Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PANASONIC TX-P46G30E vs TX-P46ST30E

kolacek10 (73)|3.1.2012 13:22
zdravim ludia,
idem rovno k veci!
od LED TV som sa dostal k plazme. Konkretne uz sledujem prevazne spominane modely. ST30E je novy ma 3D (co moze byt zaujimava ficurka na spestrenie pozerania..len cena okuliarov:D) G30E odporucali davnejsie ludia aj tu.
Otazka znie ci je tam znatelny rozdiel pripadne navrh na vase plusy/minusy (zatial mi tu radili len dobre a striezvo za co dakujem)
pripadne navrhnite nieco uplne ine. cena je pre mna zaujimava do tych 800 +/- 50 eur s DPH.

otazky:
1) je znatelny rozdiel medzi Plazmou a NeoPlazmou?
2) zohnal uz niekto lacnejsi ekvivalent k 3D okuliarom?
3) je pravda ze aktivne 3D ma vernejsie podanie farieb (ide asi o subjektivny nazor kazdeho)
4) toto je skor poznamka... to bzucanie vetracikov pripadne trafa je taktiez asi kus od kusu a od uzivatela k uzivatelovi
5) nejaka dobra rada/y na co si dat pozor alebo sa zamerat pri tychto plazmach pripadne vseobecne pri plazmach?
6) je v reale aj nejako vyuzitelne lepsie nadstavovanie obrazu ako ma napr rezim obrazu THX / Pro1 / Pro2 / ISFccc. teraz budem strielat asi do vzduchu ale tusim ta st30e nemala nemala to ISF nadstavenie obrazu.. predpokladma ze k tomu treba ale nejaky meraci pristroj specialny alebo len tak z pc nieco ?
7) co sa tyka 3D tak panasonic takisto zvlada ak sa cez HDMi z multimedialneho prehravaca (xtreamer) pusti 3D SBS video?

velka vdaka

EDIT: vrta mi este hlavou ze ked sa tolko hovori o vypalovani statickeho obrazu (burn-in), tak ako je to s tymi smart vecami viera link sa to tusim tu vola (internetove aplikacie atd)
Drake89 (293)|3.1.2012 13:54
Ja ti odpovim asi jen k otazce cislo 1) a 3)
Takze reknu to takhle- vybiral jsem TV plazmu, procetl jsem x temat a recenzi a podle toho jsem si vybral tyto favority:
a) Panasonic TX-P50U30e
b) LG 50PV350
c) Panasonic TX-P42S30e
A byl jsem na ne koknout jeden den do velkych elekter po Brne. Nasel jsem si TX-P50U30e a LG 50PV350 a ty jsem musel z vyberu hned vyradil- obraz nebyl zdaleka takovy, jaky jsem cekal.
Takze me zbyvala jen hodne doporucovana TX-P42S30e (plazma), chtel jsem ji vzit, ale kdyz sem videl vyzsi radu TX-P42ST30e (3D neoplazma) a obe je porovnal (byli vystavene pekne za sebou), tak jsem se nestacil divit, obraz je proste o tridu lepsi.. tomu se nedalo odolat. A to jsem puvodne nechtel ani 3D a myslel sem si, ze to bude pro me zbytecnost. Ale vyzkousel jsem si na ni jeste film ve 3D a bomba!!
Co z toho plyne? Jsem ted spokojenym majitelem Panasonic TX-P42ST30e a uz se tesim az k ni prikoupim 3D bryle :) Jo a uz ted me trosku mrzi, ze jsem nevzal jeste trosku vetsi uhlopricku :D
Takze pokud muzes, tak urcite vezmi radsi model s panelem Neoplazma :)
kolacek10 (73)|3.1.2012 14:12
>> zatial som este nestihal si ist obmrknut do obchodov nejake plazmy a aj som to povazoval za zbytocne kedze som nemal nejakych adeptov a nevedel na co sa zamerat atd. na tuto ST30E tu pisali v vcelku prijemne ohlasy a paci sa mi aj to ze tam nie je napchatych veci ktore nevyuzijem alebo tam nechcem.

