Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nakup TV

Terka (274)|19.9.2006 09:37
Kamarad chce koupit TV do 50 000, v obchode mu nabizeli Sony KDL40S2000. Ma cenu do ni jit, nebo do jine-poradte prosim.
Popr neni lepsi zatim CRT a za rok/dva koupit LCD?
ODSakEda (2278)|19.9.2006 12:26
- CRT(TV) ? NE! už to dnes není nutný! Tedy než levný nemoderní LCD(TV)... tak raději ANO (CRT)!

- doporučím 37" BENQ LCDTV i když neumí využít elektronicky boží rozlišení obrazovky 1920x1080 (myslím samože v propojení s PC po DVI nebo VGA :-) ), mechynicky to má však příznivý vliv na jemnost a detaily v obraze, jak pro zobrazení Windows i SD natož HDVideo z PC tak i pro analogové video, nebo sice digitální video (z DVDvideoplayerů či kamer nebo z PC ne-HDVideo) a i když jen o rozlišení 720x576px a po analogovejch rozhraních (Scrat RGB) ale i TV vysílání také s prokládáním(to analogový se do 3 let stejně vypne!), které umí tento BENQ dynamicky a logicky odstranovat nevypuštěním řádků ani přílišným rozmazáním obrazu po takové deinterlaci i když na hraně vidotelnosti vroubků na obrysech pohybujících se objektů v obraze 8-) Cena je do 40.000 8-)

- nebo pak se mi na vlastní oči ještě líbil obraz 37" PHILIPSe s rozlišením obrazovky také 1920x1080 ale ten je za 100.000,-... nebo i SONY nad 37" např. http://www.lcdtelevize.biz/detail.do?id=1150170 .

- Ostatní, především ty Samsungy z TV reklamy s šikmou spodní hranou a s tím chromovaným kolečkem uprostřed ( http://www.lcdtelevize.biz/detail.do?id=1150181 ) snad všechny jejich velikosti chodí do fialova až do růžova a jsou fádní nekontrastní než výše jmenovaný!!!... i když designově vypadaj nejlépe, no ale je lepčí koukat na kvalitu obrazu ne?!

-píši z vlastní zkušenosti co jsem viděl. Neodsuzuji LCD(TV) jen na základě jedné blbé zkušenosti! Ještě nedoporučuji jít do jakékoliv obrazovky 16:9 pod 37", byl-li jste někdo zvyklý na 72cm úhlopříčku utelky s opbrazovkou 4:3!!! Obraz 4:3 na ní pak bude příliš malý! (po zvětšením přes celou obrazovku (16:9) přepnutím AspecrRatio pak bude obraz 4:3 ořízlý shora a zespod nebo deformovaný...) Tu úhlopříčku 37" určitě CRT 16:9 jen tak zalevno nesplní!...

Opraveno! po Modenově oprávněné kritice! (šak to nebylo tak hrozný ne :-? ) Nečtu po sobě moc, to je trestuhodné vím :-I Jsem líný, na češtinu analfabet i není čas, už zase valím, nesedím u PC furt, se živím i rukama!
Terka (274)|19.9.2006 12:34
a ten Sonak - jak je na tom
Modena (1706)|19.9.2006 12:54
[quote=ODSakEda]- CRT(TV) ? NE! už to není nutný! Tedy pokud levný nem,oderní LCD(TV)... tak raději ANO!

- doporučím 37" BENQ LCDTV i když neumí využít lelektronicky boží rozlišení obrazovky 1920x1080 (myslím samože v propojení s PC po DVI nebo VGA :-) ), mechynicky to má však příznivý vliv na jemnost a detaily v obraze jak pro Windows a video z PC tak i pro analogové video nebo sice digitální video (z DVDvideoplayerů či kamer nebo z PC ne-HDVideo) a i když jen o rozlišení 720x576px a po analogovejch rozhraních (Scrat RGB) ale i TV vysílání také s prokládáním(to se do 3 let stejně vypne!), které umí dynamicky a logicky odstranovat nevypuštěním řádků ani přílišným rozmazáním obrazu po takové deinterlaci i když na hraně vodotelnosti 8-) Cena je do 40.000 8-)

- nebo pak se mi na vlastní oči ještě líbil obraz 37" PHILIPSe s rozlišením obrazovky také 1920x1080 ale ten je za 100.000,-... nebo i SONY naad 37" např. http://www.lcdtelevize.biz/detail.do?id=1150170 .

- Ostatní, především ty Samsungy z reklamy s šikmou spodní hranou a s tím chromovaným kolečkem uprostřed ( http://www.lcdtelevize.biz/detail.do?id=1150181 ) snad všechny jejich velikosti chodí do fialova až do růžova a jsou fádní nekontrastní jako výše jmenovaný!!!... i když designově vypadaj nejlépe, no ale je lepčí koukat na kvalitu obrazu ne?!

