Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer PRO - Media Player & Streamer

Lbr76 (45)|28.4.2010 19:50
[COLOR="Red"][SIZE="4"]Xtreamer PRO - Media Player & Streamer[/SIZE][/COLOR]

[COLOR="Blue"]Connectivity[/COLOR]
WIFI
UPnP SSDP
UPnP AV
NTFS
NFS
eSATA
USB 2.0 (Salve + Host)

[COLOR="Blue"]Storage Capacity[/COLOR]
2X SATA 2 3.5" HDD ( unit can be used with one hard disk only or even without an HDD)
Up to total of 4 TB internally plus external storage devices via two USB 2.0 ports

* eSATA up to 3.0Gbps (300MB/s)
* USB 2.0 up to 480Mbps (60MB/s)

[COLOR="Blue"]Web services[/COLOR]
Video : YouTube, Picasa, Yahoo Video, CNN, NBC Today, CBS Face the Nation and more
Audio : Live365 Radio, iPodcast, Radiobox, ABC News, BBC Podcast, CNN News , Indiefeed, Jamendo
Photo : Picasaweb
RSS feed : Yahoo! Weather, Yahoo! News, Yahoo! Xchange, MSNBC News and more
Supports On2Media VP6 Codec h.264 Streaming FLV

[COLOR="Blue"]Media files supported[/COLOR]
Video containers:
MPEG1/2/4 Elementary (M1V, M2V, M4V)
MPEG1/2 PS (M2P, MPG)
MPEG2 Transport Stream (TS, TP, TRP, M2T, M2TS, MTS)
VOB
AVI, ASF, WMV
Matroska (MKV) (H.264)
AVC HD
MOV (H.264), MP4, RMP4
FLV - Flash Video
VP6 Codec h.264 Streaming FLV
Video codecs:
Audio containers:
AAC, M4A
MPEG audio (MP1, MP2, MP3, MPA)
WAV
WMA
FLAC
OGG
RMP4
FLC
PCM
PLSX

Audio codecs:
Audio Down Mix : DTS, DTS-HD MA, DTS-HD HR
Audio Passthrough 5.1 CH : DTS, DTS-HD MA, DTS-HD HR 5.1 CH -
Audio Passthrough 7.1CH - Dolby TrueHD ((7.1 CH passthrough for DTS MA will be announced in firmware update)
Photo formats : JPEG, BMP, PNG, GIF, HD JPEG
Other formats: ISO, IFO, FLV, RM, RA, RAM
Subtitle formats : SRT, SMI, SUB, SSA, IDX
Streaming formats : RTSP, FLV


[COLOR="Blue"]Media Support[/COLOR]
BluRay BD Iso with Simple Navigation
Commercial DVD with menus

[COLOR="Blue"]Artistic GUI[/COLOR]
HD menu with Artistic (user defined) BG
Search, Indexing and Thumbnail Based Navigation (MovieJukeBox) will be introduced in later FW update free of charge.

[COLOR="Blue"]Chipset[/COLOR]
Realtek 1283X
JM20336 - Dedicated Storage Controller

[COLOR="Blue"]Memory[/COLOR]
256MB DDR 2 SDRAM, 256MB Flash

[COLOR="Blue"]Audio/Video outputs[/COLOR]
HDMI v1.3a (up to 1080p)
Composite Video
Stereo Analog Audio
S/PDIF Optical Digital Audio

[COLOR="Blue"]Interface[/COLOR]
1x USB 2.0 slave
2x USB 2.0 host
Internal SATA 2
eSATA Front

[COLOR="Blue"]Network[/COLOR]
Ethernet 10/100 RJ-45
WIFI USB Antenna 802.11n (optional at additional Cost)

[COLOR="Blue"]Free DDnS Name[/COLOR]
Yourname.myxtreamer.net

[COLOR="Blue"]Multilingual On Screen Display , Subtitles & GUI[/COLOR]
Arabic, Thai, Hebrew,Vietnamese, Chinese, Japanese, Korean, Spanish, German, Italian, Turkish, Greek , Dutch, French, Latvian, Russian, Croatian, Portugese, Swedish, Polish, Romanian, Ukrainian, English, Magyar, Czech, Slovenian, Finish, Danish, UTF-8

