Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aky DVD prehravac, podmienka - do 4000 SK, HDMI a 5.1 zvuk ?

rippo (46)|2.10.2006 09:29
Zatial som nasiel len jeden ktory sa mi pozdava

Xoro HSD 8400.

Je to jediny ktory splna podmienku uvedenu v nazve prispevku. Ostatne maju bud HDMI a nemaju 5.1 alebo naopak, alebo maju oboje ale cena vysoko cez 4000.

Bonusom by bolo keby ten prehravac vedel aj prevzorkovanie na 1080i.

Za vase navrhy vopred dakujem.

Aby som predisiel zbytocnym otazkam, tak tento tyzden mi dofici Philips 32PW9551 :)
Preto HDMI a preto 1080i.
ODSakEda (2278)|2.10.2006 10:13
Co je to DVD přehrávač??? Myslíš nejspíš DVDvideo přehrávač?!

Pak ale naco HDMI?! No leda by to pak měl být HDVideo player né?!!! A HDVideo player do 4000??? :-E (u ne-HDVideo playeru i jiných ne-HDVideo přístojů jaksi nevidím smysl míti na něm HDMI...)

A 1080i??? Jak se slučuje progresívní zobrazopvadlo (LCD, LCDTV) a prokládání???.. Již i mnohé filmy na DVD mediu v DVDvideo formátu a tedy v malém rozlišení (720x576) jsou z filmového pásu nascenovány a zdigitalizovány a na mediu uloženy jako progresívní!!! ( tedy digitálnímu videu více bližší, než analogu s prokládáním...). Tedy fuj a pryč s prokládáním! :((
rippo (46)|2.10.2006 10:20
HDMI je len vstup, rovnako ako napr SCART, S-VHS. Vobec nie je podmienkou ze aj prehravac musi byt HD.
Ad 1080i,
ide o to ze existuju prehravace ktore dokazu preniest obraz z bezneho dvd disku vo zvysenej kvalite. Nie je to samozrejme HD signal, nakolko ani ja nemam HD Ready TV, a nechcem ani HD DVD player. :)
rippo (46)|2.10.2006 10:22
navyse som tam napisal ze kupujem TV ktora ma HDMI vstup...
tak mi pripada logicke ze hladam DVD prehravac ktory ma HDMI vystup...
Modena (1706)|2.10.2006 10:37
[quote=ODSakEda]Co je to DVD přehrávač??? Myslíš nejspíš DVDvideo přehrávač?!

Pak ale naco HDMI?! No leda by to pak měl být HDVideo player né?!!! A HDVideo player do 4000??? :-E (u ne-HDVideo playeru i jiných ne-HDVideo přístojů jaksi nevidím smysl míti na něm HDMI...)

A 1080i??? Jak se slučuje progresívní zobrazopvadlo (LCD, LCDTV) a prokládání???.. Již i mnohé filmy na DVD mediu v DVDvideo formátu a tedy v malém rozlišení (720x576) jsou z filmového pásu nascenovány a zdigitalizovány a na mediu uloženy jako progresívní!!! ( tedy digitálnímu videu více bližší, než analogu s prokládáním...). Tedy fuj a pryč s prokládáním! :(([/quote]
Největší potíž s Tebou, Edo, je to, že zřejmě nerozumíš principu přenosu obrazu digi cestou na konektorech DVI-D/HDMI a pak tu plácáš nesmysly o HD (V :-E ) videu, 1080i a podobně ! Nejdál, kam jsi "došel", je přenos D-SUBinou z Tvého kompu na LCD ! :-E Tazatel má ale displej s digitálním vstupem obrazu HDMI a shání mu do party player se shodným výstupem bez převodů D/A a A/D po cestě ! Kapišto ? 9-)

rippo
Kolko u vás stojí hentaký Panasonic 52 ? U nás zoženieš aj za tri a pol . . . :-)
rippo (46)|2.10.2006 10:46
http://www.hej.sk/audio-video/obchod/246074/panasonic/panasonic-dvd-s52e-s/

takze cca 4,5k...
nj
nie je to vela
ale 1000sk rozdielu pri takych cenovych polozkach je dost...
neviem ci sa mi chce platit za znacku...