-píši z vlastní zkušenosti co jsem viděl! Ještě nedoporučujijít u jakékoliv obrazovky 16:9 pod 37", bylli jste zvyklý na 72cm úhlopříčku u 4:3!!! To určitě CRT 16:9 nesplní!...[/quote]
Co dnes piješ, Edo ? Tyvoletonejdečíst - čteš to po sobě někdy ? :-I
ODSakEda (2278)|19.9.2006 13:53
[quote=Terka]a ten Sonak - jak je na tom[/quote] zajdi do ElectroWordu a koukni na obraz v realitě! Koupit ho tam nemusíš :-D I když bych dal přednost odzkoušení na místě konkrétního kusu nejen např. na vadné pixely (to je problém vzít noubut a nějakej testscreen s čenou a bílo plochou, neb SONY např. neuznává i 4 vadné pixely nejsouli vedle sebe jako závadu a už jej pak nevrátíš!, před ušetřenou tisícovkou u virtuálního netového obchodu, při takové nemalé investici!
snap3_312.jpg snap1_258.jpg
BOBA (590)|19.9.2006 14:20
[quote=Modena][quote=ODSakEda]- CRT(TV) ? NE! už to není nutný! Tedy pokud levný nem,oderní LCD(TV)... tak raději ANO!

- doporučím 37" BENQ LCDTV i když neumí využít lelektronicky boží rozlišení obrazovky 1920x1080 (myslím samože v propojení s PC po DVI nebo VGA :-) ), mechynicky to má však příznivý vliv na jemnost a detaily v obraze jak pro Windows a video z PC tak i pro analogové video nebo sice digitální video (z DVDvideoplayerů či kamer nebo z PC ne-HDVideo) a i když jen o rozlišení 720x576px a po analogovejch rozhraních (Scrat RGB) ale i TV vysílání také s prokládáním(to se do 3 let stejně vypne!), které umí dynamicky a logicky odstranovat nevypuštěním řádků ani přílišným rozmazáním obrazu po takové deinterlaci i když na hraně vodotelnosti 8-) Cena je do 40.000 8-)

- nebo pak se mi na vlastní oči ještě líbil obraz 37" PHILIPSe s rozlišením obrazovky také 1920x1080 ale ten je za 100.000,-... nebo i SONY naad 37" např. http://www.lcdtelevize.biz/detail.do?id=1150170 .

- Ostatní, především ty Samsungy z reklamy s šikmou spodní hranou a s tím chromovaným kolečkem uprostřed ( http://www.lcdtelevize.biz/detail.do?id=1150181 ) snad všechny jejich velikosti chodí do fialova až do růžova a jsou fádní nekontrastní jako výše jmenovaný!!!... i když designově vypadaj nejlépe, no ale je lepčí koukat na kvalitu obrazu ne?!

-píši z vlastní zkušenosti co jsem viděl! Ještě nedoporučujijít u jakékoliv obrazovky 16:9 pod 37", bylli jste zvyklý na 72cm úhlopříčku u 4:3!!! To určitě CRT 16:9 nesplní!...[/quote]
Co dnes piješ, Edo ? Tyvoletonejdečíst - čteš to po sobě někdy ? :-I[/quote]
Abych to převedl do politiky ( oblíbené téma Edy ). Za vyjadřování a pravopis může komunistické školství!!! ( další důkaz proč nevolit komunisty!!! ). Můj odboj, na rozdíl od Vás přisluhovačů komoušů a rusů byl v tom, že jsem ignoroval gramatiku, poslouchal zakázaná rádia a četl samizdat. Hlavně samizdat mě formoval v myšlení a psaní. Tam šlo o kejhák!!! Tehdy neměli čas po sobě číst co napsali!!! Vše muselo být rychle vyexpedováno!!! Dejte mi už pokoj. Důležitý je smysl mých reakcí.
stani (1647)|19.9.2006 14:35
Všechno hezký, akorát ODSakEda u této TV(37" BENQ LCDTV) "zatajil" jednu nepodstatnou věc: a to, že obraz se rozchází se zvukem(diskuse na toto téma viz někde jinde) = dělá tuto TV v praxi nepoužitelnou...
Terka (274)|19.9.2006 15:11
tak jak ?
BOBA (590)|19.9.2006 15:29
Terko, osobně si myslím, že v Tvém prvním příspěvku sis odpověděla. Počkal bych, ale asi tak min. 3 roky.
Terka (274)|19.9.2006 15:46
pro me to neni, takovou vatu nemam, proste kdyz to chce utratit, jeho vec.
ODSakEda (2278)|19.9.2006 17:50
[quote=stani]Všechno hezký, akorát ODSakEda u této TV(37" BENQ LCDTV) "zatajil" jednu nepodstatnou věc: a to, že obraz se rozchází se zvukem(diskuse na toto téma viz někde jinde) = dělá tuto TV v praxi nepoužitelnou...[/quote]
Nesouhlasím! Nepozoroval jsem to! Navíc kritik tohoto problému kdesi v diskusi uváděl až po žádání upřesnění, z jakého zdroje že má video, uvedl, že z DVB-S! Tedy kdoví na co koukal za empeg z jakého digitálu a navíc dabovanýho, kdy často nesedí přesně zvuk ani u analog. TV vysílání... Minimálně interní analogový TV tuner nemá sničím nejmenší problém! Z kamery ani z PC ale ani ze satu po Scart RGB jsem nic podobného nepozoroval a to na něj čučím tak 2x týdně!
Nasty_tvf (568)|19.9.2006 18:43
No, musím říct na Edovu obhajobu, že tentokrát je jeho příspěvek napsán naprosto srozumitelně :-E :-E
a přestože tedy nemám s tím BenQem žádnou zkušenost, nedovedu si moc představit, jak by mohlo docházet ke zpožďování zvuku/obrazu už z podstaty, to by opravdu muselo být hnuté už ve zdroji, nebo by to bylo rozdílnou rychlostí světla a zvuku 9-)
:-E
stani (1647)|19.9.2006 20:31
[quote=ODSakEda]
Nesouhlasím! Nepozoroval jsem to! [/quote]