>> s tou uhloprieckou, ano som rozhodnuty ist do tej 46" je tam aj dobra cena resp to co som ochotny este dat :)

>> To Drake89: mozes povedat nejake negativa ktore pocitujes ako uzivatel a naopak co si pochvalujes (moze to byt uplne co, napr dobry ovladac, rychle menu, naopak sa stazovali ze ak mas wifi dongle tak im trci z boku..., este ma napadlo ze ako si spokojny so vstupmi a vystupmi. mari sa mi ze spominana ST30E chyba VGA vstup)
erik555 (776)|3.1.2012 14:12
Drake89 vyberat medzi TV 50" a 42"? Rozdiel v uhlopriecke 20cm nie je zanedbatelny :D
kolacek10 (73)|3.1.2012 14:22
buchnem z brucha ... ale rozdiel v cene asi bol :)
Drake89 (293)|3.1.2012 14:31
kolacek10>
Takze vyhody:
Urcite obraz.. :)
pak treba ovladac je urcite supr, prekvapil me, jak je velkej. Tlacitka pekne rozlozeny, prehledny a velky. Uz po dvou az trech dnech jsem ji ovladal i za tmy bez divani na ovladac.. Reakce na nej je taky okamzita, zadne cekani.
S wifi ti neporadim, mam to natazene pres kabel.
Jinak nekdo mel problemy, ze to nechce nacist nektere titulky, ale to se da vyresit zmenou formatu pisma v PSpadu (jednoduchy programek) a prejmenovanim titulku na stejny nazev jako ma video soubor- je to oboji prace tak na minutku
Pak jeste supr jemne odstupnovani hlasitosti
Korekce hlasitosti u reklam
Bytelnej stojan
Vzhled - na obrazku vypada divne, ale ve skutecnosti vypada uplne jinak :)
Pak velke mnozstvi zdirek na HDMI, USB, SD, scart.. vsechno co potrebuji, nic me tam nechybi.
Spis bych pochvalil vsechno a nemuzu rict, ze bych byl s necim nespokojenej.. :)

Jedinou nevyhodou je asi mensi podpora DivX souboru, ale to je pry u kazde TV, jedine reseni je bud MMC a BD/DVD prehravac a nebo vlastne i prehravani filmu z ntb (to taky vyuzivame a je to supr)
Ted si fakt nemuzu na vic dalsich veci vzpomenout.. Popremyslim a vecer sem jeste neco napisu..

erik55> No prave, ze jsem byl rozhodnuty pro cenovy strop, tak sem vybiral z:
- vetsi uhlopricky, ale nizsi rady TV
- a nebo mensi uhlopricka, ale vyssi rada TV
a ted kdyz vidim ten krasnej obrazek, tak jsem mel pritlacit a koupit stejnou TV ale ve vetsi uhlopricce :D
erik555 (776)|3.1.2012 14:33
[quote=kolacek10;388474]buchnem z brucha ... ale rozdiel v cene asi bol :)[/quote]
Napr. z 3,5 metra je asi rozdiel pozerat na 42" a na 50" :D Takze skor priorita velkost a potom ostatne.

EDIT: Drake, obrazovka pri tej ST30 je leskla, ze? Odrazy na nej je pekne vidiet....
kolacek10 (73)|3.1.2012 14:45
[quote=erik555;388482]Napr. z 3,5 metra je asi rozdiel pozerat na 42" a na 50" :D Takze skor priorita velkost a potom ostatne..[/quote]
hehe tak to hej ale to by bol kolotoc a tahanie za slovicka. jedna vec je co potrebujes druha na co mas a asi najhlavnejsia co si ochotny do toho vrazit.. ja uz napr cakam a pozeram tusim 1,5 mesiaca a este asi par dni pockam kedze 8.1.2012 ma byt nejaka vystava noviniek ale nepredpokladam ze to nejako hned ovplyvni cenu.

>> inak ta otazka na lesklu obrazovku ma tiez zaujala

>> TO Drake89: mna si teraz velmi prijemne prekvapil. lebo napr tu v BA je niekedy dost tazke si vysksuat ovladanie pohrabat sa v menu atd niekde v predajni.
>> tie titulky tak o tom som tu cital a presne ako si povedal poriesit to MMC je moj ciel.. momentalne ho mam na reklamacii :D

>> ta korekcia hlasitosti u reklam je v zmysle ze akonahle nabehne reklama TV to rozpozna a vyrovna hlasitost ? alebo co v pripade ak je nejaky dramaticky dej napr taka opera a tam mas hlulcne a tiche pasaze.. nezoberie to ako reklamu?

>> ntb mas napichnute asi cez HDMI.. a nejaky 3D SBS si neskusal vsak ?
erik555 (776)|3.1.2012 14:56
[quote=kolacek10;388486]
>> inak ta otazka na lesklu obrazovku ma tiez zaujala
[/quote]
Minusy v recenzii 46ST30:
-
Sound quality only just average
-
Glossy screen picks up reflections
-
High energy consumption: 216 W
-
Design beginning to show its age
-
Poor brightness levels in lighter scenes

Ale inak vraj fajn TV.

