Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr TV, prosím o vaše názory.......

mad1max (8)|11.11.2011 19:00
Dobrý den,
prosím o doporučení (názor) modelů TV dle mých parametrů?

Cena: maximálně 15 000 Kč včetně daně
Úhlopříčka: 80-82 cm (32")
Technologie: LCD klasika nebo s podsvícením LED
3D TV: ne
Ostatní: DVB-T, Full HD

Použití:
- sledování filmů na DVD, přes satelit, (nebude sloužit na hraní X-box 360, atd...)
- sdedování filmů (divx, dvd kvalita), videí, fotek, mp3 přes USB (flash disk, HDD)
- velký úhel pohledu sledování, kvůli přítelkyni při žehlení
- funkce nahrávání záznamu (filmu,seriálů, atd...) z TV přes USB na externí HDD nebo flah disk
- propojení s PC přes VGA nebo HDMI konektory

Po značkách co jsem se díval,co moje požadavky teoreticky splňují tak jsou Panasonic, Philips a Samsung. Nemám zkušenost ani s jednou touto značkou.

Zde dávám linky od jednotlivých značek:
http://www.alza.cz/32-panasonic-viera-tx-l32e30e-d225752.htm
http://www.alza.cz/32-philips-32pfl6606h-d233063.htm
http://www.alza.cz/32-samsung-ue32d5500-d230350.htm


Pokud máte zkušenosti i s jinou značkou, která splňuje moje požadavky, tak budu rád za každý názor.
Děkuji za vaše rady a připomínky.
geronimoh (2327)|11.11.2011 19:17
[quote=mad1max;377204]
Použití:
- sledování filmů na DVD, přes satelit, (nebude sloužit na hraní X-box 360, atd...)
- sdedování filmů (divx, dvd kvalita), videí, fotek, mp3 přes USB (flash disk, HDD)
- velký úhel pohledu sledování, kvůli přítelkyni při žehlení
- funkce nahrávání záznamu (filmu,seriálů, atd...) z TV přes USB na externí HDD nebo flah disk
- propojení s PC přes VGA nebo HDMI konektory
[/quote]

Z LCD má dobré pozorovací úhly Panasonic VIERA TX-L32E30E, ale podle toho bych televizor opravdu nevybíral. Přítelkyně snad nežehlí celé večery, a předpokládám, že ten televizor nebude umístěn v provozovně žehlírny. Pro těch pár pohledů, co při žehlení vrhne na televizor může být obraz trochu tmavší s méně živými barvami :D

Mohu se zeptat na pozorovací vzdálenost ? Úhlopříčka je na dnešní dobu a pro sledování HD videa dost malá...
mad1max (8)|11.11.2011 19:49
S tím žehlením máš pravdu. Ale slyšel jsem u některých TV,že i půl metra do boku od středu obrazovky je obraz velice tmavý a bez barev. Bohužel nevím u jaké to bylo televize. Jen sem se o tom chtěl zmínit.

Vzdálenost k televizi je 2 až 2,5m. Můj názor je že (32") je dostačující. Nechci lítat hlavou a očima po obrazovce.
geronimoh (2327)|11.11.2011 20:06
[quote=mad1max;377212]S tím žehlením máš pravdu. Ale slyšel jsem u některých TV,že i půl metra do boku od středu obrazovky je obraz velice tmavý a bez barev. Bohužel nevím u jaké to bylo televize. Jen sem se o tom chtěl zmínit.

Vzdálenost k televizi je 2 až 2,5m. Můj názor je že (32") je dostačující. Nechci lítat hlavou a očima po obrazovce.[/quote]

Pozorovací úhly jsou pravda u LCD televizorů různé podle typů použitých LCD panelů (http://lcd-televize.heureka.cz/poradna/odlisnosti-mezi-technologiemi-lcd/). Pokud se budeš dívat opravdu ze dvou mětrů, tak snad s úhlopříčkou 32" vystačíš, ale pokud se budeš dívat ze 2,5m, tak už by to chtělo 40" úhlopříčku. Zpočátku větší úhlopříčka připadá skoro každému velká a časem by i koupili větší :)
Valibook (239)|11.11.2011 20:35
Musím říct, že u zmiňovaného Panasonicu TX-L42E30E mi na prodejně něco nesedělo. A vysvětlení patrně spočívá v tom, že podává strašný obraz při pohledu shora. Myslím, že si toho děsivého ztmavení Alpha IPS panelu vlivem umístnění TV na spodní polici na prodejně všimli a výsledkem ladění (zesvětlování) je mlha a vybledlý obraz. Graf, kde jsou patrné excelentní výsledky pozorovach úhlů ve vodorovné rovině, takřka srovnatelné s plazmou, jsem po shlédnutí reálných fotek z uvedeného odkazu zavrhl. http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=36&ma2=60&mo2=1109&p2=10617&ph=8
Panasonic-TC-L42E30-viewingangle.jpg
mad1max (8)|11.11.2011 20:36
V tomto máš naprostou pravdu, známý si kupoval 102cm Sony Bravia a když ji přivezl tak byla obrovská, ale po 14 dnech jako by se zmenšovala a teď říká že je malá, že chce větší.