[COLOR="Blue"]Integrated iPhone RemoteControl[/COLOR]
Your device IP/iphone

[COLOR="Blue"]Power[/COLOR]
12V DC, 3A & 5V DC, 4.5A
• universal auto-switching (UL, cUL, CE, TUV approved)
• Protection: OCP, OVP, SCP

[COLOR="Blue"]Dimension[/COLOR]
175mm(W) x 120mm(D) x 82mm(H)

[COLOR="Blue"]Weight[/COLOR]
1Kg

[COLOR="Blue"]Noise Level & Fan[/COLOR]
40x40
Special designed fan that generate very low noise
Fan Speed is user controlled in FW

[COLOR="Blue"]Package Content[/COLOR]
Xtreamer PRO(HDD not included)
100~240V Power Adapter
1.5M length HDMI cable (optional)
WiFi 802.11n USB Antenna (optional)
Audio & Video Cables
Infra-Red Remote Control with 2 "AAA" batteries
Full power down, standby and power up by remote control
USB Slave cable
Quick start guide

---------------------------------------------------------------
zdroj informací:
[code]http://www.xtreamer.net/xtreamerpro/specs.aspx[/code]
Lbr76 (45)|28.4.2010 19:52
Tak co už jste si ho někdo pořídili?

Já ho mám objednaný a do týdne má přijít... tak už se těším.. :-!!!
Pytkin (7947)|28.4.2010 23:09
no hlavne aby uz vydali ten novy FW 3.0 ..
Matousek63 (21)|29.4.2010 11:26
Na Živě už ho Tomáš Holčík otestoval, tak snad brzy vyjde videorecenze.
V ČR snad příští týden.....
Lbr76 (45)|29.4.2010 15:54
[quote=Pytkin;279419]no hlavne aby uz vydali ten novy FW 3.0 ..[/quote]

a nově se to prodává s jakým FW, něco je s ním špatně??
Lbr76 (45)|29.4.2010 16:07
Příští týden bych ho měl mít doma....

Až budeš mít odkaz na tu recenzi, hoď sem link, dík.
MAKcz (205)|30.4.2010 01:09
jako zasadni minus povazuju absenci gigabitove site. skoda
matusco (376)|30.4.2010 14:14
Hmm, pokial by som kupoval cisty NAS, tak by som to videl rovnako - napr. Xtreamer eTrayz.

V pripade Xtreamer Pro vsak v prvom rade kupujete MM prehravac (ako NAS je primarne urceny spominany eTrayz), ktory ma miesto pre 4GB dat. Ako ukazala videorecenzia na avmanii, tento prehravac nema problem ani s tolko omielanym demovideom od Samsungu, pokial je na internom disku. A o to podla mna ide - pri takomto "vysokokapacitnom" prehravaci budete vyuzivat skor interny disk ako externe zdroje.

Z mojho pohladu ma prave eTrayz velke minus, ze gigovu sietovku nema, lebo je to NAS. Xtreamer Pro podla mna gigovu siet nepotrebuje, lebo data v drvivej vacsine pripadov bude tahat od seba. U "stareho" Xtreamer-a by som to gigovu sietovku tiez uvital, pokial by som vsak mal NAS, u ktoreho by som to vyuzil.

Aj na ofiko webe je mozne docitat sa, ze Xtreamer Pro je v prvom rade povodny MM prehravac doplneny o moznost pridania dvoch standardnych diskov. Nie NAS eTrayz doplneny o prehravanie.

len na okraj:
Cele to frflanie nad chybajucou Gb sietovkou v domacnosti mi pride ako frflanie v r. 2005 nad chybajucim DVB-T tunerom alebo FullHD rozlisenim v novom LCD. Drviva vacsina to vtedy nemohla tak ci tak vyuzit, hoci dnes je to naopak. To iste si myslim aj o Gb sieti v domacnosti - dnes to drviva vacsina uzivatelov nevyuzije, no o 5 rokov tomu tak vobec nemusi byt. O 5 rokov tu vsak Xtreamer ani Xtreamer Pro uz vobec nebudu...