EDIT:vlastne vsetky plazmy tym odrazom trpia, niektore viac, niektore menej
kolacek10 (73)|3.1.2012 14:59
[quote=erik555;388489]Minusy v recenzii 46ST30:.[/quote]
>> so zvukom som ratal ale to ma skoro kazda dnesna TV skrz ich SLIM prevedenia
>> tak ta spotreba je asi cena za tu kvalitu.. na druhu stranu kazdy si musi povedat kolko mu ta TV pojde a kolko by usetril keby mal nejake LCD napr. Pre mna to nie je prekazka

>> este ma inak napadlo ze ako je to s nejakou aktualizaciou FW? je to nejako automaticky cez LAN, da sa vratit spat k nizsiemu atd
erik555 (776)|3.1.2012 15:01
[quote=kolacek10;388491]
>> tak ta spotreba je asi cena za tu kvalitu.. na druhu stranu kazdy si musi povedat kolko mu ta TV pojde
[/quote]
Tak to mas pravdu, niekomu ide denne i 10 hodin, mozno niekedy aj viac :) Satelit, potom herna konzola, PC a tak dokolecka :) My obmedzeny pohybom nemame vela moznosti ako stravit den...
kolacek10 (73)|3.1.2012 15:35
[quote=erik555;388493]Tak to mas pravdu, niekomu ide denne i 10 hodin, mozno niekedy aj viac :) Satelit, potom herna konzola, PC a tak dokolecka :) My obmedzeny pohybom nemame vela moznosti ako stravit den...[/quote]

tak tak, alebo len staci povedat ze ked si postavis LCD a plazmu tak staci si dat rovnicu LCD + cca 60W - 90W ziarovka = Plazma .. obrazne povedane :)

inak na co tam sluzi ten CI slot (common interface)? precital som manual a o tom tam nie je ziadna rec

EDIT: tak bol som dnes behnut mrknut tu TV a bohuzila nikde uz 46" nemaju :( iba 42 alebo 50" ale 50 je uz pre mna prilis obrovske atd... a taktiez som bohuzial nemal mzonost nejako porovnavat obrazy. bud zoberiem tu 42" alebo pockam este mesiac a uvidime co prinesie novy rok.. :(
JardaKo (30)|3.1.2012 20:49
CI slot slouží pro vložení modulu s dekódovací kartou pro příjem placených programů kabel.televize (DVB-C).
Co se týče cenového rozdílu mezi 46 a 50 - tak v mém případě šlo o cca 1500Kč, takže jsem vzal 50 (je to necelý týden zpátky).
Co mně ale trochu nakrklo - jen tak náhodou jsem zjistil, že třeba v DE nebo AT se tento model vůbec nenabízí, ale místo toho je model xxST33E, který má navíc DVB-S/S2 tuner a přitom finanční rozdíl nepatrný. Někdy je prodejní politika některých výrobců dost zvláštní.
kolacek10 (73)|3.1.2012 20:58
hmm tak to je zaujimave len skoda ze to potrebujem kupit na slovensku v nejakom kamennom obchode inak by som to siel kupit asi fakt do zahranicia...
ja sa tej 50" bojim ze tam uz aj ten SD signal nebude ono a bude to moc velke do izby.
inak tam nie je ziadny cenovy rozdiel momentalne co je dost sila a normalne tuto 46" je problem zohnat..otras
Karel72 (428)|3.1.2012 21:04
50" se neboj i při sd signálu je to na plasmě v klidu za chvíli ti bude připadat malá i ona věř mi :-)
geronimoh (2327)|3.1.2012 21:09
[quote=erik555;388489]Minusy v recenzii 46ST30:
-
Sound quality only just average
-
Glossy screen picks up reflections
-
High energy consumption: 216 W
-
Design beginning to show its age
-
Poor brightness levels in lighter scenes

Ale inak vraj fajn TV.

EDIT:vlastne vsetky plazmy tym odrazom trpia, niektore viac, niektore menej[/quote]

Ano, a také některé LCD televizory trpí na odlesky. Kamarád má LCD Samsung jako zrcadlo, já bych ho mít doma nemohl.
Uvádět slabý zvuk u placaté televize jako mínus je úsměvné. Trochu rozdíly tam jsou, ale u všech je nevyhovující. Spotřeba záleží a nastavení, podle mě není problém jít se spotřebou na 140W i níž. Design je věc vkusu (každému se líbí něco jiného).
U obou modelů je potřeba si dát pozor na bzučení vn trafa při zobrazení světlých scén, případně na zelený nádech v obraze.
kolacek10 (73)|3.1.2012 21:21
hm nemzoem si pomoct ale ta 50" sa mi zda uz ako obluda.. ako velky obraz na nejakom HD, FULL HD musi byt riadny zazitok

no to trafo ale bohuzial asi len tazko vyskusam niekde v predajni a tusim ze je to zalezitost kazdeho kusu osobne ako aj zelena farba ze?
JardaKo (30)|3.1.2012 21:22
[quote=Karel72;388564]50" se neboj i při sd signálu je to na plasmě v klidu za chvíli ti bude připadat malá i ona věř mi :-)[/quote]

