Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TRANSGEAR DVX-700 (High Definition DVD/Media Player)

CyberTec (290)|30.9.2006 00:44
Dneska mi prisel z Pixmanie HD přehrávač TRANSGEAR. Je to v podstatě něco podobného jako KISS DP-600, ale má navíc i šuplík na interní HDD. Má s ním někdo zkušenosti ? Původne se u nás prodával za 13 táců, teď ve slevě (o téměř 100 liber) vyšel na necelých 8 včetně dopravy.

datasheet (v skutecnosti je to zrcatkovy design s dost tmavým podkladem, téměř černým, mají to pěkně blbě nafocené)

[code]ttp://219.123.247.228/~dloeffler/TTEuropeWebSiteLinks/brochures/DVX-700E.pdf[/code]

a manuál

[code]http://www.trans-technology.com/upload/dvx700manual.pdf[/code]

přístroj má výstup DVI, tak jsem ho prozatím připojol na druhý vstup 24" LCD monitoru od HP. v setupu lze zvolit jaký výstup má jít přes DVI, od 480 to 1080 + nejake klasicke pocitacove rozmery 800x600. pri volbe nejvyssiho rozliseni 1080i je obraz z menu vic maznuty nez pri nastaveni 720p, v prehravanem obraze to neni patrne. Nastaveni zpusobu zobrazeni ma 3 moznosti: fit to screen, full screen a actual size. Na LCD monitoru se ale obraz při prvnich dvou nastaveních natahne na vysku, pri tretim je tam puvodni velikost. vsechny jsou ale natazene na vysku, zřejmě to dělá samotný monitor, zadným nastavenim to neslo zmenit. proste by mely byt nahore i dole cerne pruhy ale obraz je na cele obrazovce. na LCD TV by me byt obraz ok. aspon mam neco na jejich testovani.

prehravac nema podporu cestiny ani v menu ani v titulcich. je tam jen zapadni sada, tazke nase znaky bud chybi nebo jsou nahrazeny nejakymi jinymi. jinak se titulky zobrazuji v dolni casti obrazu na polopruhlednem tmavem obdelniku.

zkousel jsem ruzne formaty SD a HD videa, přehralo to zatim vse krome AVI s H264.
CyberTec (290)|16.10.2006 01:27
podarilo se mi upgradnout firmware a v menu se objevila dalsi polozka PREMIUM ONLINE CONTENT. pripojuje se to na online servis pro ipody a stahuje to ruzne hudebni info vcetne videa. ma to v sobe taky internetove radio, vyhledavani videi na yahoo a google, koukal jsem treba na kurz photoshopu :-) v podstate takove slabsi ip tv. akorat pri hledani to je jak pri vypisovani smsek.

taky mi uz dorazil suplik na harddisk. dal jsem do nej 320 gb seagate. hdd musi byt naformatovany ve fat32, takze jsem musel rozdelit nektere HD videa, ktere byly na cele dvdcko. nahazel jsem si na nej serialy a ted muzu prepinat z jednoho na druhy aniz bych prehazoval placky a jsou vsechny pokupe. objedna jsem i externi usb ramecek. ten pujde podle vseho taky pripojit na USB vstup, takze uz bude mozno prehravat video z sesti zdroju (dvd mechanika, interni hdd, usb hdd, 2 streamovaci servery a internet)

pomoci technicke podpory, ktera odepsala do 24 hodin se taky vyresila jedna dost divna vec. kdyz jsem mel vecer rozsvicene stropni svetlo, tak se po prepnuti ovladacem opakovaly dokola prikazy. kdyz se svetlo zhaslo, navigace funguje jak ma.

prehravac bohuzel nema stredoevropskou sadu pro titulky, je tam jen zapadoevropska a japonska. jinak za tech 8 tacu i s dopravou nema chybu. jsou k tomu i dva softy se streamovacimi servery, pomoci nichz jde streamovat pred LAN nebo wifi videa z pocitace na vystup prehravace. jde streamovat napriklad mp4ky, ktere prehravac normalne nepodporuje. u avicka s h264 ale hlasil UNKNOWN CODEC. digi vystup ma na DVI, ale bez HDCP, tak jsem zvedavy jak bude fungovat po pripojeni pres redukci na hdmi u novych lcdtv.

co se tyce prehravani videi, tak si v pohode poradil s trailerem na Terminatora 2 v HD WMV (1920x1080 progresivne). uplne v pohode taky prehrava videa sirsi nez 720 pixelu, ktere normalni dvd prehravace nezvladaji.

