Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kdy použít při renderingu VBR a kdy CBR ?

yaso (304)|26.9.2006 09:03
Rendering je tady hodně diskutovaný, ale zajímalo by mě, jaký je rozdíl, ten výsledný, když už se na dílko dívám v domácím kině, když použiji přednastavený VBR rendering a nebo použiji CBR - například 9 000 000 bps. ? Zkoušel jsem to asi na pětiminutovém klipu a žádný rozdíl jsem nezaznamenal. Faktem je, že když používám VBR, tak u zpomalených záběrů, s použitím různých efektů, tak mi jakoby problikávají světlá místa v záběru. Vyřešil by to vyšší datový tok ? Prozradíte, s jakým nastavením renderujete vy ? Díky
Mike (617)|26.9.2006 09:11
VBR je proto, aby snížil celkovou velikost u scén, které tak velký datový tok nepoužívají. Samozřejmě CBR 9000 bude kvalitnější než VBR 8000, ale zase CBR 8000 bude horší než VBR 8000. Takže pokud máš místo, tak dělej klidně CBR 9000, pokud potřebuješ něco někam vtěsnat, tak použí VBR a nižší datový tok.
yaso (304)|27.9.2006 11:40
To je docela pochopitelné, ale rád bych věděl všechno o nastavení při renderingu, které dává Vegas i s důsledky na kvalitu videa s použitím i těch nejsložiztějších editačních změn na videu. Bylo to už někde rozebrané ? Myslím celkové vysvětlení nastavitelných položek (všech). ? Díky za případný link a trpělivost.
Mike (617)|27.9.2006 12:57
Editační změny na to vliv nemají, ty se tam vlastně neprojeví, záleží jen na tom výsledku, kolik je tam změn v obraze a detailů (jistě že některé efekty jsou náročnější na bitarte, ale to souvisí s tím pohybem a může to méně náročné než třeba plavec v moři s vlnama). Ty parametry co jsou tam jsou obecné a nemusí se vztahovat jen na Vegas, v podstatě si vem základní template PAL DVD Architect stream a edituj pouze bitrate, kvalitu nech na max (značí kvalitu hledání pohybových vektorů) a nic jiného neměň. Maximálně můžeš změnit počet bitů 8/9/10, ale to nemá až takový vliv na kvalitu, nech to na 9 (stejně je zdroj jen 8 bitů). Já používám VBR avg. 8000 max. 9000, všechny přhrávače to zkousnou a je to lepší než CBR 8000
yaso (304)|27.9.2006 13:04
Píšu z noťasu, kde nemám Vegas a na vekém PC se mi renderuje projet, terý se bude dělat asi ještě dva dny. Můžeš mi pls poslat foto k tomu, co mi popisuješ. Děkuji
Mike (617)|27.9.2006 13:31
Nemuzu, nemam to tady :-I

Teda to mas asi velky projekt, kdyz se ti to renderuje nekolik dni, jeste se mi nestalo, ze by to pres noc neudelal a jeste dvoupruchodove
yaso (304)|27.9.2006 13:49
Jak jsem psal v jiném linku - "vliv počtu tracků na délku renderingu", je to jen 65 minut, ale celé, nebo velká část je pod efektem Magic Bulet a tak to dostává záhul. Už jsem to měl hotové ( 3 dny ), ale s výsledkem jsem nebyl spokojený. Jak jsem psal, při zpomalených záběrech mi problikává světlé pozadí, i když je zdroj naprosto čistý a ostrý. Proto se taky ptám na ta možnosti nastavení a zkouším to vyrenderovat znovu.