S tím nemůžu tak úplně souhlasit - aspoň co se týče analogu byť na kabelovce. Je to nic moc - teda v tomto případě spíše nic než moc. Digitál na kabelovce (SD) je o poznání lepší. DVB-T jsem nezkoušel, protože jsem si ho při prvním ladění vypnul (v domnění, že si jej později zapnu). Jenže ouha pro jeho povolení se musí nastavit "defaultní" režim a znovu vše proladit. Někdy nestačím vycházet z údivu co je ještě v roce 2011 možné spáchat.....
Ale takových nelogičností je bohužel víc.....
geronimoh (2327)|3.1.2012 21:25
[quote=kolacek10;388573]

no to trafo ale bohuzial asi len tazko vyskusam niekde v predajni a tusim ze je to zalezitost kazdeho kusu osobne ako aj zelena farba ze?[/quote]

Ano, je to kus od kusu ...
erik555 (776)|3.1.2012 22:22
[quote=geronimoh;388568]Ano, a také některé LCD televizory trpí na odlesky. Kamarád má LCD Samsung jako zrcadlo, já bych ho mít doma nemohl.
.[/quote]
Treba vybrat take LCD, kde tie odlesky su minimalizovane. Plazmy su zrkadlo bez vynimky...mozno niektore s malou antireflexnou upravou, ale nic moc.
hakmar (401)|3.1.2012 22:38
So zeleným nádychom u ST-čky mám "bohaté" skúsenosti, ale dá sa to vidieť aj v obchode, stačí keď ti pustia telku a hneď na začiatku je voľba jazyka, krajiny a potom ladenie kanálov, všetko je to umiestnené na šedom pozadí a ten, kto nie je farboslepý, ak je tam zelený nádych určite ho uvidí, ja som ho už videl dva krát, zajtra vraciam druhú ST-čku do predajne a asi skúsim ešte jeden pokus, lebo odhliadnuc od nádychu je obraz fakt perfektný, údajne výrobné čísla začínajúce 16.. by už zelený nádych nemali mať.
kolacek10 (73)|4.1.2012 07:13
[quote=hakmar;388596]So zeleným nádychom u ST-čky mám "bohaté" skúsenosti, ale dá sa to vidieť aj v obchode, stačí keď ti pustia telku a hneď na .[/quote]
tak toto je dobra rada a ko to rychlo otestovat aj v predajni. a inak smiem sa spytat kde si kupoval resp su nejake problemy s vracanim koli tejto zavade?
Karel72 (428)|4.1.2012 07:25
[quote=JardaKo;388575]S tím nemůžu tak úplně souhlasit - aspoň co se týče analogu byť na kabelovce. Je to nic moc - teda v tomto případě spíše nic než moc. Digitál na kabelovce (SD) je o poznání lepší. DVB-T jsem nezkoušel, protože jsem si ho při prvním ladění vypnul (v domnění, že si jej později zapnu). Jenže ouha pro jeho povolení se musí nastavit "defaultní" režim a znovu vše proladit. Někdy nestačím vycházet z údivu co je ještě v roce 2011 možné spáchat.....
Ale takových nelogičností je bohužel víc.....[/quote]

Ano v analogu není kvalita bůhví co ale to není v jakékoliv uhlopříčce,sd vysílání na dvb-t dvb-c a dvb-s je slušné.
Drake89 (293)|4.1.2012 10:29
Z jake vzdalenosti se na ni budes koukat? Me v prodejne prisla velka i ta 42", protoze jsem byl zvykly na polovicni uhlopricku u stare TV. Ale ted po necelem mesici uz bych nejradsi menil za tu 50tku (divam se ze 3,5m), mlatim se do hlavy, ze jsem nevzal hned tuhle ve vetsi uhlopricce, chvilama i premyslim, ze bych ji prodal a vzal vetsi.. :D
Jinak me jeste napada, ze dost lidi strasi, ze plazmy od Panasonicu blikaji, maji nadech do zelena a jsou hlucne.
Blikani ja, ani pritelkyne nevidime a to ani, kdyz jsme se na to zkusili zamerit.
Nadech do zelene ja nastesti nemam (opet jsme se na to schvalne soustredili, jestli neco uvidime), maji to asi jen nejake vadne kusy, protoze par lidi tady s tim melo problem.
A hlucnost? Na TV se divam z 90% jen v noci, takze je vsude ticho -RD a vesnice :) a stejne zadne huceni u filmu neslysim a to ani, kdyz se snazim usnout a mam hlasitost treba na 10, mozna by bylo slyset z mensi vzdalenosti (ale ja se divam ze 3,5 metru). Jedine co obcas slysim, je muj stary externi HDD (musim koupit novy)
kolacek10 (73)|4.1.2012 10:54
tak pozerat sa budem okolo 2.5 - 3 m. nemozem si pomoct ale mne ta 46" aj tak do oka padla.. ono hej na zamyslenie je to ze za tu istu cenu ma clovek uz 50" .. ale teraz som obvolal par obchodov a este som nasiel tu 46", tak ju objednam. uz je aj problem sa ist na nu niekam mrknut.