mozna by se ty japonciky dalo presvedcit, aby tam pridali i nasi znakovou sadu, pak by prehravac nemel chybu :-)
wizzard (447)|28.10.2006 09:11
Tento player bude asi jeden z mala (s podporou HD formatov) co sa v nasich koncinach da zohnat (okrem Kiss DP600). Nieco som o nom cital aj tu, pozri si, mozno nieco zaujimave najdes...

http://www.mpeg-playcenter.com/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=141

Ako je to so streamingom DVD - funguje aj menu, prepinanie audio, titulkov a pod. cez LAN, ak je film na HDD ???
CyberTec (290)|2.12.2006 23:15
verze Transgearu DVX 700 bez Wifi se ted vyprodava na Pixmanii za necelych 5 tacu, objednal jsem si jeste jeden :-) http://www.pixmania.cz/cz/cz/189535/art/transgear/dvd-divx-poehravae-dvx-70.html

bohuzel ceska diakritika u titulku nebude, pry se uz nevleze do firmwaru

streamovani dvd jsem jeste nezkousel, asi bude zalezet i na streamovacim softwaru. stahl jsem ted novy Ultimate Server, tak to vyzkousim. jinak streamovaci software by mel prakticky prekodovat i novejsi kodeky do videoformatu vhodneho pro prehravac. s h264 si ale minule neporadil, zkusim ten novy soft. jak jsem se dozvedel tak je to taky o penezich za licence pro dane kodeky. teoreticky by to jit mohlo, ale nekdo to musi zaplatit. jinak tento prehravac je uz posledni, nic novejsiho pry nebude, podobne jako u Kissu...
wizzard (447)|4.12.2006 23:47
Cybertec,
vyzera to fakt velmi zaujimavo a vazne uvazujem, ze ho objednam, dokonca mam 2ks IDE HDD co by tam mohli pasovat (Maxtor 200 a Segate 160), ale na Pixmanii vidim typ M10 - kde sa da k nemu doobjednat/kupit ten HDD tray + PC Bay co vidno na PDF prospekte ????

(WiFi az tak nutne nepotrebujem, doma mam uz spravene rozvody LAN)

Edit:
Teraz vidim, ze na Pixmani maju aj model M20 za 6910, ale ma to pribalene naozaj obe casti -> HDD Tray aj PC Bay ???
Poutnik1 (1)|7.12.2006 23:40
Rad bych se zeptal, jestli Transgear DVX 700 umi prehravat media z pocitace i bez nainstalovaneho media serveru, respektive mam v siti nainstalovany netDisk, na kterem bezi Samba. Bude se umet Transgear pripojit i k tomuhle bazmeku?
Diky za odpoved

Poutnik
CyberTec (290)|8.12.2006 22:53
bohuzel to nema priobaleny ani hdd suplik ani pc bay. mimochodem pc bay se na pixmanii neda ani koupit. ja mam koupeny externi usb box, ktery muzes zapnout a vypnout aniz by se musel restartovat komp. jinak je na pixmanii normalne pripoctena zaruka spokojenosti, ktera navysi cenu o nejake to kilo, tak si to pri objednavce odkliknete.

na pixmanii je chyba, model 20 ma Wifi a 10 nema Wifi. oni to maji uvedeno s wifi oboji. je to patrne i na fotkach na ofic. webu. jinak puvodne ho prodaval acomp za nejakych 13 tacu, byl jeste drazsi nez kiss 600.

nevim jestli by to jelo se sambou, s linuxem zatim neexperimentuju. transgear ma 2 streamovaci softy. musel by ses zeptat jedine technicke podpory.

problem jsou ceske titulky, nezobrazuji se nektere znaky, ja tam jen zapadni encoding. na disk nejdou nahrat data, jde z nej pouze cist. takze je pri dohravani dalsich veci potreba vyndat a dat do supliku. puvodni firmware podporoval jen FAT 32 ale v novem je i podpora NTSF. jdou tak nahrat i hd videa, ktere maji pres 4 giga. je to detail ale taky docela podstatny.

pri urcitem typu osvetleni blbne dalkove ovladani. napriklad me u nejsilnejsi setrici zarovky osram svitici primo ja prehravac.

