Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

proc ne hybridni kartu?

jdobry (13)|28.9.2006 16:03
Ahoj,

Lecos jsem ve foru precetl a zaznamenal jsem velkou averzi k tzv. hybridnim kartam (prispevky predevsim od Ivo Maška i jinych). Jaky to ma duvod? Je to jen problematicky SW?
Ptam se proto, ze nakup hybrida planuju do takovyho prtavyho pocitace ktery bude skouzit misto DVD rekorderu. Software je zalozen na Linuxu (MythTV, dvr nebo i jiny). Z tohoto duvodu je me SW podpora od vyrobce ukradena a CD pujde do kose. Samozrejme ze mam vybranu kartu s podporovanym(linux kernel) cipsetem i tunerem (Lifeview FlyDVB Trio). Takze je ta averze vuci hybridum zpusobena pouze problemy se SW nebo jsou ty karty mizerny i z HW hlediska? Do pocitace se vejdou pouze 2 PCI karty, proto se ptam.
Whitejoker (616)|28.9.2006 16:16
To je těžký říci.
Když z pravého kanálu slyšíš angličtinu a z levého češtinu, tak to může být:
1) softwarový problém
2) hardwarový problém
3) samotné vysílání má ještě mouchy

já bych se klonil k variantě 2) s variantou 3)
Milosbb (889)|28.9.2006 16:33
jdobry
zaznamenal jsem velkou averzi k tzv. hybridnim kartam

Nikto nemá averziu voči hybridom, všetci majú iba problémy s hybridom.
Seriózne a bezproblémovo je poriadna fuška rozbehať obyčajnú TV kartu, nie to ešte hybrid.
Ale nikto ti nebráni kúpiť hybrid, vyskúšaj, uvidíš. Ja som hybrid neskúšal, no pri čítaní príspevkov "šťastných" majiteľov by som ho ani nekúpil.
Mám možnosť prijímať analóg aj digitál, v compe mám analóg kartu(chip SAA 7134), no a časom k nej dokúpim DVB-T kartu, keď skončí skúšobné vysielanie, určite by som však nevyhodil analóg kartu a miesto nej dal hybrid.

-----------------------
jdobry (13)|28.9.2006 16:40
[quote=Whitejoker]To je těžký říci.
Když z pravého kanálu slyšíš angličtinu a z levého češtinu, tak to může být:
[/quote]
Chybne detekovane dualni vysilani je ciste SW problem. Ten me nezajima. Ma zajimalo jakoho druhu jsou problemy s "hybridem" ktere vyustily az do pravdepodobne opodstatneneho nazoru ze "hybrid nikdy".
Whitejoker (616)|28.9.2006 17:12
[quote=jdobry][quote=Whitejoker]
Když z pravého kanálu slyšíš angličtinu a z levého češtinu
[/quote]
Ma zajimalo jakoho druhu jsou problemy s "hybridem" ktere vyustily az do pravdepodobne opodstatneneho nazoru ze "hybrid nikdy".[/quote]
odpověď byla v tom bílém rámečku Jestli to je softwarový problém, tak se s tím většina lidí stejně nechce zabývat a počká si, dokud to nebude vychytané
jdobry (13)|28.9.2006 17:52
Odpovim si sam. Konkretni problem pro kartu Lifeview FlyDVB Trio je s ovladacim SW, i s ovladaci.
Viz http://www.tv-cards.com/messageboard/viewtopic.php?p=47145