EDIT:
eTrayz ma Gb sietovku - mea culpa, ze som si to neoveril.
Matousek63 (21)|30.4.2010 14:45
Zdravím

eTrayz ma Gigabitovou síťovku...jen pro upresnení.

viz zde: http://xtreamer.net/etrayz/specs.aspx
srato (56)|30.4.2010 15:21
ja jsem na Xtreamer Pro zvedavy moc, nejspise do nej pujdu. Prehravat hodlam z interniho disku a tak mne propustnost sitovky (zatim) netrapi
MAKcz (205)|30.4.2010 17:25
no jelikoz mam cim dal vic zaznamu z kamer v vysokych bitratech, je primo utrpeni to cpat na interni hdd po naprosto zastarale 100kove siti. Po siti mi Xtremer video casto nestiha prehravat. Pokud nekdo postavi player s kapacitou treba 4GB tak by mel taky uvazovat jak dlouho tam ty data polezou.

osobne bych uvital player s rychlym cpu, 1gb siti, a moznosti zabudovat dovnitr hdd, a komplet pasivni chlazeni ... zatim nejlepe je na tom xtreamer s tim pasivnimchladicim kitem, jen ta sit je lina a kit blbej, takze jsem musel doplnit mezi pasivni hladice duralove kvadry aby to teplo skutecne odvadelo z hdd i cpu
Petrcep (75)|6.5.2010 12:35
Tak už ho někdo máte?
Docela nad tímto přehrávačem uvažuji.Jen tak naokraj by mě zajímalo jak je to s připojením externích HDD.Mám 1,5Tb ext disk a kdesi jsme čet že přečte max 1Gb disk.Dále je nutné 3,5"disk kterej dám do Xtreamer PRO naformátovat v přístroji nebo tam stačí dat jakejkoliv již zaplněnej disk filmama a hudbou a Xtreamer PRO si s tím poradí?
Lbr76 (45)|6.5.2010 20:10
já ho mám objednanej už asi 3 týdny, měl přijít tento týden, volal jsem dodavaleli a že prý až příští týden, že není nikde v ČR - prej nějaká debilní islanská sopka pozdržela dodávky s asie :((

tak jsem nasraně si to šel prověřit po eshopech na netu a opravdu zatím ho nikde nemají :-G
Teroo (51)|17.5.2010 00:26
aj ja rozmyslam nad kupou tohto modelu..

..niekde ho predavaju aj s instalovanymi HDD ..nevie niekto ake disky tam davaju ?
Pytkin (7947)|18.5.2010 10:21
normalne 3.5" SATA .. ved to tam mas napisane .. len to tam zastrcis .. to zvladnes aj sam ..
Teroo (51)|18.5.2010 12:31
Boze....

ved to mi je jasne ale myslel som vyrobcu . . konkretne nejaky model..
Pytkin (7947)|18.5.2010 15:32
co to meles .. kto by si to kupoval s diskom .. disk/y si predsa kupis vo velkosklade , podla toho ake mas rad .. kazdy preferuje ine ..
Teroo (51)|18.5.2010 17:07
jj ved jasne kazdy si vyberie podla seba ake chce..

..len niekde sa predavaju aj s "Instalovanymi 2 x 3,5" SATA HDD 1,5TB" ..takze s 3TB ..
Pytkin (7947)|18.5.2010 19:59
terro : preco by si kupoval 3TB, ked tam mozes mat 4TB ? :)
Teroo (51)|18.5.2010 21:22
ved samozrejme . . inak uz ho niekto vobec aj ma ? by ma fakt zaujimalo zvuk toho ventilatora . .

