rozlišení ani zobrazovací schopnosti. V podstatě svoji nedokonalostí zamaskuje chyby vstupního signálu, z čehož si mnozí můžou vydedukovat, že má kvalitnější obraz. To, že Plazma má malou životnost a u LCD se zas s pozorovacím úhlem mění barvy je pravda, nejnovější LCDčka už ale dokážou opravdu slušně zpracovat i signál z analogu. A věř tomu, že signál z DVD a kvalitnějších zdrojů jako třeba HD, vypadá na LCD opravdu skvěle.
bitskull (77)|16.12.2006 14:29
nk69: Zivotnost plasmy i LCD je vice nez dostatecna. A pokud chce nekdo opravdu velkou uhlopricku, tak mu nic jineho nez plasma nebo lcd nezbyva. O next-gen hrani nemluve. Takze nevidim duvod, proc by mel byt hned blbcem...
Modena (1706)|16.12.2006 16:13
[quote=nk69]Vy nemáte vůbec ponětí o tom co píšete. Kdyby jste viděl její obraz asi by vám spadla brada. Kam se hrabou lcd za 50000Kč!!! Úplně miluju tzv odborníky jako jste vy. Plazma má kvalitní obraz ale už se nikde nepíše o její životnosti a dalších pro majitele velice nepříjemných věcech. Prostě jenom blbec si koupí lcd či plasmu aby mohl machrovat a být in. Bohužel spusta lidí tak uvažuje a myslí si jak nemají kvalitní obraz atd. Kdo ví ten ví!!!![/quote]
Píšeš bludy ! Nebudu Ti brát, že nad sqělostí CRT obrazu slastně masturbuješ :-E , ale spočítej si Tebou uváděnou údajnou "malou životnost" plasma displeje, kde je uváděn pokles původních hodnot na polovinu po cca 50 000 hodinách ! :-R
Jinak pro Tvou informaci jsem jedním z "blbců", co má obě technologie v baráku a nelituju toho ! B-) :-)-
nk69 (2)|16.12.2006 17:04
pánové životnost oproti crt je poloviční - plasma 4 roky. Blbce myslím ty kteří si koupí např lcd tv sencor a myslí si co nemají za bombu. Prostě kvalitní lcd či plasma jsou ještě pořád dost drahé. Vše co je cenově pod 50000kč je low end.
tiger6 (147)|16.12.2006 18:12
nk69
Á, pan expert, to máš z knížky "Jak šly LCDčka na vandr?" :-D
sshot_6_198.jpg sshot_5_857.jpg
Doktor2 (214)|18.12.2006 06:24
to Ryko

Také by mě zajímalo, jestli ten člověk, co to tu uváděl nakonec dal tv do servisu.
U tebe je zajímavé, že tě funguje obvod acuity. U mě nevidím žádný rozdíl když ho mám zapnutý, nebo jedu bez něho

to ostatní

Zbytečně se tu hádáte kluci jestli je lepší LCD,Plasma, nebo CRT.
Prostě my máme problém s tímto tv a jelikož jsme vyhodili spoustu peněz, tak bychom ten problém rádi vyřešili. Vydíme to tak mi, kteří tento tv máme. Nic víc, nic míń
Ryko (5)|18.12.2006 09:15
[quote=Doktor2]Zbytečně se tu hádáte kluci jestli je lepší LCD,Plasma, nebo CRT. Prostě my máme problém s tímto tv a jelikož jsme vyhodili spoustu peněz, tak bychom ten problém rádi vyřešili. Vydíme to tak mi, kteří tento tv máme. Nic víc, nic míń[/quote]

Absolutny suhlas. Vratim sa ale k nasmu problemu. Mam to chapat tak, ze ti Aquity vobec nefunguje? Pravdepodovne nie. Aquity bolo hlavnym dovodom, preco som ja osobne toto TV kupoval. A minimalne aspon toto je na mojom TV funkcne a mozem sa kochat obrazom z vysokym bodovym rozlisenim.

Neviem z akeho dovodu si ale TV nevie zapamatat nastavenie ohladne redukcie obrazoveho sumu. Pri vstupnom signale z anteny mam vo vsetkych obrazovych profiloch nastavenu redukciu sumu na normal. Po zapnuti TV ale redukcia sumu nie je aktivna. Musim ju bud rucne vypnut a znovu zapnut, alebo kanal, ktory mam naladeny, zapnut este raz. S tymto problemom reklamoval Panasonic pan, o ktorom som pisal vyssie. On ale uvadzal, ze sum bol pritomny aj pri kvalitnom vstupnom signale z DVD cez SCART (RGB). Podla toho co mi pisal, mu TV vratili s tym, ze je v absolutnom poriadku... Ze by sa jednalo u nejaku nepriznanu a neopravitelnu vadu? :-?
Doktor2 (214)|18.12.2006 10:45
Tak mě nefunguje ani acuity, ani funkce filtr šumu. Signál mám buď, DVB-S, nebo DVB-T, nebo DVD. Zkusím ještě zapijit analogovou anténu, jestli to třeba nefunguje jen na analog.
Jinak jsem si tv koupil také kvůli acuity, abych měl jemnější obraz.
Odpoledne zkusím vše přepijit na analog a zítra dám vědět, jak jsem dopadl. Jestli ty filtry fungují nebo ne
Milosbb (889)|18.12.2006 18:31
Doktor2