Zajimave je, ze jednim resenim v diskusi jak to rozchodit, byl prechod na Linux. Pokud je to v nepodporovanem linuxu funkcni a v podporovanych Wonkous ne, tak je neco na strane vyrobce spatne.
Ivo Mašek (10205)|28.9.2006 19:56
[quote]Zajimave je, ze jednim resenim v diskusi jak to rozchodit, byl prechod na Linux. Pokud je to v nepodporovanem linuxu funkcni a v podporovanych Wonkous ne, tak je neco na strane vyrobce spatne. [/quote]
Výrobce již tuto kartu udává v sekci Disconted. Tato karta měla být špičkou tunerů, na které by se dalo chytit úplně vše. Bohužel, nepovedlo se. I to se stává. Ono dát "dohromady" frekvence analogu, pozemního digitálu a satelitního digitálu není opravdu vůbec jednoduché.
Já neznám tolik problémů od "normálních" tunerů, jako se objevilo u hybridů. Neplatí to pro všechny a velmi záleží na sestavě PC.
A mám takový dojem, že u žádného hybrida nefunguje úplně všechno. Vždy se najde, byť "prkotina", která nešlape dle představ.
Ono stačí si projít nářky majitelů hybridů zde na foru, a aby si někdo nemyslel, že je to pouze problém zdejší, nechť zajde na mezinárodní forum TV-Cards, kde se řeší pouze a jenom tv tunery.
jdobry (13)|28.9.2006 20:18
[quote=Ivo Mašek]
Výrobce již tuto kartu udává v sekci Disconted.[/quote]
No dobre, ale cim nahradit? Do bedny fyzicky nacpu jen 2 PCI a chci AnalogTV+DVB-S a pozdeji DVB-T s tim ze analog odpadne. (9.9.2009 nebo 10.10.2010 nebo az Nova prijde k rozumu)
Ivo Mašek (10205)|28.9.2006 20:53
Jednu analog a jednu DVB-T.
A nebo hybrida od Hauppauge (analog + DVB-T) - je zde recenze od majitele tuneru a šéfa tohoto webu.
Jestli ještě k tomu navíc DVB-S: Tak to nemohu sloužit. fakt to nevím, co by udělalo.
StD (8612)|28.9.2006 22:32
No a já bych měl také jedno řešení: Vypnout elektrárny a bude klid. Lojový svíčky také pěkně fungují... :BB: :-E Tolik k hybridům. Až budou zadarmo a na sluneční baterie, tak se ta investice možná vyplatí.
jdobry (13)|28.9.2006 22:39
Add Lifeview FlyDVB Trio: Tak jsem ty vsechny fora precetl a celkem by se to dalo shrnout do zaveru, ze dodany SW hazi klacky pod nohy a jsou s nim problemy, problemy, problemy. Nicmene co se tykalo Linuxu, byla spokojenost a ja ji chci provozovat prave pod timto OS a tak to zkusim.

Mimochodem odkud pochazi informace "Discounted"? Jediny naznak o to jsem nasel na tomto foru.

PS: budu to zkouset cca za mesic a pak poreferuju.
Batul (29)|29.9.2006 11:37
Já mám doma satelitní kartu Skystar2, podle meho nazoru nejlepsi karta na trhu s pomerem cena/vykon s velkou podporou ruznych softu a moznosti dekodovani treba czechlinku a obcas i jinych placenych tv. Treba prime prenosy z anglicky ligy atd. Je tam trochu problem si s tim pohrat, nekdy byva problem kartu rozchodit, nicmene funguji skvele cesky i zahranicni fora, takze clovek ma kam dojit pro radu.
Ted jsem si koupil notebook a objednal k nemu hybrid usb od Terratecu, tak jsem zvedav, jak to poslape, prinejhorsim bych to prodal.
Mike (617)|29.9.2006 12:15
jdobry
v podstate ted resim to same co ty, zvolil jsem kartu Hauppauge WinTV HVR-1300, chtěl jsem ale pro změnu analog+DVB-T, chci to řešit pomocí Linuxu a šel jsem do toho s tím, že ta karta ještě není ještě úplně podporovaná v Linuxu, ale to se časem podá. Problém většiny karet je právě v tom software a je to obecný problém všech karet, nejen hybridních. Pokud jdeš do Linuxu, tak si kup v podstatě co chceš a pokud nechceš problémy, tak jen koukej na to, aby byla podporovaná už teď a nečekat na to, jako já.
CyberTec (290)|29.9.2006 13:20
[quote=Batul]Já mám doma satelitní kartu Skystar2, podle meho nazoru nejlepsi karta na trhu s pomerem cena/vykon s velkou podporou ruznych softu a moznosti dekodovani treba czechlinku a obcas i jinych placenych tv. Treba prime prenosy z anglicky ligy atd. Je tam trochu problem si s tim pohrat, nekdy byva problem kartu rozchodit, nicmene funguji skvele cesky i zahranicni fora, takze clovek ma kam dojit pro radu.
Ted jsem si koupil notebook a objednal k nemu hybrid usb od Terratecu, tak jsem zvedav, jak to poslape, prinejhorsim bych to prodal.[/quote]

