Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Z DV do PC, ATI TV Wonder, nejde zvuk

MaG (28)|3.9.2004 18:43
Nevím proč nejde zachytávat zvuk přes S-Video ani přes Video-cinch. Obraz vidím přes oba dva typy připojení, ale v žádném SW (D-SCaler, Pinnacle Studio) neslyším zvuk.

Je to nějaká vada tuneru od ATi? Zvuk vedu externím kabelem z TV karty do Zvukovky vstupem external audio a když koukám na TV nebo z ní nahrávám, zvuk normálně funguje.

Tady je asi každá rada drahá co?
Brko (201)|4.9.2004 00:29
No sám píšeš S-Video a cinch-video - tak tam asi audio nepoleze. A čím vedeš zvuk do TV karty?
MaG (28)|4.9.2004 08:02
[quote=Brko]No sám píšeš S-Video a cinch-video - tak tam asi audio nepoleze. A čím vedeš zvuk do TV karty?[/quote]

Asi sem to nerozvedl.. :-) Když použiju Cinch, vedu to A/V výstupem z kamery (speciální kabel který má na jednom konci cosi jako jack a na druhém výstupy video/stereo (žlutý, bílý, červený)). V případě výstupu S-Video, jsem použil S-Video kabel a myslel jsem, že zvuk jím jde též ven. Jestli je jen na video, to jsem netušil.

Kamera má výstup na A/V, Mic - vstup(?), S-Video a DV. Samozřejmě ideální by byl DV výstup, ale ten kabel je zakončen na druhé straně nejspíš Fire-Wire koncovkou a já mám desku bez jeho podpory. Nikdy jsem F-W neviděl, ale podle podoby koncovky do PC tipuju - je taková tlustší než USB a vevnitř má nějaké konektory..

Kdyžtak to budu muset nahrát do jiného PC a nosit nějak dom, ale i tak díky za nápady.
Brko (201)|4.9.2004 19:29
Kup si fire-wire řadič za několik set korun do PCI slotu a nebudeš mít problém. Kvalita je neporovnatelně lepší. Přes fire-wire ti jede i audio.
MaG (28)|4.9.2004 20:51
[quote=Brko]Kup si fire-wire řadič za několik set korun do PCI slotu a nebudeš mít problém. Kvalita je neporovnatelně lepší. Přes fire-wire ti jede i audio.[/quote]
Hmm to je samozřejmě rozumné řešení. Mimochodem kupoval jsem desku MSI K7N2 a koupil schválně verzi Delta-L co FireWire nemá. Jednak jsem myslel, že se s ním hned tak nesetkám :-D a jednak jsem sázel na to, že přídavná karta do PCI bude v případě potřeby lepším řešením. Snad jo...

Jenže to půjde nejdřív po neděli, navíc k videokameře co není ani moje je to trochu luxus, zvlášť když nemám prachy, ale když to bude fungovat, asi bych do toho šel.

Za případný nápad ohledně klasických kabelů také děkuji. MaG
MaG (28)|4.9.2004 20:58
Vypadá to, že u nás seženu např. Mercury FireWire PCI Card 3 port. Stojí tu jen 434,- a to by docela šlo. Serial-ATA ještě dlooouho mít nebudu, tak bych i tak na desce ušetřil, plnohodnotná byla víc jak o 1000 dražší. Mimochodem tu desku vřele doporučuju, nic podobně skvělého jsem v PC ještě neměl. Stabilní jak ... :-) (no snad mi to vydrží)

Teď jsem našel, že jinde a vlastně i u nás nabízej ještě nějaký od fy Kouwell. a ty sou podstatně dražší. Nerad bych se nachytal, to abych šel do jiný poradny, třeba na Živě ;-)
Brko (201)|4.9.2004 21:49
Kouwel mám a fachčí bez potíží. Důležité je aby karta byla OHCI kompatibilní, ale jiné snad nejsou.
MaG (28)|6.9.2004 21:15
[quote=Brko]Kouwel mám a fachčí bez potíží. Důležité je aby karta byla OHCI kompatibilní, ale jiné snad nejsou.[/quote]
Tak sem ji koupil a nahrávání je super. Co není super je, že zatímco dřív mi PC jelo stabilně bez problémů v kuse i několik dní, tak teď se už dvakrát zhroutilo. Dokonce jsem Kouwela zas vyndal ale padlo to potřetí zas.

No nic. Už jsem si to nahrál a uvidím dál.