>> vcera som pozeral na gt30 sice len 3D avatara ale nejake blikanie som nepozoroval. mozno jedine tak od ziariviek na plafone

>>hucanie a zelany nadych na tom sa tu viacery zhlodli ze je to loteria aky kus dostanes

>> tiez si vravim ze ta 50" by nebola na zahodenie ale stale sa tak trosku obavam o ten obraz ak sa tam pusti aj nejake to SD a tiez na druhu stranu sa mi to zda uz "priserna opacha" rozmerovo. no a co som videl v predajni tak viacej sa mi pacil obraz na tej 42 ako na 50. ale to zase musim podotknut ze 50" bola 1m nad mojou hlavou a dohvie aky mala signal a nadstavenie obrazu.

>> tiez som to tak este skusal porovnavat ale teraz hlavne len velkostou ked som sa tak postavil cca tych 2.5m ako vyzeraju jednotlive obrazy (velkostne) na 42,46 a 50 a stale mi ta 46 vychadzala taky zlaty stred :)

>>nechcem dospiet k tomu ze kupim 50" a nic ine okrem HD a vyssie obsahu nebudem moct pustat lebo to bude nepozeratelne resp len z druheho konca izby...


Ale este sa chcem spytat ze byvam v takom starsom byte hlavne co sa elektrickych rozvodov tyka a niekedy aj na reproduktoroch pocujem bzucanie , kolisanie elektriky. tak moja otazka znie ci sa oplati v bytoch kupit nejaku prepatovu(a aku lebo su lacne, drahe na co si dat pozor) ochranu pripadne je nejaky filtracny clen(asi jedine UPS ze)?

Pripadne ake prislusenstvo odporucate hned kupit
JardaKo (30)|4.1.2012 11:47
Na menší TV se ti bude vždy stejný obraz zdát lepší, protože ti lépe skryje jeho nedokonalosti. Je ale potřeba si uvědomit, že čím lepší "signál" tím (do určité míry) lépe vynikne větší TV. Myslím (je to ale můj osobní názor) že vzdálenost 2,5-3m je právě ta hranice rozhodování mezi 46 a 50. Jestli TV kupuješ na delší dobu a předpokládáš stále častější sledování "kvalitního" (co do techniky) obsahu jdi do 50. Jestli ne možná bude lepší volba 46 - rozhodnutí je ale na tobě, to tu nikdo za tebe neudělá.
Každopádně ti přeju šťastnou ruku při výběru.
Ladys (1829)|4.1.2012 11:50
Vetsina z nas, co si poridila novou TV, po tydennim sledovani dosla k nazoru, ze vetsi TV by obyvaku take slusela:)
kolacek10 (73)|4.1.2012 11:53
jj s tym plne suhlasim vo vsetkom co si napisal JardaKo.
ono je pravda ze prevazne to budu HD serialy z netu ale taktiez aj nejake to DVB-T alebo ja kabelovka ak ju rozbeham.

takto znie ta 50" ako jasna volba.. no na druhu stranu ta 46 nie je az tak mensia.. rozdiel by bol ak by boli iba 42 a 50.

Kazdopadne presne ako si povedal je to na mne;) ale som aj tak rad e vdaka tomuto foru som si vybral tuto TV

EDIT: TO LADYS: jj ja budem asi tiez lutovat ak pojdem do tej 46", ono je aj to ze je rozdiel 46" vo formate 16:9 a 4:3
hakmar (401)|4.1.2012 13:33
[quote=kolacek10;388637]tak toto je dobra rada a ko to rychlo otestovat aj v predajni. a inak smiem sa spytat kde si kupoval resp su nejake problemy s vracanim koli tejto zavade?[/quote]

