Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

''šilhání'' konvertoru paraboly

mikimauz (90)|2.10.2006 19:23
Zdravim,...

mam dotaz: rekneme, ze mam 60 parabolu, ktera ja netocena na Astru 3A (23.5°E), muzu šilháním chytit 19.2°E a Eurobird (28.2°E )??

diky za reakce...
mirekv (7169)|2.10.2006 19:59
mikimauz
Šedesátka je pro multifocus už dost malá, navíc mohou být problémy aby se LNB vedle sebe vešly.
mikimauz (90)|2.10.2006 20:03
[quote=mirekv]Šedesátka je pro multifocus už dost malá, navíc mohou být problémy aby se LNB vedle sebe vešly.[/quote]

aha, takze to urcite nejde...?? 3 kovertory se teda na 60ku nevlezou...?? 2jeste jo?? a co treba takova 80ka..??

slo mi o to, jestli kdyz je to natocene na 23°, tak jestli lze šilháním chytit zaroven 19° a 28°... jestli to proste neni moc velkej rozsah.

problem je tedy:

1) v tom, ze 60ka je moc mala, aby chytala zaroven 19° a 28°?? nebo
2) v tom, ze se nevleze na 60ku parabolu multifokus se 3ma konvertorama??
mirekv (7169)|2.10.2006 20:09
S osmdesátkou se to běžně dělá jak píšeš, v ohnisku je 23 a po stranách 19 a 28. Ale i tak je nutno použít LNB s menšími hlavami (max 40mm).
mikimauz (90)|2.10.2006 20:21
[quote=mirekv]S osmdesátkou se to běžně dělá jak píšeš, v ohnisku je 23 a po stranách 19 a 28. Ale i tak je nutno použít LNB s menšími hlavami (max 40mm).[/quote]

dobre, tak 80ka by byla jistota, ale s tou 60kou to fakt nejde?? nemate s tim nekdo primo zkusenosti??
jde o to, ze uz je objednana 60ka :(
blueant (820)|2.10.2006 21:03
Ide to samozrejme aj so 60 cm.
Ale nieje to bohvieco - dost pomoze ked sa pouziju uzke konvertory.

BTW kvoli zhorsenym prijmom je celkovo vacsia parabola len velke plus.
mikimauz (90)|2.10.2006 21:21
[quote=blueant]Ide to samozrejme aj so 60 cm.
Ale nieje to bohvieco - dost pomoze ked sa pouziju uzke konvertory.

BTW kvoli zhorsenym prijmom je celkovo vacsia parabola len velke plus.[/quote]

super, ze to teda jde... s tim horsim prijmem jsem pocital..

takze by slo (eventualne) pripevnit na tu 60ku treba tento (link) nebo tento (link) mlutifokus, nebo musi byt nejaky special..??

a existuje 40mm konvertor taky v twin verzi..??
mirekv (7169)|2.10.2006 21:39
Já nepsal že to nejde ale že je dost malá. Pak stačí mohutnější mrak, silnější déšť nebo námraza a je po příjmu. To se sice může stát i u osmdesátky ale velmi zřídka.
Na LNB koukni tady
mikimauz (90)|2.10.2006 21:46
[quote=mirekv]Já nepsal že to nejde ale že je dost malá. Pak stačí mohutnější mrak, silnější déšť nebo námraza a je po příjmu. To se sice může stát i u osmdesátky ale velmi zřídka.
Na LNB koukni tady[/quote]

diky za link, ale nikde tam nepisou prumer.. takze 40mm je kterej??
jinak taky pisou ''Výhodný pro příjem dvou družic'' jak chces s jednim konvertorem prijmat 2druzice..?? to moc nechapu...

Btw.: muze teda na ty konvertory 40mm byt multifokus viz nahore...??
mirekv (7169)|2.10.2006 22:08
Pozor, já jsem psal o 40mm LNB v souvislosti s osmdesátkou, tam jsou pro 23 a 19st přiražené na sobě, takže pro šedesátku by měly být ještě užší. Multifocus s ní ovšem nedělám z výše popsaných důvodů, tak přesný typ neporadím.
Ty rozměry hledat asi na stránkách výrobce.
mikimauz (90)|2.10.2006 22:36
[quote=mirekv]Pozor, já jsem psal o 40mm LNB v souvislosti s osmdesátkou, tam jsou pro 23 a 19st přiražené na sobě, takže pro šedesátku by měly být ještě užší. Multifocus s ní ovšem nedělám z výše popsaných důvodů, tak přesný typ neporadím.
Ty rozměry hledat asi na stránkách výrobce.[/quote]

dival jem se na net, a konvertor mensi nez 40mm jsem opravdu nenasel...

myslis, ze by se na 60ku parabolu trojmultifokus se 3x 40mm LNB opravdu nevesel??

jestli to dobre chapu, tak v mem pripade by jeden konvertor (19°) mel byt rovně s parabolou a konvertor chytajici 23.5°E by mel byt vychylen?? a ty myslis, ze kdyby měli oba LNB tech 40mm, tak by o sebe mohli zavazet, a nemohli by se vychylit tak jak je potreba... jo? a co kdybych (ciste teoreticky) parabolu natocil mezi 19° a 23.5° rekneme na 21.5°, a oba ty konvertory trochu vychylil...??? to by o sebe nemuseli zavazet, kdyz by byli oba mirne vychylene, ne jako v prvni variante kde by musel byt jeden konvertor uplne rovne, a druhej dost vychylenej...? (to je asi pekna blbost.. co?)
blueant (820)|3.10.2006 08:10
No hlavne si netreba mylit pojmy a dojmy - 40 mm ma kazdy (no povedzme vacsina bezne pouzivanych ;) ) konvertorov v mieste UCHYTU.
ALE to cim tu my myslime uzky konvertor - je HLAVA - ta cast medzi uchytom a parabolou ;)