I přesto zůstanu u té úhlopříčky 32".
bastlir (3245)|12.11.2011 00:20
[quote=mad1max;377222]V tomto máš naprostou pravdu, známý si kupoval 102cm Sony Bravia a když ji přivezl tak byla obrovská, ale po 14 dnech jako by se zmenšovala a teď říká že je malá, že chce větší.

I přesto zůstanu u té úhlopříčky 32".[/quote]

Tak to máš pravdu, mně se také 46" panel nějak sráží. :D
Valibook (239)|13.11.2011 16:18
V podstatě řeším analogický fenomén výběru 32" - 37" úhlopříčky, do něhož jsem byl vtažen.
Jedná se o náhradu 55 cm CRT Philips s vypouklou obrazovkou, z důvodu absence DVB-C tuneru,
který je na místní kabelovce od nynějška potřebný pro příjem německých programů, jenžto činí 1/2 sledovacího času.

Cena hraje podružnou roli, prvořadý je obraz a eventuelně funkce Timeshift. Předvýběr proveden následovně: Samsung UE32D6100, LG 32LW5500, Panasonic TX-32L30E. Po zjištění, že veřejnoprávní ARD HD a ZDF HD vysílají ve formátu 720p by možná podal dobré výsledky i 1366 x 768 model.

Řada E3/30 od Panasonicu si mě na prodejně zatím nezískala, Samsung má špatné pozorovací úhly.
LG v testech zrovna nevyniká a přináší pouze inovativní pasivní 3D. Říkal jsem si tedy, sahnu po Samsungu s otočným podstavcem (+/- 20 stupňů není vzhledem ke slabině lcd panelů žádný zázrak), avšak zjisťuji, že televizory s edge LED podsvícením přinášejí daleko méně přínosů než by odpovídalo jejich zvýšené ceně. V rovnoměrnosti podsvícení a jasu potřebnému pro sluncem prosvětlenou místnost dokonce naměřeny horší výsledky než u jejich přechůdců s klasickými CCFL trubicemi.

[quote=mad1max;377222] I přesto zůstanu u té úhlopříčky 32".[/quote]

Také zůstávám u 32 palců, těžko bych u non HD programů klientce vysvětloval, proč má horší obraz jak na její staré telce.
Jan10 (836)|14.11.2011 20:51
LED může dávat větší jas než CCFL. Jinak uvádíš samé televize z vyšších řad - tam HD Ready už nekoupíš ani omylem a nějaká nejnižší řada HD Ready nebude rozhodně lepší ani na SD ani na 720p ...
Valibook (239)|15.11.2011 16:28
Nepřijde mi, že by vysoký jas byl doménou televizorů s led podsvícením. Spíše to vypadá, že se u klasických CCFL trubic v posledních 2 letech nevyskytuje tolik "filmových trháků" vhodných pro zatemnění.

Ano, jedná se o modely roku 2011 s DVB-C a funkcí odloženého sledování, neboť se začínají množit nekonečné upoutávky na pořady, které si lze vyhledat v televizním programu. Přeskočení čehokoliv co vstupuje do pořadu vítáno.
mad1max (8)|29.11.2011 07:27
Po dlouhém vybírání jsem vybral tyto dvě televize.

