Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

High Definition mediální přehrávač / rekordér s H264 ?

CyberTec (290)|22.9.2006 05:02
Díval jsem se, jestli se konečně neurodilo něco, co by zvládlo přehrát HD video v H264, ale zatím jsem nic nenašel. Mám na mysli něco ve stylu KISS 600. Ten ale umí HD pouze z WMV-HD, DivX a Xvid. Na H264 mu nestačí síly. je vůbec nějaká standalone mašina, která umí H264 a není to převlečené PC ? Přehrávač, který by měl DVD, HD-DVD, Blue-Ray nebo dokonce Combo mechaniku a 500 GB disk by se mi teda dost líbil. Nevíte, jestli to už někdo neplánuje vyrábět :-D
ODSakEda (2278)|22.9.2006 11:49
- Na BR či HD-DVD patří vykašlat! Nevíte co s prachama??? Na současné a rozšířené DVD+-R se vejde cca 2H HD Videa! 8-)

- i KISS je defacto převlečené i když jednoúčelové PC!

- WMV, a XviD, prostě AVI -tedy PC formáty, soubory vám nestačí????... Na ostatní vykálet! (Včetzně HDMI s HTCP...)

- Za ty prachy co by dnes stála již jen mechanika RB si raději kupte PC nebo noutbuk! Stejně tak nezaplatíte filmy v HD jako BRvideo čo HD-DVDvideo!!! Co na tom budete přehrávat???!!! A rip nebude zřejmě snadný!!! Navíc hrozí, jak přiznal SONY, že s HTCP jsou problémy a i když dáte poctivě za originálku např. 1500kč za jeden film(!...) budete jej vidět jen v polovičním rozlišení! tedy vertikálně dokonce ještě menším než než u DVDvideo!!!... :-E :-E :-E (540px vs 576px)
CyberTec (290)|22.9.2006 13:46
[quote=ODSakEda]- Na BR či HD-DVD patří vykašlat! Nevíte co s prachama??? Na současné a rozšířené DVD+-R se vejde cca 2H HD Videa! 8-)[/quote]

Kombo by nebylo marne, ale bude asi nejdriv za rok. Brouzdal jsem do rana po netu a nasel jsem na Pixmanii slevu Transgearu 700 z 250 liber na 165. Puvodne se u nas prodával za 13 tacu a ted vyjde i s dopravou DPD na necelych 8. Tak jsem do nej skocil. Sice neumi H264, ale jinak prehraje asi vše: DVD-Video, Audio-CD, MPEG1, MPEG2, MPEG4, WMV9, WMV HD, DivX 3.11-6, XviD, RMP4, MP3, WMA, OGG Vorbis, WAV, JPEG, GIF, TIFF, BMP, PNG. Možnosti připojení pomocí WiFi, LAN, USB 2. Ale hlavně má kromě DVD mechaniky i suplik na HDD, takže HDD pujdou i snadno vymenovat :-)
clee (6592)|22.9.2006 14:12
me zatim br ani hd-dvd prehravac nezajima ale mam spoustu filmu v x264 720p v mkv a neni zadnej stolni player co by to zvlad, prehravam to na ntb pres dvi->hdmi ale zas nedostanu ven analogovy 5.1 :-I btw. by me modrej ptaku zajimalo kam budes chtit vypalit dvouhodinovej film v hdv, 30GB dat, kdyz to vypalis na kvantum dvd tak ti to zakaznik vomlati vo hlavu, kdyz to vypalis jako m2t na br medium tak neprehraje v zakladu ani v pc, takze jedine zbejva zase br standard :-E :-E :-E viva la blurej :-R
ODSakEda (2278)|22.9.2006 15:06
clee filmy nekopčím na kšeft! :(( ... a vlastní videodokumenty v HDV nemaj přes 2h..., tedy naco víc jak 4,5 až 9GB medium???

