Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Viacfarebny "overbutton" v menu (AE)

Derek_tvf (32)|28.9.2006 19:55
Zdravim,
mozno mi poradite. Chcem spravit na DVD menu, ktore by malo vyzerat nasl: V lavej casti je zoznam napr. 10tich poloziek, po ktorych ked prechadzam, tak vpravej casti, vedla zoznamu, by sa mal zobrazit plnofarebny obrazok. Napr. mam v menu polozku AUTO a zobrazi sa mi foto auta, pri prechode na tu polozku menu.

Problem je v tom, ze som kdesi cital, ze menu na DVD je mozno vytvorit iba trojfarebne, tj. cele foto tam nevopcham(vraj to nepodporuje standard DVD). Z ineho zdroja mam "overenu" informaciu, ze to ide.

Mozno mi niekto poradi, ci sa to da, alebo nie a ja si to uz potom nastudujem ;)

Dakujem.

ps. pouzivam encore dvd 1.5
ai (2993)|29.9.2006 00:55
jak sam vysvetlujes s temi barvami, jestli ma ten obrazek , nebo nejak grafika vice nez tri barvy, tak mas smulu,

da se to obejit tak (podle toho zaruceneho zdroje zrejme :-)), ze vyvtoris tech menu deset, totoznych, jen se zmenou toho obrazku, u tlacitek se musi zatrhnout auto action u kazdeho tlacitka ,krome toho ke kteremu patri ten obrazek, ten ma normalni linku do patricneho videa, nebo kapitoly ve videu.
Nevyhoda toho je ovsem ta, ze se to bude chovat trochu "ztuha", reakce na tech tlacitkach budou 0.5 az mozna 1 sekundu.

Ty menu budes muset mozna udelat treba ve strihovem softu nebo ve Photoshopu nebo jinde, abys dal ten obrazek vzdy na stejne misto nebo jestli Encore jeste nema funkci copy menu , dale zrejme budes muset priradit highlights na ty tlacitka pres Photoshop, tusim, ze Encore neumi jednoduse nakresli highlights (ty obdelniky pro tlacitka) do menu, to budes muset prozkoumat sam
Lubi (408)|2.10.2006 10:51
nekdo to tady uz rikal, ze to takhle pouzil na nejaky svatbe ci co a ze to funguje v poho...logicky je to spravne, verim ze to funguje, nicmene si to fakt neumim predstavit, jak plynule to jde...kdyz se to ale trha, tak tim over state ztraci smysl a pouze zdrzuje uzivatele...si myslim

:-)-
Modena (1706)|2.10.2006 17:15
[quote=Derek]Zdravim,
mozno mi poradite. Chcem spravit na DVD menu, ktore by malo vyzerat nasl: V lavej casti je zoznam napr. 10tich poloziek, po ktorych ked prechadzam, tak vpravej casti, vedla zoznamu, by sa mal zobrazit plnofarebny obrazok. Napr. mam v menu polozku AUTO a zobrazi sa mi foto auta, pri prechode na tu polozku menu.

Problem je v tom, ze som kdesi cital, ze menu na DVD je mozno vytvorit iba trojfarebne, tj. cele foto tam nevopcham(vraj to nepodporuje standard DVD). Z ineho zdroja mam "overenu" informaciu, ze to ide.

Mozno mi niekto poradi, ci sa to da, alebo nie a ja si to uz potom nastudujem ;)

Dakujem.