preto pisem do tohto fora...lebo dufam ze ludia maju doma "kade co"...mozno menej zname...ale pouzitelne...

v kazdom pripade dakujem za tip...uz je to v bookmarks :D
ODSakEda (2278)|2.10.2006 11:40
Modena no jen tak na okraj-došel jsem od PC přes VGA ale i k DVI to 37" LCDTV, kde tečka ve windows je 1pixel! 8-)

A opravdu nechápu další mechanickou nekompatibilitu (konektor i specifikaci signálu) na přenos klasického rozlišení (DVDvideo), něco jiného než stávající Scart RGB???
Vícekrát jsem viděl větší investici lidí do lepší televize 16:9 a v konečném důsledku vniveč -obraz hrůza, zvuk ještě horší, ale hlavně že maj HDMI a 10.1 a pod... :-E
rippo (46)|2.10.2006 12:25
milujem truhlikov
ktory oskeruju drzku
pretoze patria k tym co si dovolia kupit 37LCD

cena takeho TV je cca 3x vacsia ako crt co kupujem ja...

schvalne sa pochval co si sa to vyvalil
ODSakEda (2278)|2.10.2006 13:21
rippo 30.000,- Kč bez daně (ale DHP se jaksi vypařilo :-D )
No a nejde o to o kolik je cosi dražší ale i lepší!!! (např. někdo má i když je socka Fabii za 240.000... a já mám Forda Scorpio (co má vyhřívaný i př.okno a v elektrice i zadní sedadla(!!!) a jen za 20.000 a tedy mi zbylo na LCDTV relativně i 220.000! :-D
-A ta 37" LCDTV je skutečně 16:9 rozlišením obrazovky a to HD (1920x1080), u CRT rozhodně rozlišení mřížky nepřekročí 800x600 a rozlišovací schopnost je ještě horší(!!!), neb se netrefuje kreslící paprsek (je to jen osciloscop principem!) synchronně přesně do řádků natož sloupců luminoforů a rosvědcuje i blízké okolí!...
Tady jsou fotky z teho 37" LCD, 26" LCD s nižím rozlišením a 72cm vakuové telky Pnasonic Quintrix: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6240
A včil musdru!
rippo (46)|2.10.2006 13:53
Ty si trubka :D

prepac ale presne toto som cakal...
takze...
30 000 CZK /korektne by bolo priratat DPH lebo ja to bez dane nekupujem/ cize cca 35 000 CZK je nepomerne viac 16 000 CZK /Phillips 32PW 9551/...
to po prve
nikde som nenapisal ze planujem pozerat HD ani som nespomenul ze nejaka CRT vie zobrazit HD...
to po druhe
no nic
myslim ze som nepotreboval pocuvat tu jedneho typka, ktory trpi na svoje znalosti o formate HD a jeho super LCDtV37...
uz to tu nezasieraj...
bol by som ti vdacny keby si svoje prispevky zmazal...
to ako po tretie
Modena (1706)|2.10.2006 14:59
[quote=rippo]http://www.hej.sk/audio-video/obchod/246074/panasonic/panasonic-dvd-s52e-s/

takze cca 4,5k...
nj
nie je to vela
ale 1000sk rozdielu pri takych cenovych polozkach je dost...
neviem ci sa mi chce platit za znacku...

preto pisem do tohto fora...lebo dufam ze ludia maju doma "kade co"...mozno menej zname...ale pouzitelne...

v kazdom pripade dakujem za tip...uz je to v bookmarks :D[/quote]
[color=red]Nejsme tak bohatí, abychom levně nakupovali ! ! ![/color] :-R
Znáš to ? Tím se řiď při nákupu elektroniky - není to vždy jen o přeplatcích za "značku" - konkrétně tyhle XORO, SIGMATEKy a další klony mají v základu ovládací soft, plnej bugů a uživatel se jen modlí, aby další patch byl alespoň trochu OK ! A to už nemluvím vůbec o tom, že tyto neznačkové stroje mají mateřskou podporu výrobce=0 a většina opravných patchů pochází od nadšenců a jiných "amatérů" a to je nejlepší cesta k tomu, jak ten player pohřbít nadobro !
Tohle se Ti u značkové elektroniky nestane ! :-)
rippo (46)|2.10.2006 15:05
jasne...suhlasim...