Prostě my máme problém s tímto tv a jelikož jsme vyhodili spoustu peněz

Pred 5 rokmi boli ceny za kvalitné analógové TVP 2-3x vyššie ako dnes, za tú cenu sa dala vyrobiť kvalita, dnes je to len cenový boj a tým pádom boj o čo najnižšie výrobné náklady. Výsledok je poznať, staré 5 ročné TV majú lepší obraz ako novinky, ktoré sa predávajú hlavne vďaka marketingovým ťahom s novými funkciami, ktoré nič nevylepšujú, skôr naopak. A vrcholom marketingu je vylepšenie analógu digitálnymi funkciami 9-) , ktorých výsledkom je rozmazaný obraz. Pri DVB-T dokonca netreba nič "vylepšovať" - rozmazaný je už zdroj :-D .

------------------
Ryko (5)|18.12.2006 19:57
to Milosbb
Neda mi, aby som nereagoval. Takze podla tejto tvojej teorie je napr. LCD TV, ktore si dnes kupim za 30 tisic kvalitativne podsatne horsie ako to co som kupil pred niekolkymi rokmi rokmi za 60 tisic? To nemyslis vazne. IMHO velmi jednoducho povedane, nove technologie vzdy nieco stoja a s postupnym vyvojom a narastom produkcie ich ceny klesaju. Urcite na tom co pises cast pravdy bude, presvedcujem sa o tom bohuzel na vlasten kozi, ale nie je mozne to takto zovseobecnit.
Milosbb (889)|18.12.2006 21:09
Ryko
9-)

Toto je vlákno o CRT a nie LCD a môj príspevok bol o analógových, čiže CRT TVP a nie LCD TV.

--------------
Ryko (5)|18.12.2006 21:35
:-) To mal byt len priklad. Mozes si tam namiesto LCD doplnit CRT, alebo co len chces, fantazii sa medze nekladu... o CRT co to viem, sam som ich za mojich brigadnickych studentskych cias montoval... :-)
Doktor2 (214)|19.12.2006 06:15
Tak na analogové vysílání filtr šumu funguje. Systém acuity jsem po zapnutí nepoznal. Takže co z toho vyplývá? Budu se dál dívat na digitální signál, který není to pravé ořechové na téhle tv a až bude po svátcích, pozvu si nějakého servisáka, který se na to podívá. ( v Praze prý firma Bels)
Ryko (5)|19.12.2006 07:38
Filter sumu by mal byt funkcny pri akomkolvek vstupnom signale. Ale vzhladom na to, ze mas nefunkcny aj system Aquity, nie je co riesit - reklamacia. Mne Aquity aj redukcia sumu funguje. Aj napriek tomu nie som vobec spokojny s kvalitou obrazu. Pri analogovom vstupnom signale z anteny sa mi pri dynamickych scenach napr. niekedy uplne "rozpadne" TV logo, co je podla mna znakom toho, ze niektore obvody asi nefunguju uplne korektne. S nedokonalou geometriou a velmi zlou konvergenciou aj pri vstupnom video signale RGB som sa ako tak zmieril. :-(

to Milosbb:
Asi je na tom co si pisal viac pravdy ako si ja chcem priznat.
lp_tvf (7)|25.12.2006 02:06
[quote=ODSakEda]Problém bude s výběhovou výrobou CRT jinak dobré značky sice z Japonsky, al mentalitou národa země výroby- Made in Czech... (tento čekšmejd se vyrábý někde u Plzně) (nezodpovědnosti seřízení a výstupní kontroly-šak levné vakuovky se prodávaj jen do zaostalejších zemí, kdo by se tím zabýval při nerentabilnosti a neperspektivnosti výroby! ne?...)[/quote]

Hmm sice se zpožděním ale musím reagovat...Tyto tv se sice dělaly v Plzni, ale v dobe, kdy se jeste dbalo na kvalitu(tzn. vetsina zamestnancu byla z cr), navic tento typ byl jeden z top crt modelu co se tam delaly a vyrabel se pouze v malych seriich, takže o jakekoliv nezodpovednosti nemuze byt rec.
lp_tvf (7)|25.12.2006 02:12
by the way kdyz jsme u crt panasoniku-staci se podivat dozadu na stitek a pokud je tam jako chassis napsano neco jineho nez GP1,GP2,Euro9L/S tak ruce pryc a nebrat
ODSakEda (2278)|25.12.2006 11:06
[quote=lp]by the way kdyz jsme u crt panasoniku-staci se podivat dozadu na stitek a pokud je tam jako chassis napsano neco jineho nez GP1,GP2,Euro9L/S tak ruce pryc a nebrat[/quote]
A když tak má ještě: Made in Japan? :-)
lp_tvf (7)|25.12.2006 12:28
tak takovouhle tv uvidis v evrope tak leda na vystave 8-)
ODSakEda (2278)|25.12.2006 15:05
[quote=lp]tak takovouhle tv uvidis v evrope tak leda na vystave 8-)[/quote] ..... a u mě doma v obejváku 8-) (kupoval jsem ji ještě před otevřením fbriky Panasonic v čR, no a tehdy tato 70cm telka stála všade 29.900,-Kč, i když mě vyšla "jen" cca 24.000,-! To není málo na 70 cm že?!)