ps. pouzivam encore dvd 1.5[/quote]
Myslím, že by to šlo ! :-)
Používám Encore 2.0-neznám lepší masteringový soft - opravdu se Adobe povedl ! Tam bych to udělal, že si připravím vrstvy s buttons i obrázky, přičemž obrázky dám zneprůhlednit (overlayers) a k nim ty buttons linknu všechny do horní vrstvy - tzn., že jakmile bych najel na konkrétní tlačítko, odkryje se mi i příslušná fotka ! Nepotřebuji víc barev, než dvě na aktivní a neaktivní buttony - vše do horních dvou vrstev a pod nimi ty fotky ve vrstvách !
Nevím, jestli to píšu srozumitelně, ale domnívám se, že takto by to mohlo jít a celý fór spočívá jen ve vstvách a linknutých odkazech na tlačítka ! :-)
trubiroh (48)|2.10.2006 19:53
Jde to velmi jednoduše v DVDLabu - jmenuje se to Switched menus,
a je to určeno přesně na to, co chceš vytvořit.
http://www.mediachance.com/dvdlab/tutorial/switchmenu.html
Lubi (408)|4.10.2006 17:11
tak tohle je ale good! :-!!!
Derek_tvf (32)|10.10.2006 17:48
[quote=trubiroh]Jde to velmi jednoduše v DVDLabu - jmenuje se to Switched menus,
a je to určeno přesně na to, co chceš vytvořit.
http://www.mediachance.com/dvdlab/tutorial/switchmenu.html[/quote]

Dik, ale potrebujem to v Adobe Encore ;) ten mam legalne;))
Derek_tvf (32)|10.10.2006 17:50
[quote=Modena]
Myslím, že by to šlo ! :-)
Používám Encore 2.0-neznám lepší masteringový soft - opravdu se Adobe povedl ! Tam bych to udělal, že si připravím vrstvy s buttons i obrázky, přičemž obrázky dám zneprůhlednit (overlayers) a k nim ty buttons linknu všechny do horní vrstvy - tzn., že jakmile bych najel na konkrétní tlačítko, odkryje se mi i příslušná fotka ! Nepotřebuji víc barev, než dvě na aktivní a neaktivní buttony - vše do horních dvou vrstev a pod nimi ty fotky ve vrstvách !
Nevím, jestli to píšu srozumitelně, ale domnívám se, že takto by to mohlo jít a celý fór spočívá jen ve vstvách a linknutých odkazech na tlačítka ! :-)[/quote]

Dik, ale nepochopil som, ako to myslis, ze "...přičemž obrázky dám zneprůhlednit (overlayers) a k nim ty buttons linknu všechny do horní vrstvy..."
Derek_tvf (32)|10.10.2006 21:27
No, prisiel som na to, ze vlastne problemom ani nie je to, ze "over" musi mat jednu, ci dve farby. Aj pri jednofarebnom mi to robi chyby, lebo, ked pridam do buttonu vrstvu (=1), ktorou je velky obrazok, tak sa vlastne buttony prekryvaju - co je problem(overlapping buttons).

Takze otazka uz nestoji, ze ako sa vyrovnat s dvoma farbami pri obrazku, ale skor ako spravit, ze sa budu aktivovat jednotlive obrazky pri prechadzani po buttonoch. Modena tu nejaku moznost nacrtol, ale sa priznam, celkom som nepochopil, ako to bolo myslene. ;(
ai (2993)|11.10.2006 20:47
myslim, ze to bude daleko rychlejsi, kdyz to udelas, tak jak to delaji vsich profici (i v Holywoodu :-), ovsem ti se vyhybaji menu s auto actio, pro to zrejme spozdeni) jednoduse, jak sem uz psal,

nakreslis 10 menu i s buttony ,lisit se budou pouze tema fotkama a v Photoshopu das Highlights ,obdelniky, ktere vyznaci oblast buttonu pro Encore, popripade jeste nakreslis v tom Photoshopu jeste v tech oblastech buttonu tribarevnou grafiku na overlay a na ty buttony pak v Encore udelas linky a vubec udelas z toho DVD,

jestli si timto projdes, tak mas otevrene dvere ke kouzlum v menu (v ramci specifikaci), a nebudou te zajimat, co ktery soft umi a co neumi, protoze to je jen pro uzivatelsky komfort, ovsem ovladani techto je v kazdem softu jine (obycejne se navzajem uzivatele softu dohaduji, co ktery umi lip)