SAMSUNG UE32D6100 (http://www.datart.cz/katalog/LED-televize-SAMSUNG-UE32D6000.html)
PANASONIC TX-L32E30E (http://www.datart.cz/katalog/LED-televize-PANASONIC-TX-L32E30E.html)

Obě vyhovují mým požadavkům, jsou v podstatě vybaveny úplně stejně, až na malé bezvýznamné detaily.
Tímto bych se vás chtěl zeptat na vaše zkušenosti s těmito značkami.
Jedná se mi o kvalitu obrazu (panelu), kompatibilitu vstupů (práci s těmito vstupy), lepší a přehlednější práce s televizním softwarem (více funkcí, atd..).

co si myslím k jednotlivým druhům:
PANASONIC TX-L32E30E- bude mít určitě lepší obraz, ale bojím se u něho televizního softwaru (horší než samsung), tím je myšleno práce s HDD, kompatibilita, divx + titulky,a celková práce
SAMSUNG UE32D6100- určitě horší obraz (tento panel modelové řady 6 nepatří k těm dobrým, spíše k poruchovým,fleky na obrazovce atd...) viz. http://www.digitalversus.com/panel-switching-samsung-tvs-we-know-so-far-n15170.html , ale zase si myslím že tel. software je propracovanější.

Takže nevím do čeho mám jít. Prosím o vaše názory
Bulwa (65)|29.11.2011 09:00
Ahoj,mám tuto TV krátce ,takže můžu popsat jen pár postřehů. S obrazem jsem spokojený,dost věcí (parametrů) se dá nastavit .Co se týká "flekatého"podsvícení,zatím jsem ho nepozoroval ani při TV pořadech ,ani při přehrávání videí.
K TV jsem připojil starší 160 GB HDD a v pohodě se naformátoval a jde na něj nahrávat . Taky jsem zkoušel "no name" 4GB flashku,z které nechtěl načítat fotky fotorámeček,natož DVD-čko přehrát film a TV z něj přehrává filmy bez jediného zaváhání.TV mám připojenou přes LAN kabel k Wifi routeru a pomocí programu Allshare funguje sdílení filmů,fotek a hudby z PC a samozřejmě internet.Mám taky mt iPhone pomocí něhož se TV dá taky ovládat a o dost lépe se na něm píše v TV než na ovladači...
Někdy mi vadí,že má TV lesklý rámeček,mám v obýváku na stěně světla přímo proti TV a ty se v něm odrážejí....Jinak pozor na malé děti, dcerka už stačila obrazovku počmárat prupiskou ...
nemis (12)|29.11.2011 11:12
Stojim pred podobnym vyberom a z tychto dvoch sa asi viac priklanam k tomu Panasonicu (v recenziach hodnotili horsie len kontrast a moznosti kalibracie obrazu).
Ten Philips 6606 si preco vylucil z vyberu? Mne sa pozdava...
Valibook (239)|29.11.2011 11:41
Panasonic Alpha IPS má podle testů velmi špatné vertikální pozorovací úhly. K obrovskému poklesu kontrastu dochází již od 10 stupňů nad nebo pod středem TV. Je mou povinností na toto upozornit, vzhledem k tomu, že uživatelka TV se na ni bude dívat ve stoje.
mad1max (8)|29.11.2011 13:19
Od toho Philipsu jsem upustil, protože nemá funkci PVR a má frekvenci obrazu 100Hz . Samsung a panasonic mají funkci PVR a frekvenci obrazu 200 Hz.

Máš pravdu s těmi poz. úhly u toho panasonicu.
Pomale to směřuje na ten Samsung, ale musím se pokusit najít si ty televize vedle sebe v prodejně. Takto se to těžko určuje a posuzuje.
Ještě nějaký názor, připomínka, komentář, rada, ... :-)
KamilZ (10277)|29.11.2011 21:16
[quote=Valibook;381044]Panasonic Alpha IPS má podle testů velmi špatné vertikální pozorovací úhly. K obrovskému poklesu kontrastu dochází již od 10 stupňů nad nebo pod středem TV.[/quote]
Dej jsem prosím nějaké odkazy. Hledal jsem, ale našel jsem jen chválu (a právě IPS panel by měl mít velmi dobré úhly).
Update: Tak jsem už našel varování také: http://www.televisioninfo.com/content/Panasonic-TC-L32C3-LED-LCD-HDTV-Review/Viewing-Effects.htm
Valibook (239)|30.11.2011 09:03
Bohužel podle těchto fotek vykazuje panel Alpha IPS inverzi dokonce i v horizontu, přestože mu na zmíněném webu naměřili 140° Wide Viewing Angles.

V í r a a t e s t : Oficiální technické specifikace výrobců LCD vs. Recenze TX-L32E30E s novým Panasonic IPS-Alpha displayem

Panasonic Wide 178°* Viewing Angle

* Rozpětí, ve kterém je kontrastní poměr 10:1 nebo vyšší

Changhong 360° View Angle
Televize Changhong Oboni nabízí zorný úhel, který se téměř rovná 360 °, což daleko předčí zorný úhel 140° u většiny LCD televizí.