já mám USB "klíčenku" od Terratecu a to pouze na DVB-T. s analogovým tunerem v kompu jsem měl vždycky akorát problémy, tak tahám výstup z televize na vstup karty s hardwarovou synchronizaci obrazu a zvuku ACEDVio. Nevypadávají mi žádné framy a obraz a STEREO zvuk sedí bez jakýkoliv korekcí. S tímhle jsem měl u všech ostatních analogových karet problém. VirtualDub nestíhal synchronizovat, aniž vy vynechával nebo duplikoval framy, jinak to bylo rozjeté. U prvního analogoveho tuneru Phillips na karte ASUS Deluxe mi nikdy neslo stereo, ani v palu BG ani DK. Navíc byl software ke kartě praktický nepoužitelný a není použitelný ani dodnes. Takze doporucuju predem overit na diskusich, jak je software pro jednotlive karty pouzitelny. Jinak budes hledat ruzne vetsinou placene nahrazky, aby to poradne fungovalo.
Batul (29)|29.9.2006 13:54
[quote=CyberTec]
já mám USB "klíčenku" od Terratecu a to pouze na DVB-T. s analogovým tunerem v kompu jsem měl vždycky akorát problémy, tak tahám výstup z televize na vstup karty s hardwarovou synchronizaci obrazu a zvuku ACEDVio. Nevypadávají mi žádné framy a obraz a STEREO zvuk sedí bez jakýkoliv korekcí. S tímhle jsem měl u všech ostatních analogových karet problém. VirtualDub nestíhal synchronizovat, aniž vy vynechával nebo duplikoval framy, jinak to bylo rozjeté. U prvního analogoveho tuneru Phillips na karte ASUS Deluxe mi nikdy neslo stereo, ani v palu BG ani DK. Navíc byl software ke kartě praktický nepoužitelný a není použitelný ani dodnes. Takze doporucuju predem overit na diskusich, jak je software pro jednotlive karty pouzitelny. Jinak budes hledat ruzne vetsinou placene nahrazky, aby to poradne fungovalo.[/quote]