ale este potrebujem...rocne 40k na skolne :D
Modena (1706)|2.10.2006 15:06
[quote=ODSakEda]A opravdu nechápu další mechanickou nekompatibilitu (konektor i specifikaci signálu) na přenos klasického rozlišení (DVDvideo), něco jiného než stávající Scart RGB???[/quote]
Ty toho nechápeš ještě víc . . . :-E
Šak Ti to kua píšu, na co je to dobré - ochčiješ tím D/A+A/D převodníky playeru a panelu !
Netvrdím, že HDMI je zrovna trefa do černého, bo chtěl bych viděl vola, co si 9-ti kanálovej zvuk z HDMI blurayovýho streamu valí přez svou dvoureprákovou plasmu 42-50´ . . . :-D :-D :-D
rippo (46)|2.10.2006 15:07
[quote=rippo]jasne...suhlasim...

ale este potrebujem...rocne 40k na skolne :D[/quote]

uz ta 9551 ma dohnala na hranu :D

zivot je kompromis ;)
ODSakEda (2278)|2.10.2006 15:21
Modena -přesně tak, na toto jsem momentáně vyjímečně zapoměl -proč má být zvuk v jediném konektoru (HDMI), když jej stejně povedu nikoliv do dvou pidi repráčků po tstranách at již CRT či LCDTV :-E , ale do lkepčí audio techniky! Jináč zůstante u 55cm vakuové telky 4:3 s integrovaným alespon stereozvukem a ušetříte zbytečně vyhozený prachy!

rippo -píši o HD rozlišení obrazovky ne o DHVideu nebo dokonce vysílání-HDTV! Jemný rastr má, jak moje(!) fotky v odkazu, ukazují, velmi příznivý vliv i na obraz z pozemního analogovýho TV vysílání i na obraz z DVDvideo zdroje i když jen o u DVDvideo jen o 0,4Mpx... rozlišení. Copak jsi slepý?! To logo čt1 asi těžko bude z HDTV (z vysílání ve vysokém rozlišení)!!! Je to z analogovýho, prokládanáho z anténího příjmu!

Ale co, tobě asi nejde o dobrý obraz že?... Tak si kup blikající bańku-barevný osciloscop :-E

Jo a za odpovědi a dobře míněné rady jako varování před zbytečnou nebo neštastnou investicí, navíc na základě vlastních zkušeností a poučení se z chyb, které nechci aby dělali druzí (neb jsem lidumil :-) ), se děkuje ne nadává! :((
rippo (46)|2.10.2006 15:29
nerozumiem preco mi tu stale pchas svoj HD TV ?
ako si si racil vsimnut moj rozpocet ma nasmeroval k obycajnej 100Hz CRT...
chcem dvd prehravac s identickou pripojkou aku ma aj TV ktory budem mat...a 5.1 zvuk...kvoli tomu ze 5.1 repro nahodou vlastnim...

kto do prd*ele na tomto fore zhana nieco v HD kvalite ???
kto tu splieta o tom ze si chce kupit HD TV ?

uz som ti napisal
pises tu zbytocne hovadiny
ktore absolutne nesuvisia s mojou poziadavkou resp. dotazom...

TAK PAL DO PRDAKU...
rippo (46)|2.10.2006 15:36
takze prehrnme list a skusme troska konstruktivne k zadaniu fora...
CyberTec (290)|2.10.2006 16:06
mě to propojení přes HDMI připadá možná i zbytečné, bude hlavně záležet na kvalitě jednotlivých D/A převodníků. pokud bude lepší v DVD přehrávači, tak to bude lepší propojit komponentním. Pokud bude lepší v televizi, tak pak přes HDMI. Kvalitní HDMI kabel je taky docela drahý, pokud už chceš mermomocí šetřit.

osobně mi to připadá jako vyhozené peníze za pomalu ustupujici zařízení se standartním rozlisenim. to bych radeji koupil neco v bazaru.
ODSakEda (2278)|2.10.2006 18:12
CyberTec mě spojení HDMI a CRT TV připadá dokonce absurdní :-E