HD TV Review: TX-LF32E30 with Panasonic's New IPS-Alpha LCD Display:
Panasonic TX-LF32E30.jpg
interfernet422 (1575)|30.11.2011 09:08
[quote=Valibook;381271]
Changhong 360° View Angle
Televize Changhong Oboni nabízí zorný úhel, který se téměř rovná 360 °, což daleko předčí zorný úhel 140° u většiny LCD televizí.[/quote]

Skutečně 360°?? Víš co to je 360°? Neměl bys vrátit vysvědčení ze základní školy? :D
Ideální plochá TV může mít maximálně 180°. Pak už jen koukáš na zadní stěnu.

Valibooku nežer jim ty kecy :)

Ti pitomci z Changhongu to skutečně píšou na svých stránkách .... no potěš koště.

[quote]360° View Angle

Zorný úhel je úhel, ve kterém může uživatel jasně a zřetelně sledovat veškerý obsah obrazovky z různých směrů. V porovnání s pohledem zepředu se nám při pohledu na obrazovku ze strany bude jevit bílá část tmavší a černá část světlejší. Proto se zmenší barevný kontrast. Televize Changhong Oboni nabízí zorný úhel, který se téměř rovná 360 °, což daleko předčí zorný úhel 140° u většiny LCD televizí.

[/quote]Ano překoná běžnou TV o 240°. A TO SE VYPLATÍ!


Kdo má problém s úhly, tak studujte třeba zde: http://www.matweb.cz/uhel
Valibook (239)|30.11.2011 09:24
Spěchej pomalu:

* Rozpětí, ve kterém je kontrastní poměr 10:1 nebo vyšší

http://panasonic.net/avc/viera/us2011/product/e_lcd.html

Patrně to bude součet horizontálního a vertikálního pozorovaho úhlu, něco jako 180° + 180°.
Nová zbraň LCD v boji o zákazníka.
interfernet422 (1575)|30.11.2011 09:59
[quote=Valibook;381279]Patrně to bude součet horizontálního a vertikálního pozorovaho úhlu, něco jako 180° + 180°.
Nová zbraň LCD v boji o zákazníka.[/quote]
No spíš bych to viděl na další splašky do zákazníkových uší. Nevím kdo z lidí se dívá na TV shora nebo úplně zdola. Jedině když Pepa dojde z hospody a upadne pod TV a nechce se mu zvedat.
Markeťáci si vymyslí nějakou zhovadilou teorii, podpoří ji barevnou reklamou, natlačí lidem do hlav a lidi se hrnou do obchodů a kupují TV s 360° pozorovacím úhlem, 600Hz panelem a THX zvukem a pak se doma nestačí divit. Selský rozum dostává na zadek.
Valibook (239)|30.11.2011 15:45
á interfernet422
Potěš koště, jestli panel z testu dávají do všech LCD-éček. A u jiných značek to jiné nebude. Doba si žádá oběti a útlum výroby plazma panelů. Znám i případy těch, který svůj skvělý nový LCD televizor vrátili a dívají se dál na CRT. Holt bez HD příjmu nedokázali přesvědčit sebe ani návštěvy, že mají doma lepší obraz.
interfernet422 (1575)|30.11.2011 15:58
Prodavači potřebují prodat a marketing je navoněná zdechlina. To je stará pravda. Prodavač řekne zákazníkovi to co chce zákazník slyšet (čest výjimkám, ale nevím kde jsou) jen proto, aby prodal. Televizor co v prodejně hraje skvěle přitáhne Pepa s Máňou domů, píchnou do něj digi satelit a nestačí se divit. Máňo proč to je tak hnusný obraz, když na tom našem starém CRT 55cm to hrálo tak krásně a v té prodejně byl ten LED televizor to nejlepší co tam měli. Prodavač prodal a možná získal nového zákazníka pro koupi nového satelitu. Ale Pepa s Máňou už další peníze na koupi HD satelitu (o čemž ani neví že něco takového existuje) samozřejmě nemají a ještě půjčku na TV u Pr*vi***tu nesplatili.