plus pozitiva, negativa v praxi :)
srato (56)|31.5.2010 16:35
Ta "dostupnost" mne uz trochu stve :( Mame konec kvetna a porad nic ... Je nekdo kdo si ho objednaval primo u vyrobce (ci kdo to je na xtreamer.net) ? Pripadne nemate nekdo zpravy kdy by se soucasny stav mel zmenit?
Lbr76 (45)|31.5.2010 17:28
takže mám ho už objednaný snad od poloviny dubence, pokaždé, když zavolám do prodejny, co se děje, posouvají dodací termín, vždy na pátek, pak zase pátek, a další pátak,... atd.

tak jsem se nasral a zavolal si do UMAXu (dodavatel pro český trh) a tam mi přislíbili, že tento pátek tj. 4.6. už na 99% přijdou do ČR a měli by je ined rozesílat do prodejen, ptal jsem se i na množství, které by mělo dorazit, jestli pokryjí všechny poptávky, tak že by to mělo stačit... mám si prý ještě ve čtvrtek zavolat, abych se ujistil, že přijdou, když tak tam taky někdo zavolejte, ať je ujistíme, že si neděláme prdel, že máme fakt zájem :-D

tak uvidíme... těším se na něj jak malej kluk už víc jak měsíc!!!
thundercz (69)|1.6.2010 21:56
Já si ho objednal dneska v Umaxu a přišel mi mail že bude skladem v pondělí
marcelcz (10)|2.6.2010 15:46
Hojte všichni. Já jsem si XPro objednával přímo na eshopu xtreameru, když bylo ještě v akci, jelikož jsem vlastníkem Xtreameru. Prošel jsem si jako všichni tím, že jsem čekal a četl, jak za všechno může sopka a tak. Teď už ho mám cca 2 týdny doma a super. Dal jsem do něj 500GB disk, protože ten mi zbyl po PC a super. Jen jeden problém jsem řešil. Když disk není formátovaný Xtreamerem, pak se nehlásí jako zařízení sda1 a scripty z projektu Xtreamer live nefungují. Tak jsem zformátoval a live funguje.Paráda. Jinak jsem zkoušel to testovací demo od Samsungu - Oceanic life myslím a to na Pročku jede bez problémů. na Xtreameru mi to kostičkuje.
Lbr76 (45)|3.6.2010 10:28
[quote=thundercz;284248]Já si ho objednal dneska v Umaxu a přišel mi mail že bude skladem v pondělí[/quote]

Přesně tak, dnes jsem volal do UMAXu a potvrdili mi, že je na cestě do ČR, pá nebo po by měl být tady.
srato (56)|7.6.2010 13:16
je tedy uz v Umaxu skladem? Mate ho uz nekdo z nejakeho ceskeho shopu?
thundercz (69)|8.6.2010 11:30
Dneska mi z Umaxu poslali mail že jim přehrávač dorazil na sklad a hned ho posílaj :-)

edit: Právě mi ho PPL přivezla do práce už se těšim domu :-)

edit2: Občas mi po zapnutí XT začne problikávat červená barva na obrazovce. Pomůže jen vypnutí a zapnutí ale po chvíli to začne znovu :-(
misiak.pb (93)|11.6.2010 14:32
Takze akurat som si ho vyzdvihol.
Idem z Extreamera na XtreamerPro, vecer otestujem
misiak.pb (93)|11.6.2010 19:19
Vsetko slape ako ma, zatial som spokojny nadmieru
dimensionone (54)|11.6.2010 21:53
Ahojte, aj ja o ňom vážne uvažujem.
Zaujíma ma to kopírovanie na interný disk. Po sieti je to vraj pomalé :(
Aké sú iné možnosti?

Je možné kopírovať napr. pomocou eSata kábla? Alebo eSata je len na pripojenie externého disku?
Takisto, je možné bez počítača kopírovať z externého disku (eSata alebo usb) na interný disk?
misiak.pb (93)|11.6.2010 21:58
No siet je 100MB takze rychlost tak max 60-70% maxima

Idealne pripojit cez USB k PC vtedy ides maximom USB
eSata nemam nemam moznost vyskusat.