Kupoval som telku v alze, kvôli tejto závade som vrátil už dve telky /50st30e/, našťastie je to obchod s ktorým som zatiaľ nemal negatívne skúsenosti a aj druhú telku mi bezproblémov vzali späť a vrátili peniaze, tak pre tieto neg. skúsenosti som s Panasonicom 2011 nateraz určite skončil.:(
kolacek10 (73)|4.1.2012 14:21
[quote=hakmar;388775]Kupoval som telku v alze, kvôli tejto závade som vrátil už dve telky /50st30e/, našťastie je to obchod s ktorým som zatiaľ nemal negatívne skúsenosti a aj druhú telku mi bezproblémov vzali späť a vrátili peniaze, tak pre tieto neg. skúsenosti som s Panasonicom 2011 nateraz určite skončil.:([/quote]
nj tak tohto sa tiez obavam. alza je fajn na vracanie tovaru. hold skusim a uvidim. mozno kupim jednu dve a potom ma to tiez prestane bavit ako teba.
kolacek10 (73)|4.1.2012 19:14
No tak bol som sa este raz dnes zapozerat na ten obraz u ST30 ale ostal som zaseknuty pretoze na dvoch 50" obrazovkach jedna ST30 a druha tusim G alebo len S teraz nie som isty bol obraz dost rozdielny a to bohuzial v neprospech ST30. ale dufam ze to bolo dane len nejakym schomolenym signalom aj ked ten je prevazne napajany cez komponentny vstup (3xRCA pre obraz).

>> rozdiel bol vtom ze na tej ST30 bol vidiet znatelny SUM

upokojte moju dusicku a povedzte ze to bolo urcite len nekvalitnym vstupom resp nejakym parazitom na signale :)
geronimoh (2327)|4.1.2012 20:27
[quote=erik555;388592]Treba vybrat take LCD, kde tie odlesky su minimalizovane. Plazmy su zrkadlo bez vynimky...mozno niektore s malou antireflexnou upravou, ale nic moc.[/quote]

Nemáš pravdu. Panasonic VT20 má k zrcadlu hodně daleko. Má skvělou antireflexní úpravu. Levnější modelové řady tak dobrou antireflexní úpravu nemají.
JardaKo (30)|6.1.2012 08:27
Pokud by to někoho zajímalo, přiložil jsem servisní manuál pro 50st30 (není to ale verze pro Evropu).
Kanape (125)|6.1.2012 10:25
[quote=JardaKo;389189]Pokud by to někoho zajímalo, přiložil jsem servisní manuál pro 50st30 (není to ale verze pro Evropu).[/quote]

Bezvadné, a pro VT30 bys sevisní manuál nesehnal?
Karel286 (73)|6.1.2012 10:52
[quote=JardaKo;389189]Pokud by to někoho zajímalo,[/quote]

Díky moc! Zajímavé čtení, mám o zábavu postaráno. V lepším rozlišení to nemáš? Ztrácí se mi některé detaily (popisky ve schématu). Když tak sz.
JardaKo (30)|6.1.2012 12:41
Pro Kanape i Karla286 - na obě otázky musím bohužel odpovědět - NE. Je to stažené z nějakého webu, já to našel náhodou (ten web) na Youtube, když jsem projížděl videa k opravám plazem Panasonic (a protože mám 50ST30, tak mně nic jiného nezajímalo :-) ).
bavorak (1494)|7.1.2012 15:57
[quote=kolacek10;388695]tak pozerat sa budem okolo 2.5 - 3 m. nemozem si pomoct ale mne ta 46" aj tak do oka padla.. [/quote]

No ja doma pozeram TV z 2,5 a 3m, podla toho z ktoreho konca gauca :-)
Do teraz som mal 7 rokov 50" a uz asi pol roka mam 59" a ziadny problem ani na SD. Ale tu vacsiu som kupil az ked nabehlo DVBT, lebo s analogom by to bola na 59" mazanina.
Ja ti tiez radim, ako vsetci, ktori uz nakupom TV presli, kup tu 50"
kolacek10 (73)|8.1.2012 12:14
[quote=bavorak;389515]No ja doma pozeram TV z 2,5 a 3m, podla toho z ktoreho konca gauca :-)
Do teraz som mal 7 rokov 50" a uz asi pol roka mam 59" a ziadny problem ani na SD. Ale tu vacsiu som kupil az ked nabehlo DVBT, lebo s analogom by to bola na 59" mazanina.
Ja ti tiez radim, ako vsetci, ktori uz nakupom TV presli, kup tu 50"[/quote]
no tak to rad pocujem ale uz som tu dilemu rozluskol takze aby som to uviedol vsetko na spravnu mieru takze ta 50" bola za rovnaku cenu preo ze to bol posledny kus ktory dorpedavali a bol to vlastne vystavny kus.. no a take moc nechcem aj ked je to lakava cena.. takze som si uz objednal 46" a teraz cakam na vyjadrenie ci a kedy mi ju zozenu a dovezu.. potom sa urcite podelim o super zazitky.. o inych ani moc neuvazujem ako tych dobrych :D
dm52 (11)|9.1.2012 23:35
[quote=kolacek10;388469]>> zatial som este nestihal si ist obmrknut do obchodov nejake plazmy a aj som to povazoval za zbytocne kedze som nemal nejakych adeptov a nevedel na co sa zamerat atd. na tuto ST30E tu pisali v vcelku prijemne ohlasy a paci sa mi aj to ze tam nie je napchatych veci ktore nevyuzijem alebo tam nechcem.