A na takové lidi cílí většina reklam.
CrazyJimmy (2)|30.11.2011 16:08
Sel bych asi do toho samsungu, ale nejlepsi je zajit nekam do obchodu, kde ho maji vystavenej a nechat si od prodavace trochu nastavit kontrasty atd.
Ad interfernet422: Tohle jsem normalne v realu zazil. Jsem sehnal pro rodice Full HD televizi a oni si k tomu koupili satelit, kterej fullHD neumel a pak jim prislo ze stara telka byla sice mensi, ale mela ostrejsi obraz:-) Jsem jim pak musel koupit novej satelit k tomu.
Valibook (239)|30.11.2011 16:41
[quote=interfernet422;381374]Ale Pepa s Máňou už další peníze na koupi HD satelitu (o čemž ani neví že něco takového existuje) samozřejmě nemají a ještě půjčku na TV u Pr*vi***tu nesplatili.
A na takové lidi cílí většina reklam.[/quote]
Lichvář je čestný, protože nemá skryté poplatky. Kuplíř je poctivý, protože spolupracuje s PČR. Provozování výherních automatů je legalizovaná zlodějna. Capone by měl radost.
jarino1978 (8045)|30.11.2011 16:57
[quote=mad1max;381048]Ještě nějaký názor, připomínka, komentář, rada, ... :-)[/quote]

samsung
Valibook (239)|30.11.2011 19:03
Ještě bych dodal, že inverze na Panasonicu TX-L32E30E (viz. výše) je z bočního úhlu stejná, ze shora a sdola dokonce horší než na 2 roky starém IPS panelu v řadě Philips PFL7404H, tentokrát testována v úhlopříčce 42".
Philips 42PFL7404H.jpg
interfernet422 (1575)|30.11.2011 19:26
mad1max než tu LED nádheru vem radši LE32D550 ušetříš skoro 4 tisíce a obraz bude skoro stejný. Je to pořád jen LCD panel. Já bych u 32" obrazovky ani FullHD nevyžadoval, je to zbytečné. Pokud na něm netrváš, tak pak vem LE32D450 a ušetříš dalších 500. Mám doma jako druhou LE32C450 HD Ready a pokud se nedivám z úplné blížky na obraz, tak pixle nevidím.
mad1max (8)|30.11.2011 20:49
[quote=interfernet422;381428]mad1max než tu LED nádheru vem radši LE32D550 ušetříš skoro 4 tisíce a obraz bude skoro stejný. Je to pořád jen LCD panel. Já bych u 32" obrazovky ani FullHD nevyžadoval, je to zbytečné. Pokud na něm netrváš, tak pak vem LE32D450 a ušetříš dalších 500. Mám doma jako druhou LE32C450 HD Ready a pokud se nedivám z úplné blížky na obraz, tak pixle nevidím.[/quote]

Ten samsung LE32D450 vypadá dobře,ale vadí mi tam že to není fullhd. Jedná se mi o to, že mám přes 20 filmů v blu-ray, a chtěl bych si je užít se vším všudy. Jak budou vypadat tyto filmy na blu-ray v HD ready? Pokud ta kvalita bude jen o něco málo horší, tak nevidím důvod připlácet navíc 4 tis. Za ten lepší samsung ve fullhd.
Ivo Mašek (10205)|30.11.2011 20:56
Tak právě na ty Blu-ray filmy by se hodil ten fullHD :-) tam je rozlišení 1920x1080. U HD je to zpravidla menší. Poznáš to, když to budeš moci porovnat. Jinak ti to vadit nebude.
Mrkni sem:
https://www.tvfreak.cz/hd-ready-vs-full-hd-fakta-a-dohady/3370-2
[quote]
Vlastnit televizor s nálepkou „HD TV 1080p“ má v současné době praktický význam hlavně pro toho, kdo si k němu připojí Blu-ray přehrávač, u kterého kvalita progresivního formátu 1080p skutečně vynikne. Pokud se ale v 90 % z celkové doby provozu televizor využívá k příjmu HDTV vysílání v podstatně nižší kvalitě nebo dokonce jen SDTV, je pak skutečně věcí názoru každého uživatele, zda chce zaplatit za „našlapanou Full HD“ televizi peníze navíc a proč.


[/quote]
mad1max (8)|30.11.2011 21:10
Každej chce FullHD a když se jich zeptáš na co se na ní dívají, tak nejčastější odpověď je Ordinace v růžové zahradě, Ulice, Esmeralda, atd..... (však mi rozumíte) :-)
Máš v tomto pravdu.
Je to jako vlastnit Mercedes a jezdit s ním na pole pro brambory.