Ja to mam opravdu jenom na koukani na tv, neocekavam od toho zadny zazraky, proste aby mi sla televize v notebooku. Nahravky porizovat neplanuju, takze synchronizace me zase tak nedesi. Reseni, ktery pouzivas, je sice fajn a jak rikas, vsechno bezi jak ma, jenze me to prijde zbytecne drahy a jak uz jsem rikal, nepotrebuju to. Spis se bojim, abych nemel problemy s rozbehnutim, na forech se o tom pise ruzne, takze uvidime. Na fora jsem koukal, zadny vetsi problemy se u toho neobjevily, aspon jsem nikde nic takovyho necetl. Az vyzkousim, tak dam vedet.
Ivo Mašek (10205)|29.9.2006 16:52
[quote]Ja to mam opravdu jenom na koukani na tv, [/quote]
Tak s tím by velký problém být neměl. To se vždycky nějak rozhejbe.
jdobry (13)|29.9.2006 18:48
[quote=Mike]jdobrypokud nechceš problémy, tak jen koukej na to, aby byla podporovaná už teď a nečekat na to, jako já.[/quote]
Prave ze tahle (Lifeview FlyDVB Trio) je podporovana od srpna. Analog,DVB-T,DVB-S i FM ale zatim bez dalkoveho ovladani.
Strasne bych se divil kdybych to nerozchodil. V linuxu nejsem zadnej novacek a porogramoval jsem napriklad linuxovy driver pro streamovou kartu DVB-S pro jeden specielni projekt a umela nejen prijem ale i vysilani DVB-S streamu a to najednou. Docela lahudka, tohle je proti tomu prochazka ruzovym sadem.
Ivo Mašek (10205)|29.9.2006 19:21
V Linuxu to rozchodíš, neb si můžeš sám "napsat" program. Jenomže většina uživatelů běží na "Gatesovi" - no, a to je trochu průser. Ale říci jim, přejděte na Linux, to považuji za nedobré. :-)
jdobry (13)|29.9.2006 19:57
[quote=Ivo Mašek]V Linuxu to rozchodíš, neb si můžeš sám "napsat" program. Jenomže většina uživatelů běží na "Gatesovi" - no, a to je trochu průser. Ale říci jim, přejděte na Linux, to považuji za nedobré. :-)[/quote]
Nikomu Linux nevnucuju, ma sve limity neni jich malo. I kdyz linuxove reseni DVR nebo MythTV povazuji z mnoha duvodu za lepsi nez MS mediacenter, nikomu ho nevnucuju, neni to pro kazdeho. Z Linuxu se da vyzdimat vic, ale taky to klade vyssi naroky na nastaveni a obsluhu. MSmediaCenter je udelany tak aby to bylo pro kazdeho a z toho nutne musi plynout zjednoduseni obsluhy a tim i orezani moznosti (a nekdy i "politickych" duvodu). Takze kazdemu co jeho jest, a neni to na tuto debatu.

Nicmene z hlediska televizniho by tu melo zaznit ze Linux pro vsechna TV zarizeni pouziva stejnou architekturu(zjednodusuji) a tak neni takovy problem postradat podporu konkretniho vyrobce HW. Windows ovladaci programy jsou casto intuitivnejsi pro neznale uzivatele, nektere designove cistejsi, ale potradaji tu svobodu napsat asi 100 radek "perlu" a donutit tak kartu k cemukoli. Jak rikam, je to jen pro nekoho.

PS: prosim zadny flamewar. Profesionalne programuji pres 10let a to i projekty ktere jsou multiplatformni (Win, Linux, Mac) a znam vyhody a problemu techto architektur. Kazdy ma neco do sebe a je na kazdem co mu vyhovuje.
Batul (29)|29.9.2006 21:04
[quote=Ivo Mašek][quote]Ja to mam opravdu jenom na koukani na tv, [/quote]
Tak s tím by velký problém být neměl. To se vždycky nějak rozhejbe.[/quote]

Dneska to prislo, je to fakt mrnavy az jsem ziral. Notebook bude snad behem pristiho tydne. Jen me prekvapilo, ze u toho pisou, ze ta antena ma v noze magnet a ze se to ma umistit na misto, kde to nezpusobi zadny skody, viz disketa, mag. karta atd.
jdobry (13)|25.10.2006 10:28
[quote=jdobry]Add Lifeview FlyDVB Trio: .............

PS: budu to zkouset cca za mesic a pak poreferuju.[/quote]
Nebudu to zkouset. Tahle karta ma sice moznnost PIP ale nema 2 cesty pro i2s. To znamena ze jde pouze kombinovat analogovy tuner s digitalnim. Ale nejde pouzivat DVB-T a DVB-S najednou. Bud jedno nebo druhe.

Takze to zatim vypada na kombinaci ASUS P7131Dual a Technisat SS2 a oba PCI sloty budou v....