zkousel jsem pripojit prehravac digitalne na lcdtv sony a samsung pres kabel s redukci DVI na HDMI a slapalo to v pohode. pouze samsung nepodporoval rezim 1080p, ktery zatim zvlada dost malo zarizeni :-)
ODSakEda (2278)|9.12.2006 00:33
Jenhoušt! :-) A i bez nějakých BR a HD-DVD a HDMI s HDCP :((
JP_tvf (2)|18.12.2006 18:19
Dotaz pro Cybertec.
Tak jsem si jej také objednal místo XORO 8410, který jsem po týdnu testování vrátil. Můžeš stručně popsat způsob upgradu firmware DVX 700 M10 ? Něco jsem našel na diskusích, ale není mi to úplně jasné. Jde mi o NTFS HD. Použil jsi pro LAN SW media server 2.3.a ?
Díky za odpověď
JaPo
CyberTec (290)|18.12.2006 21:42
na pixmanii uz jsou posledni kusy, takze za chvili uz bude vyprodany, jestli uz neni vyprodany ted. slevnili ho na neco malo pres 4 tacy.

zkousel jsem novy firmware a NTFS funguje mnohem lip nez predtim. u predchoziho blbly u nekterych souboru nazvy, ted to pry zmenili na unicode a vypada to ok. vic detailu ohledne noveho fw jsem pospal tady http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10877

beta firmware stahnu, nahraju na cd-rw a vlozim do mechaniky, kde se automaticky spusti. po restrtu cd vyjmu a je to. jinak oficialni fw se stahuje pres menu. prehravac musi byt pripojeny pres sitovy kabel a router k internetu.

streamovaci servery jsem zkousel a fungovaly , automaticky se to nakonfigurovalo, no prob. ted ale zadny nepouzivam, muzu si pustit na lcd tv primo pocitac ve full hd.

zkousel jsem dat na disk dvdcko ve vobech, ale nejde spustit klasickym stylem, lze pouze prehravat jednotlive voby jako mpegy, bez navigace
wizzard (447)|4.1.2007 22:36
Tak a je to objednane, az na tie chybajuce CZ/Sk fonty a ne-podporu H.264 tu nevidim vaznejsi problem. Podpora NTSC HDD s novym FW je fajn, (dufam ze zoberie uz predformatovany ( plny dat) a nemusim ho formatovat priamo v Playeri...

Dodanie ocakavam niekedy buduci tyzden...(ak sa teda este nevypredal...)

P.S.
Ak mate niekto zaujem o vymenu skusenosti, ozvite sa mi na SZ alebo mail. :BB:
wizzard (447)|12.1.2007 09:48
Tak a je to doma, prisiel mi vcera vecer, stihol som to asi na poslednu chvilu... :-)-
( Cybertec mal pravdu, na Pixmania uz od vcera Transgear nie je v ponuke, asi sa vypredal a namiesto DVX-700 tam teraz ponukaju KISS DP 600, ak by mal niekto zaujem, ten je ale o dost drahsi, cca 7500Kc)
jeremys (0)|13.6.2007 10:41
Hodlam vymenit svuj Sencor HDD za neco novejsiho s pripojenim na LAN.
Docela me oproti KISSu zaujal tento pristroj.
Bohuzel jsem nikde nenasel aktivniho prodejce, vetsinou tento pristroj neni skladem, nebo se u nej pise ze se jiz nevyrabi.

Dokaze mi nekdo poradit?
Dik.
wizzard (447)|17.6.2007 14:17
Konkretne tento Transgear DVX700 (Sigma EM8620L) bude uz asi vypredany, ja som ho kupoval v 01/2007 na Pixmanii, ale postupne do Europy prichadzaju aj modely s novsim chipsetom Sigma EM8621L, ktore by uz mohli podporovat aj H264. Sleduj forum http://www.mpcclub.com/ a pripadne http://www.videohelp.com/dvdplayers, kde sa da nastavit filter aby ti vylistoval len tie s LAN konektivitou.
Horuca novinka je napr. Kiss 1600, zacal sa predavat v UK za 200 GB a podla tech. spec by mal podporovat aj H264, ale osobne by som este odporucal pockat s nakupom a sledovat nejake testy, recenzie, hlavne ci ma stabilny FW...
http://www.morecomputers.co.uk/extra.asp?extension=&product_number=KISS1600%2DUK

Datasheet a User guide k tomu Kiss 1600 v Anglictine je na stiahnutie napr. tu:
http://www.divxplayer.nl/2006/product_info.php?manufacturers_id=11&sort=2a&products_id=1231&language=en&osCsid=47d50750fb41911c6c8b48bed85f76cb