Nejspíš půjdu do těch levnejších samsungu, a ještě to pečlivě zvážit jestli využiji fullhd nebo ne.
SAMSUNG LE32D550
SAMSUNG LE32D450
Ivo Mašek (10205)|30.11.2011 21:14
Pokud přes TV budeš přehrávat minimum BD filmů (a těch, co stojí za to, je málo - vlastní praxe :-) ), tak se ti fullHD nevyplatí. Já jsem si tedy verzi full pořídil, protože když už - tak už:-). Pár BD filmů mám, tak ať je z toho nějaký požitek. ovšem, to se musí rozhodnout už každý sám
nemis (12)|30.11.2011 22:16
[quote=Valibook;381426]Ještě bych dodal, že inverze na Panasonicu TX-L32E30E (viz. výše) je z bočního úhlu stejná, ze shora a sdola dokonce horší než na 2 roky starém IPS panelu v řadě Philips PFL7404H, tentokrát testována v úhlopříčce 42".[/quote]

S tymi pozorovacimi uhlami na Panasonicu by som to zas tak tragicky nevidel, dnes som si ho bol prezriet v obchode a obraz bol v pohode aj pri bocnom a hornom nahlade...
Kazdopadne som pozeral aj Samsung d6000 a ten sa mi zdal trochu kontrastnejsi (ma ale lesklu obrazovku), ale neboli vedla seba, mohlo to byt aj zdrojom, nastaveniami...

Este by ma zaujimalo, ci obraz z externeho satelitneho tunera ktory nema HD je na Full HD TV ozaj taky mizerny aj pri 32' uhlopriecke. A tiez ci externy satelitny tuner nejak ovplyvnuje funkciu PVR na televizore.
Valibook (239)|1.12.2011 00:10
Možná ano, možná ne. Třeba nám výrobce prozradí, co je to za panely, které v testech dvou renomovaných webů propadly. Hra na jistotu je v případě IPS panelu LG. Nebo si pohlídat originál Samsung (S-PVA) či Sharp (ASV) panel.
KamilZ (10277)|1.12.2011 06:53
[quote=Valibook;381271]Oficiální technické specifikace výrobců LCD vs. Recenze TX-L32E30E s novým Panasonic IPS-Alpha displayem[/quote]
Díval jsem se na web Panasonicu a mělo by to být takto:
- TC-L42E30, TC-L37E3, TC-L32E3: IPS-Alpha LED LCD 1080p (WSXGA)
- TC-L42E3: IPS LED LCD 1080p (WSXGA)
Takže někde je starý (ten je snad dobrý) IPS, někde je problematický IPS-Alpha. Bohužel je v tom docela chaos, záleží jak na modelu, tak na úhlopříčce. Jsou to ale TC modely, ne TX prodávané u nás, takže to může být ještě jinak. To je snad ještě větší chaos než u Samsunga :-(
Karel155 (11)|1.12.2011 18:23
Přeji hezký večer. Pravděpodobně mne za moje následující slova nečeká úplně dobrá odezva, nicméně si dovolím doporučit těm, kteří zde přidávají (zejména zřejmě nyní před Vánocemi) stále nová vlákna na téma jaký TV, aby případně použili již otevřené vlákno, ale především aby si přečetli na toto téma již desítky a možná stovky příspěvků kolegů na tomto fóru. Stejně když si uděláte statisku odpovědí, tak je to Samsung, LG, Philips ,Sharp v nejrůznějších provedeních Plasma, LED, LCD a rozměrech. Upřímně řečeno bych z toho měl v hlavě jen větší zmatek. Osobně doporučuji před výběrem TV přečíst co na fóru již kdo napsal a hlavně si udělat svůj " marketing" . Již jsem zde uváděl, že dnešní nové TV jsou ze strany výrobců vybavovány rádoby internetem a dalšími funkcemi ale TV asi kupujeme hlavně abychom měli dobrý obraz, zvuk a možná konektivitu. A kdo chce mít opravdu kvalitní " nadstavbové funkce" většinou skončí u specializovaných periferii MMC, NASS nebo PC. Takže moje rada by byla hledat kvalitní obraz a zvuk za co nejnižší cenu a za ušetřené peníze dokoupit kvalitní periferie. Možná je potřebné se i zamyslet nad funkcemi BR přehrávačů, které většinou za nepoměrně méně peněz nabízejí v podstatě ty samé funkce z pohledů internetu, DLNA atd, jako drahý TV, takže jestli někdo plánuje koupit TV a BR doporučuji na to nezapomenout, aby jste nakonec doma neměli dva stroje se stejnými funkcemi.