Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

rozdělění HDD

Matyas (54)|21.9.2006 20:08
Ahoj všichni
Koupil jsem si nový HDD. Do mechaniky jsem si dal instalační CD sW-XP
a naformátoval. Teď bych ho ale potřeboval ještě rozdělit.Jenže po restartu mě to už chce instalovat wokna a tu nabídku na rozdělení mě to už nenabídne. Potřeboval bych poradit , jak přimět PC,aby před samotnou instalací mě dal nabídku na rozdělění HDD. Díky všem.
AleK (814)|21.9.2006 20:53
Matyas
já to nevím na zpaměť ale dej to ještě jednou od začátku a čti je to tam vše posané hd se myslím dělí ještě před formatem
Pitomec (10211)|21.9.2006 21:16
Tak, tak - napřed rozdělit, potom formátovat.
Matyas (54)|21.9.2006 21:42
No ,měl jsem za to, že úplně nový HDD se musí nejdříve zformátovat ,aby ho systém viděl. No a teď bych ho potřeboval ještě rozdělit ( potom samozřejmě znova formátování) jenže mě to po restartu
skočí zrovna na instalaci oken a tu nabídku na rozdělení HDD to nedá.Připadá mě ,jako kdyby tam už byly nějaký zaváděcí soubory.Když jsem ten HDD dal ale do druhýho PC, tak tam nic není. 9-)
Pitomec (10211)|21.9.2006 21:45
Odstranit oddíl, vytvořit oddíl - pak už na to přijdeš :-)
AleK (814)|21.9.2006 22:53
Matyas
jasný já ti rozumím cos chtěl udělat ale pokud ten HD instalace novích widlí viděla mohlo tě to trknout :-E postupuj podle Pitomce vše smazni začni od začátku a pomalu vše si přečti a pak entruj
mirekv (7169)|22.9.2006 07:23
Matyas
Předpokládám, že jsi PC do koupě nového disku provozoval. Proč disk nerozdělíš a nezformátuješ ve Správci disků?
Matyas (54)|22.9.2006 13:57
Jasně, ve Správci disků by to bylo nejlepší,ale ten disk mě systém neviděl,i když připojen byl. Po tom prvotním naformátování mě systémový HDD už vůbec nechtěl načíst (i když byl primar-master)
a pořád mě to chtělo instalovat nový systém na druhý ,nerozdělený HDD.
No ,ale už jsem to zprovoznil, takže díky za rady :-)
StD (8612)|22.9.2006 20:25
Tak začni znovu od 0 a s bootovacími disketami Partition Magicu, potažmo třeba s Hiren's CD... :-I
vladoc (456)|25.9.2006 07:39
Matyas
Systém máš na inom HDD?
Ak máš systém na inom HDD, tak prejdi do správcu diskov. Klikni pravým tlačítkom myši na nový HDD a tam zvol odstrániť oddiel (logickú jednotku). Potom znovu klikni pravým tlačítkom myši na HDD bez oddielu a vytvor oddiel (logickú jednotku) s požadovanou veľkosťou.
Správca diskov vidí aj nenaformátovaný HDD.
Ja som tiež minulý týždeň dokupoval nový HDD a riešil som rovnaký problém.