Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s nahravanim s kamery

kami171 (4)|26.9.2006 18:18
Moj problem spociva v tom ze ked nahravam s kamery (Sony HC22E) do pc tak mam tmavsi obraz ako je na paske napr. ked to pozeram cez tv alebo na kamere tak je pekny svetly ale akonahle pripojim na pc tak je tmavsi.skusal som cez unlead, pinacle a este zopar softov.skusal som aj na druhom kompe.takze ak by vedel niekdo poradit ci sa to da nejako ale to pojdem reklamovat.Thx
Pitomec (10211)|26.9.2006 18:28
Co bys na tom chtěl reklamovat? Z kamery do PC jenom kopíruješ data, takže max. může docházet k výpadkům (dropouty), ale na jas obrazu to nemá naprosto žádný vliv - to je věc SW přehrávače, na kterým to pouštíš. Mimochodem "unlead" je výraz tak pro bezolovnatý benzín, ale určitě ne pro soft (jedině, že by ten soft byl někde na benzince...).
kami171 (4)|26.9.2006 18:40
ja nevravim ze unlead je dobry ale robilo mi to aj na vegase, adobe a aj windv. ja len chcem vediet ze ci sa s tym da nieco robit.
Foolproof (2713)|26.9.2006 18:44
Nikdo neví, jak jsi to nahrál, ta kamera má 3 výstupy, DV,video a S-Video.
V prvním případě je to vlastně kopie dat a parametry toho, na co se díváš je třeba upravit v přehrávači, pozor jede-li jeden na overlay mixer a nastavíš ho, jiný, který jede na VMR, bude nastavený jinak.
Ve druhých 2 případech můžeš mít i nevhodně nastavený vstup, i v tom Ulead nebo i v Pinnacle.
kami171 (4)|26.9.2006 18:59
mam to napojene cez IEE 1394 a este ma aj usb. najprv som skusal prog defaultne, potom som sa s nimi hral a stale bol vysledok rovnaky
Foolproof (2713)|26.9.2006 20:19
Jdi do vlastností grafické karty a podívej se, jestli tam nemáš něco blbě nastaveno.

Nejlépe aby to ovládaly aplikace, mělo by být zapnuto něco jako "let the aplication control the video adjustmens", jestli tam není nic podobného tak hodnota gama by měla být asi 1, podle typu monitoru, ostatní prametry zkus na default.
Ondras_ (204)|26.9.2006 23:04
[quote=kami171]...do pc tak mam tmavsi obraz ako je na paske...[/quote]

A k tomuto zjištění jsi došel jak, prosím pěkně? Prostě ti tvůj starý vypálený monitor hraje slabějí než telka a LCD na kameře.
kami171 (4)|27.9.2006 15:05
[quote]A k tomuto zjištění jsi došel jak, prosím pěkně? Prostě ti tvůj starý vypálený monitor hraje slabějí než telka a LCD na kameře.[/quote]
jednoducho ked to napalim na dvd tak na tv je to tmavsie ako s kamery.a ja mam lcd.
Ondras_ (204)|27.9.2006 15:21
[quote=kami171]jednoducho ked to napalim na dvd tak na tv je to tmavsie ako s kamery.a ja mam lcd.[/quote]

Aha :). Jak máš připojen DVD přehrávač, jak jsou v něm nastaveny filtrace obrazu (kontrast, jas, gama, atp.)? O tomhle jsi nepřemýšlel? Dále co nastavení enkodéru MPEG2 při výrobě DVD. Máš ve hře tolik proměnných a možností nastavení až běda. Jinak jdi to reklamovat, alespoň trošku pobavíš pracovníky na reklamačním oddělení při jejich nudné práci.
Atkins (447)|27.9.2006 21:20
Je taky potreba provest nekolik testu: napr. pripojit k PC souseduv monitor, pripojit k PC sousedovo kameru s tvou paskou, otestovat nataveni zobrazeni obzlaste pak GAMA a brigthnes, vyzkouset jiny enkoder ci zkontrolovat nastaveni daneho, provest zpetny presun DV materialu na pasku i kdyz mezi nami DV je porad DV, svou roli take hraje kodek pouzity pro zobrazeni DV materialu a mnoho dalsiho. Ono zkalibrovat vstupy a vystupy nejni tak uplne snadne a pridame-li k tomu i nejaky ten tisk :-((
Whitejoker (616)|28.9.2006 09:33
2 kami171:
mě to dělá taky na jiné kameře od Sony.
Zkoušel jsem to tady kdysi dávno řešit, ale výsledku jsem se nedobral.
Mám takové podezření, jestli to není způsobeno ořezáváním barev
0...256 na 16....235 nebo tak nějak.
Používám Mainconcept DV kodek a tam žádné nastavení barev není.
Pro konverzi do mpg-2 používám rovněž Mainconcept mpg enkodér a tam taky žádné nastavení jasu a gama není.
Jedině použít TMPGEnc pro konverzi do mpg-2, tam jsou nějaká barevná nastavení, ale konverze trvá stráášně dlouho.
Když použiji HC018 s úpravou barev, vyleze video s jedinou barvou - modrou.
Zkoušel jsem i DV kodek Cedocida, tam se dá nastavit u převodu
YUV-->RGB a RGB-->YUV tohleto ořezávání barevné škály, ale výsledek byl pořád ten samý.