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6157

janmimra , Zaslal: st 01.únor.2006, 8:35
Zatim mam k teto LCD TV jedinou vyhradu: u vsech typu signalu pres jakekoliv vstupy dochazi k nepatrnemu zpozdovani obrazu za zvukem.
------------------------------------
janmimra , Zaslal: ne 26.únor.2006, 13:51
U satu to je občas pozorovatelné a jde o rozejítí zvuku již v záznamu, neb ani MPEG-2 neumí mnohý technik bez problému připravit...
- Další důvod může být deinterlace v reálné čase a víme že slovo reálném, není až tak přesné, neb se to vždy nějakou chvilinku počítá
--------------------------------------------
ODSakEda , Zaslal: po 27.únor.2006, 15:22
janmimra často pozoruji rozjetí zvuku z dig. satu a to až o sekundu!!!
------------------------------------------
PavelP , Zaslal: po 27.únor.2006, 16:05
Diskrepance obrazu a zvuku souvisí se synchronizací transportních streamů zvuku a obrazu v kodéru. Kodér má velmi mnoho nastavení a z toho plynou různá kombinace mutiplexování paketů, která se dlouhodobě "rozchází".
------------------------------------------
ODSakEda , Zaslal: čt 09.březen.2006, 22:12
janmimra nějakou asynchronizaci zvuku u teho 37" BENQu u live TV vysílání (čt1, Nova) nepozoroval! Alespon ne výrazné. U satelitního vysílání,jak jsem již výše psal, i velmi výrazné!
--------------------------------------------
Jura55 , Zaslal: pá 03.březen.2006, 13:23
Ja mam BenQ DV3750 a pekne me stve, ze pres DVI umi dobre(a fakt dobre) 1278x1024 a 1368x720, 1080i je obraz strasnej(jak DVI, tak komponent), text se skoro neda precist, obraz se celej chveje...fakt kokoti v tom Benqu, takovej display a tak ho poserou...asi bude reklamace
ODSakEda (2278)|19.9.2006 23:13
stani no šak jo, je to většinou ve zdroji videa či dabingu, kde slova v AJ jsou jinak i mnohem delší než v čJ! Dále pak může být problém v nesprávné kompresi zdroje videa atd, ale jinak u live tv vysílání či z kamery nebo dokonce z Pc jaksi k ničemu nedocházelo! A to jsme měli zapojen zvuk přes LCD i přímo do zesu! Je akurát oproti pozemnímu vysílání a satelitnímu časový posun přenosu, nic jiného (výraznějšího) jsem nepozoroval!

A o, dokonce úplné, nepoužitelnosti, kvůli zvuku, této LCDTeleVize???... se jaksi musím zasmát :-E :-E :-E Nakonec néni problém si zvuk z externího zdroje AVI pustit přímo do zesu a použít je "jen" jako zobrazovadlo, což do 3 let stejně bude! I proto bych já osobně raději jen monitor a né integrovaný jakýkoliv tuner nebo něco jiného, DVI nebo VGA a šmitec!