Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozhození zvuku a obrazu

altamir (16)|23.9.2006 15:58
Při změně framerate filmu ve formátu .avi (rozebrání a složení audia a videa ve VirtualDubu s pomocí BeSweet) mi u dvou filmů vyšel zvukový soubor kratší (jednou o 3 vteřiny, jednou dokonce o 8 minut). Původní film s framerate 23,976 je v pořádku, k uvedenému rozhození dojde při převodu na 25 v BeSweet. Kde se může skrývat chyba a jak ji napravit? Děkuji za rady.
CyberTec (290)|23.9.2006 17:29
pri zmene fps se zaroven meni i delka videa, a s tim spojena delka audia. asi bude nejaky probem se spravnym vypoctem. BeSweet nepouzivam, korekce jsem delal vzdycky v SoundForgi. Je tam funkce Time Strech, kde si zvolis o kolik ma byt nove audio delsi nebo kratsi nez to to mas, podle delky videa.
altamir (16)|23.9.2006 17:35
Já to dělám tak, že framerate videa změním ve Virtual Dubu, audio upravím 23.976 na 25 v BeSweet a u 95% filmů pak není problém to spojit, protože délka odpovídá. Teď se mi ale právě dvakrát stalo, že zvuk byl kratší, jednou o hodně, tak nevím, co s tím.
CyberTec (290)|23.9.2006 17:49
[quote=altamir]Já to dělám tak, že framerate videa změním ve Virtual Dubu, audio upravím 23.976 na 25 v BeSweet a u 95% filmů pak není problém to spojit, protože délka odpovídá. Teď se mi ale právě dvakrát stalo, že zvuk byl kratší, jednou o hodně, tak nevím, co s tím.[/quote]

asi nekdo spojoval video a audio stream a audio mel kratší délku
altamir (16)|23.9.2006 18:13
Právě že ne, v originálním avi to odpovídá, rozhodí se to až v BeSweetu.
Foolproof (2713)|23.9.2006 18:31
:-D

Jinde se o tom dohadujem.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=10035

Předposlední příspěvek od pana moderátora.(Clee)
vlada (3470)|24.9.2006 18:59
altamir
A nenastavil si náhodou ve VD, aby to na 25fps předělal zduplikovánim snímku? Tim pádem se Ti video nezrychlý a když zrychlíš zvuk, tak se to potom rozjede.

Další problém může být v demuxu. Jestli je ten zvuk MP3 VBR, tak to VD zprasí. Použij na demux AVI-Mux GUI nebo Avidemux.

No a další věc - ještě před konverzí se podívej na dýlku videa a demuxovanýho zvuku. Ať víš, v kterym okamžiku to ještě bylo dobře a kdy se to zprasilo.