Ano bez PC je mozne kopirovat z USB (eSata hadam tiez)
dimensionone (54)|11.6.2010 22:15
Dík za rýchlu odpoveď.

Ešte sa chcem opýtať, ako je to s podporou DVD formátu (VOB) - rôzne audiostopy a titulky?
Ide to bez problémov? Ja teraz používam na prehrávanie LCD Samsung a niekedy prehrať DVD na celú obrazovku je veda :).

Prosím, môžeš napísať aj to, čo ti na Xtreame PRO vadí?
Na fórach sú pozitívne reakcie, no realita môže byť trochu iná...
Teroo (51)|11.6.2010 23:47
mna by velmi zaujimalo ako je to s tym ventilatorom. . nie je ho velmi pocut?
thundercz (69)|12.6.2010 23:41
Stáhnul sem si video Crowd Run / 2160p . WD TV Live ho přehraje alespoň sekaně ale XT Pro si ani neškrtne.
Petrcep (75)|13.6.2010 10:46
Tak taky přidám trochu do mlýna.
XtreamerPRO mám od pátku takže se s ním zatím jen seznamuji.Zatím nemám Interní pevný disk ale jen externí Samsung 1.5Tb.(takže test není 100%)
Pár poznatků, při zapojení Ext disku přes USB kabel vše v pořádku , přes Esata se to prostě nerozjede,čert ví kde je chyba.Prvně jsem si myslel že zadní přepínač na Xtreamu je na přep. USB-Sata ale i tak to nefunguje.Je možné že Esata funguje jen při kopírování s Ext. disku na interní disk.S přehrávání videí tak 99% úspěšnost.Sice jsem narazil na HD video kde mi to píše "nepodop GMC" a video se divně trhá a kostičkuje.Déle to neumí přehrávat některé soubory wmv a žádné soubory mov.Mám přijímače Vantage kterej ukládá do TRP a i s tím si neporadí.Snad to vyřeší novejší Firmware.Větrák je velmi tichý, ale DO je takovej odfláklej.Rozložení tlačítek je děs a stabilita na stole je taky hrůza.Nechápu proč udělaly spodek DO půlkulatej :-(
Zatím jsem nezaznamenal žádný vytuhnutí přístroje.
To thundercz:
Ad 1:Vypadá to jak na něco s kabelama, máš to zaplý přes HDMI?Každopádně já jsem se s tím nesetkal.
Ad 2:Čert ví proč to nejde,skus to prohnat přes MediaInfo páč sílu na to Xtreamer určitě má.Spíš to bude nákým nepodpor kodekem.
thundercz (69)|13.6.2010 12:25
[quote=Petrcep;285529]To thundercz:
Ad 1:Vypadá to jak na něco s kabelama, máš to zaplý přes HDMI?Každopádně já jsem se s tím nesetkal.
Ad 2:Čert ví proč to nejde,skus to prohnat přes MediaInfo páč sílu na to Xtreamer určitě má.Spíš to bude nákým nepodpor kodekem.[/quote]

Mám to zapojený přes HDMI. Červenou obrazovku sem vyřešil přehráním firmwaru z bety 2.3.4 na ofic. 2.3.3

WD TV Live to video přehraje ale zpomaleně. Zde je ke stažení http://www.hdclub.sk/viewtopic.php?f=41&t=3505 nebo ještě tenhle test http://www.hdclub.sk/viewtopic.php?f=41&t=10406 ty mi jdou plynule jen do 55.

e-sata bude asi jen na propojení přehrávače s PC protože s ext diskem mi taky nejde a tlačítkem vzadu přepínám jestli chci v PC zobrazit disk A nebo B
Lbr76 (45)|13.6.2010 13:19
Už ho mám doma od čtvrtku tj cca 4 dny, pomalu se sním sžívám, je to bomba. Chvilku jsem bojoval s rozchozením externí DVD romky připojené přes USB, ale už i ta šlape!
Zatím jsem nenašel nic co by nedokázal bez problémů, žádné sekání, nádherný obraz, "oceanic" od Samsungu přehrabe jako by se nic nedělo.