- Již z kamery naleju data do MPEG-2 a to necelých 19Mb/s! 8-) V kvalitě obrazu k nerozeznání od předlohy převádím sestřihaný video na AVI/XviD a jelikož je progresívní dovolí mi jít až na 8Mb/s :-D 8-) Počítej, kolik je to minut na 4,5GB mdium za 10,-Kč a přehratelný na PC od 1?5GHz a již i stolním KISS a j. plejeru do 10.000 8-) :-D :-D :-D Popřípadě pro ty co nemaj ani PC..., resiznu obraz do DVDvideo rolišení což je mnohem lepčí obraz než z miniDV kamer a neprokládaný čili perspektivnější i pro LCD!

- Co bude teprvá a až za rok, nad tím neslintám a používám HDV již dnes se stávající technikou (krom kamery samo) a nestojí mě přejítí na HDVideo (krom kamery) NIC!!! :-D :-D :-D
Pitomec (10211)|22.9.2006 15:09
Toč mobilem a bude to kvalitativně stejný :-k
clee (6592)|22.9.2006 15:23
[quote=ODSakEda]clee filmy nekopčím na kšeft! :(( ... a vlastní videodokumenty v HDV nemaj přes 2h..., tedy naco víc jak 4,5 až 9GB medium???

- Již z kamery naleju data do MPEG-2 a to necelých 19Mb/s! 8-) V kvalitě obrazu k nerozeznání od předlohy převádím sestřihaný video na AVI/XviD a jelikož je progresívní dovolí mi jít až na 8Mb/s :-D 8-) Počítej, kolik je to minut na 4,5GB mdium za 10,-Kč a přehratelný na PC od 1?5GHz a již i stolním KISS a j. plejeru do 10.000 8-) :-D :-D :-D Popřípadě pro ty co nemaj ani PC..., resiznu obraz do DVDvideo rolišení což je mnohem lepčí obraz než z miniDV kamer a neprokládaný čili perspektivnější i pro LCD!

- Co bude teprvá a až za rok, nad tím neslintám a používám HDV již dnes se stávající technikou (krom kamery samo) a nestojí mě přejítí na HDVideo (krom kamery) NIC!!! :-D :-D :-D[/quote]


ses nakej egoista ne? furt samy ja, a mi :-k uvedom si ze ses exot, zkus odevzdat film do tv v mpegu jen tak na dvd, jediny co dostanes bude otisk boty na tvy zadnici :-R
Pitomec (10211)|22.9.2006 15:42
:-E :-E :-E
ODSakEda (2278)|22.9.2006 16:22
clee to sou tak neschopní nebo líní nebo namyšlení to přehrát na PC????... Nebo to přepočítat na co potřebují pro odvysílání, stálo-li by to za to (obsah myslím samože)?! Jo hlavně že veznou šílenou nahrávku třeba i z amatérské VHS kamery se zvukem mono s rozsahem do 8kHz... Vono kdybych natočil vraždu Paroubka, tak by to vzali v jakékoliv formě, to se nebojím! :-D
[quote=Pitomec]Toč mobilem a bude to kvalitativně stejný :-k[/quote]
Co na takovou škodolibost a ještě k tomu demagogii dodat???...
clee (6592)|22.9.2006 16:25
[quote=ODSakEda]clee to sou tak neschopní nebo líní nebo namyšlení to přehrát na PC????... Nebo to přepočítat na co potřebují pro odvysílání, stálo-li by to za to (obsah myslím samože)?! Jo hlavně že veznou šílenou nahrávku třeba i z amatérské VHS kamery se zvukem mono s rozsahem do 8kHz... Vono kdybych natočil vraždu Paroubka, tak by to vzali v jakékoliv formě, to se nebojím! :-D
[quote=Pitomec]Toč mobilem a bude to kvalitativně stejný :-k[/quote]
Co na takovou škodolibost a ještě k tomu demagogii dodat???...[/quote]


:-k vrazdu paroubka by vzali i natocenou mobilem, ale nejexluzivnejsi co ses schopnej dodat je tam maximalne soupiska best of odesak's tvfreak bullshit, standardy se pouzivaj aby nedochazelo k nepredlozenostem, az jednou vycestujes z toho svyho vidlakova tak mozna zjistis k cemu je to dobry...