>> s tou uhloprieckou, ano som rozhodnuty ist do tej 46" je tam aj dobra cena resp to co som ochotny este dat :)

>> To Drake89: mozes povedat nejake negativa ktore pocitujes ako uzivatel a naopak co si pochvalujes (moze to byt uplne co, napr dobry ovladac, rychle menu, naopak sa stazovali ze ak mas wifi dongle tak im trci z boku..., este ma napadlo ze ako si spokojny so vstupmi a vystupmi. mari sa mi ze spominana ST30E chyba VGA vstup)[/quote]

wifi dongle trčí z boku, já jsem do USB portu v televizi vrazil krátký kabel USB a do něj dongle. Ten pak leží za televizí a není vidět. Připojení kabelem ronvou z routru by asi bylo lepší, neztrácíš zbutečně čas připojováním při spuštění Viera Connecct.
kolacek10 (73)|10.1.2012 09:58
este by ma zaujimalo kto skusal ake 3D okuliare k ST30E ..
>> je niekde na stranke panasonic supis ktore okuliare su k danym typom? (viem len ze su tam nejake nove lahsie okualire)

>> skusal niekto aj nejake ine okuliare?? (hlavne lacnejsie :) )

>>alebo mozete dat aj typ ktore kupit.. lebo nechcem s tym moc dlho otalat aj ked cena bude hadam urcite klesat no chcem sa vyvarovat toho ze sa nejako zmeni norma na nove okuliare a prestanu sa vyrabat pre starsie tv.
SlavoF (834)|10.1.2012 10:56
ja mám TY-EW3D2LE - starší typ
hakmar má TY-EW3D3LE - novší typ
mám v pláne si kúpiť ešte aj TY-EW3D3ME keď budú skladom
až potom budem môcť zodpovedne porovnať, ale nepredpokladám nejaký rozdiel aj keď cena je momentálne dvojnásobná - teda ten starší typ je drahší , ale za seba môžem povedať že fungujú :)
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=30629
inak by bolo dobre keby táto otázka bola tu:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=30672
Drake89 (293)|10.1.2012 19:04
[quote=kolacek10;390226]este by ma zaujimalo kto skusal ake 3D okuliare k ST30E ..
>> je niekde na stranke panasonic supis ktore okuliare su k danym typom? (viem len ze su tam nejake nove lahsie okualire)

>> skusal niekto aj nejake ine okuliare?? (hlavne lacnejsie :) )

>>alebo mozete dat aj typ ktore kupit.. lebo nechcem s tym moc dlho otalat aj ked cena bude hadam urcite klesat no chcem sa vyvarovat toho ze sa nejako zmeni norma na nove okuliare a prestanu sa vyrabat pre starsie tv.[/quote]

Presne tohle tema me taky ted zajima.. :)
Hlavne bych se chtel zeptat, jestli jsou nejake rozdily mezi brylemi nebo se lisi jen vzhledem a hmotnosti? Chtel bych je na TX-P50ST30e
A pak jestli ma nekdo vyzkousene bryle na Panasonic od jine znacky- levnejsi (ale to je asi prasarna, ne?)?
kolacek10 (73)|10.1.2012 19:40
Slavof >>
uz som aj do toho vlakna napisal ze existuje aj tu tema. Osobne si myslim, ze ono to asi nai nejde pisat len konkretne o jednej veci ked vsetko na seba akosik nadvazuje a zase mat tu milionpat topicov ..

drake89 >>
ono dohvie ci aj cina zacne nieco take produkova aj ked .. ide predsa o nase oci aj ked vsetko je to asi len o nejakej synchronizacii.

>>
trosku ma len zaraza ta cena aktivnych okuliarov. ked si clovek zoberie ze momentalne sice tusim len LG robi pasivne 3D a tam su okuliare za facku (ok ide len o polarizaciu) a na to sa mi naskytuje otazka co je vlastne lepsie aktivne ci pasivne 3D? resp preco vobec niekto vymyslel aktivne kedze pasivne sa tusim ako prve uviedli aj do kin.