Teď jsem se akorát poprvé dodíval na Avatar1080p.mkv cca 13Gb soubor a musím říct, že jsem se utoho málem počural :D

Zatím bobma!!! Lepší hračku jsem ještě doma neměl!
srato (56)|13.6.2010 18:41
je soucasti baleni kabel pro propojeni s PC (nejspise USB)? Pokud neni muzete prosim prihodit link napriklad z czechcomputeru? Netusim totiz zda je mezi USB kabely nejaky rozdil :( Diky za radu
Lbr76 (45)|14.6.2010 16:00
[quote=srato;285613]je soucasti baleni kabel pro propojeni s PC (nejspise USB)? Pokud neni muzete prosim prihodit link napriklad z czechcomputeru? Netusim totiz zda je mezi USB kabely nejaky rozdil :( Diky za radu[/quote]

Kabel na propojení USB s PC byl přibalenej, ale nevím jestli a jak fachčí, já to připojuji přes RJ45 - síťový kabel
Invin (34)|14.6.2010 17:03
Nezkousel uz nekdo XMP mod jako u non-Pro verzi? Jde mi hlavne o torrent klienta, at muze bezet jen Xtremer Pro prehravac a pomalicku pres den nasosavat promo dema :) Zkuste pak nekdo nahodit typ zapojeni Xtremer to PC (USB/LAN/eSATA) a typ disku a prenosove rychlosti priklad: zapojeni USB, 1.5TB Samsung F2, prenos 35MB/s. DIky
kodll3 (2)|15.6.2010 13:27
dobry den zajímalo mě jestli tento přehrávač umí náhledy videi jako to uměl předchozí xtreamer
Lbr76 (45)|16.6.2010 18:03
já to vyzkouším, jenom mi musíš upřesnit co tím myslíš? předchozí extreamer neznám...
kodll3 (2)|16.6.2010 18:52
myslim to že když najedes na nejakej film a zmačkneš prewiew na ovladači mělo by se ukazat v pravem rohu jako nahled filmu začne se přehravat ale ne v celoobrazovem režimu prostě nahled
Lbr76 (45)|16.6.2010 20:22
jojojojo funguje to přesně jak říkáš, "preview" a začne se v pravé části obrazovky promítat v malém okně film cca od 20. minuty.

Díky za tip - určitě to budu vyžívat - to jsem neznal ;)
thundercz (69)|17.6.2010 13:21
Jaká je poslední beta firmwaru a kde ji stáhnu?
peatro (1054)|18.6.2010 14:00
Umi to BD-ISO? A jak to vypada s rozvojem nejakeho jukebox Art??
pepe112 (47)|18.6.2010 20:11
chcem sa spýtať kamoš si ho akurát kupil s alzy ale nechce mu detekovať cez hdmi zvuky onkyo 806 ani dd ani dts a ani dtshd a dolby truehd ako ho prestne nastaviť aby to šlo dík
Lbr76 (45)|19.6.2010 10:41
[quote=thundercz;286207]Jaká je poslední beta firmwaru a kde ji stáhnu?[/quote]

trochu jsem googlil, ale nic lepšího, než to co je na ofiko stránkách jsem zatím nenašel, a tj. Ver 2.3.3 (factory default)
lexxxa (271)|19.6.2010 14:49
muze nekdo prosim z vlastni zkusenosti napsat co je XtreamerPro schopen prehrat(MKV z externiho HD),zajima me

1.-pri 720p 4.1 kolik rframes zvladne?
2.-pri 720p 5.1 ? rf?

3.-pri 1080p 4.1 ? rf
4.-pri 1080p 5.1 ? rf

popripade jsem vycetl ze xtreamer ma mensi RAM narozdil od verze Pro,pro kterou by snad nemel byt problem ani 1080p 5.1 16rf,muze mi to nekdo potvrdit nez ho koupim? dekuji moc

e/ jeste by me zajimalo jakej 1TB hdd do nej koupit? bude stacit 5400 otackovej nebo radeji 7200?

diky