>>
je len skoda ze ani samotny panasonic sa nejako extra nevyjadruje ake specificke maju byt okuliare aj ked som cital niekde clanok a tusim aj tu na tvfreaku to bolo o nejakom zjednocovani 3D normy a teda okuliarov

>>
inak ak je nas tu viacej co sa o toto zaujimaju tak kludne niekto zalozte vlakno a presmerujme sa tam
erik555 (776)|10.1.2012 19:53
[quote=kolacek10;390393]
trosku ma len zaraza ta cena aktivnych okuliarov. ked si clovek zoberie ze momentalne sice tusim len LG robi pasivne 3D a tam su okuliare za facku (ok ide len o polarizaciu) a na to sa mi naskytuje otazka co je vlastne lepsie aktivne ci pasivne 3D? resp preco vobec niekto vymyslel aktivne kedze pasivne sa tusim ako prve uviedli aj do kin.[/quote]

3D pasivne: LG, Philips (7 rada), Toshiba.
Aktivne okuliare su drahsie uz len tym, ze su napajane.

EDIT: Z recenzie Philips 7606
"They are light-weight, extremely cheap and use no batteries. Because the glasses are polarized you will not experience flicker or eye-strain either.
We call it 3D for the masses, and for casual 3D viewing and even 3D gaming, I recommend that you consider passive 3D technology, simply because it is cheaper and easier on the eyes – and it still provides a pretty good 3D experience.
The polarized 3D glasses are lightweight, cheap, and easy on the eyes. 3D pictures are a bit less detailed compared to active 3DTV, but when the movie plays it has little importance in my opinion. I think it is fair to repeat what I said in the LG Cinema 3D review about passive 3D being “3D for the masses” and a better solution for casual 3D viewing or probably even 3D gaming – but you still need to sit farther away from the 3DTV compared to active 3D technology. Also, Philips 7606 has a unique function compared to LG’s mid-range Cinema 3DTVs; 2-player full-screen gaming."
hakmar (401)|10.1.2012 21:43
Tak ako SlavoF uviedol, mám okuliare TY-EW3D3LE, používal som ich na st30-ku a sú úplne v pohode, mal som z nich pocit, že sú takmer ako normálne slnečné okuliare sú dosť pohodlné, veľa som ich síce neužil, nakoľko som telku 2-krát vrátil a teraz čakám na novú radu, kupoval som veľkosť L, ale myslím že pre väčšinu konfekčníkov:) bude stačiť aj veľkosť M, taktiež som ani nejako nevnímal blikanie.
dargon (16)|11.1.2012 07:09
Zdravim, dival jsem se na netu a ceny PANASONIC TX-P46G30E vs TX-P46ST30E jsou skro stejne. Jak to teda je obe dve jsou neoPDP? Ktera ma lepsi obraz a HW? K te 3D se nedodavaji bryle a musite si je dokoupit? Dekuji moc za odpovedi.
Drake89 (293)|11.1.2012 16:15
Tak ohledne tech 3D bryli...
Psal jsem na Panasonic.cz email a ptal se jich, jestli je nejaky rozdil v kvalite zobrazeni 3D mezi jejich 3D brylemi nebo jestli je tam rozdil jen ve vaze a vzhledu.. Dal jsem se ptal na nejvhodnejsi bryle pro TX-P50ST30e a odpovedeli me tohle:

"K Vašemu dotazu, brýle se liší ve velikostech a nabíjení. Model TY-EW3D2 má dobíjecí akumulátor a je nabízen ve velikostech L/M/S. Model TY-EW3D3 je novinkou, která je lehčí, váží pouze 26 gramů a nabízí funkci expresního nabití, díky kterému si za 2 minuty zabezpečíte ničím nerušené tříhodinové používání. Také tyto brýle jsou ve velikostech L/M/S. Oba tyto modely jsou vhodne pro Váš televizor."
kolacek10 (73)|12.1.2012 12:58
vdaka za ten dopyt na PANASONIC!

pride mi to skor ako marketing..

skoda ze aj na ich stranke sa nic dokopy nepise k tymto okuliarom.

pri starsich su aspon ake take parametre pri novsich uz ani to.

>> vie niekto povedat aka tam ide bateria a ci sa da pekne aj doma vymenit?

>> a mozno je to prasarna a blbost zaroven, ale neskusal niekto pre srandu pouzit pasivne 3D okuliare ci je to vobec mozne, resp co to spravi :)

>> viete niekto poradit miesto v BA kde maju niektore zo spominanych okuliarov aj vystavene resp sa daju odskusat aj na hlavu aka velkost? nemam na mysli teraz prezentacne stojany kde su okulaire upnute pevne do stojanu.
SlavoF (834)|12.1.2012 16:24
bateria je zabudovana, ešte som neskúšal rozoberať či je to vôbec možné, dobíjanie usb káblikom
pasivne 3D okuliare samozrejme nie je možné použiť
Drake89 (293)|12.1.2012 18:12
[quote=SlavoF;390808]bateria je zabudovana, ešte som neskúšal rozoberať či je to vôbec možné, dobíjanie usb káblikom[/quote]

O kterem modelu ted mluvis?