Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Panasonic TX-P42G30E problém se sítí

2.1.2012 05:22
DoLoRZdravím. Máme 3 dny tuto televizi a nastali problémy (pokud to píšu do špatné sekce prosím aby téma bylo přesunuto). Předem děkuji za pomoc.

Mám problém s:
- při zapojení přes LANku na router tudíž do sítě (do PC mi to televize nenašla) televize vidí jen Windows složky(knihovny -music, video, pictures, documents) takže musím přetahovat filmy tam (nevím jestli se to dá nějak nastavit jinak)

- také když mám TV s PC propojený přes LANku nevidí televize soubory .mkv
2.1.2012 06:43
?ány[quote=DoLoR;388251]Zdravím. Máme 3 dny tuto televizi a nastali problémy (pokud to píšu do špatné sekce prosím aby téma bylo přesunuto). Předem děkuji za pomoc.

Mám problém s:
- při zapojení přes LANku na router tudíž do sítě (do PC mi to televize nenašla) televize vidí jen Windows složky(knihovny -music, video, pictures, documents) takže musím přetahovat filmy tam (nevím jestli se to dá nějak nastavit jinak)

- také když mám TV s PC propojený přes LANku nevidí televize soubory .mkv[/quote]

Zdravím,
nejsem odborník, ale vím, že můj TX-P42G20ES neumí přehrát mkv pokud je tahá z PC. Myslím, že v PC musíš mít nějaké "centrum" které upraví přenos na ten formát který ti TV zbaští a navíc ti myslím zeskenuje disk a udělá knihovny foto, filmů a muziky. No já se tomu všemu jednoduše vyhýbám tím, že používám NMT (network media tank) u mě Popcorn A110 a ten teda přehraje všechno. Tzn. mám v něm disk a je propojen s TV. No a jenom k tomu ještě, bacha Panasonici jsou na formáty hodně vybíraví. Asi jsem ti moc nehelfl ale pročti tady diskuze a dovíš se od zdejších odborníků hodně, chce to jenom hledat.
Karel
2.1.2012 08:17
KamilZDoLoR: Jestli ta Tv umí přístup na obecné síťové sdílení (CIFS), tak si ve Windows nasdílej co chceš. Pokud podporuje pouze přístup pomocí DLNA, tak si nainstaluj nějaký rozumný DLNA server (třeba Serviio, Twonky, PS3 Media Server, ...), ve kterém si nastavíš adresáře, které chceš sdílet.

Z toho Tvého popisu to není moc poznat. Buď přistupuješ na nějaká vytvořená Public sdílení ve Windows, nebo jsi vyrobil pomocí Windows Media Playeru malý DLNA server. Těžko říct, ale tipuji spíš na to druhé.
2.1.2012 08:37
DoLoRMám přístup v televizi jen na Public sdílení ve windows. A televize má jen DLNA, takže říkáš že mám založit na PC DLNA server a pak to připojit LAN kabelem k PC nebo to lze jen přes WIFI?
2.1.2012 08:41
KamilZTak se nejdřív rozhodni, jestli má televize přístup přes sdílení nebo přes DLNA, protože ta Tvá věta si odporuje (přes DLNA se nedostaneš na standardní sdílení ve Windows). Na Wifi zapomeň, propoj TV kabelem (předpokládám, že máš nějaký domácí router, kde máš strčenou TV, PC apod.).
2.1.2012 08:51
DoLoRNo teď jsem z toho jelen :-D. Když připojim TV na router (kde mám v síti připojené PC+NTB) tak vidí jen windows knihovny (bohužel nevidí soubory .mkv). Takže se ptám jestli mám teda založit DLNA server na PC a potom už by měla TV vidět normálně složky v PC (teď jsem pročetl pár stránek o DLNA serveru a moc z toho moudrý nejsem - stáhl jsem ten PS3 media server)?
2.1.2012 09:06
KamilZPořád pleteš hrušky a jablka. Kdy nainstaluješ DLNA server, tak si v něm pak vybereš, co chceš (které adresáře), aby TV viděla. DLNA server pak bude zajišťovat jejich zpřístupnění pro TV, včetně případného transkódování apod. Neděje se tak přes Window sdílení, ale přes vlastní protokol. Možnosti DLNA jsou ale hodně omezené (problémy s titulky, více audio stopami apod.), takže nejlepší řešení je koupit malé mmc.

[quote]DLNA umožňuje streamování video obsahu po lokální síti. Pro transport médií se používá protokol HTTP. Nad tím jsou protokoly UPnP AV, které rozpoznávají zařízení, řídí pohyb obsahu, jeho výběr a streaming. Funguje to zjednodušeně tak, že DLNA Server nám dělá filmovou knihovnu, ze které si vybíráme dálkovým ovladačem z křesla v obýváku. V okamžiku, kdy si vybereme stisknutím tlačítka play, server dostane pokyn a začne streamovat. Video se nekopíruje, ale na vyžádání streamuje.[/quote]
2.1.2012 09:12
DoLoRNo já tě chápu (asi jsem to blbě napsal). No uvidíme jak to půjde s tím DLNA serverem. Na mmc bohužel teď nejsou peníze.
No zatím díky za pomoc :-).
3.1.2012 02:15
DoLoRTak jsem zkusil ten PS3 media server pro založení DLNA serveru ale bohužel se filmy na TV sekali. A tak nevím jeslti něco nemám špatně nastavené v tom programu. Nemáte s ním někdo zkušenosti?
3.1.2012 09:44
john_rockzkus serviio, server u nera nebo mezzmo, které se mi osvědčilo nejlépe, můžeš zkusit trial.
4.1.2012 11:53
vsp[quote=KamilZ;388311]Tak se nejdřív rozhodni, jestli má televize přístup přes sdílení nebo přes DLNA, protože ta Tvá věta si odporuje (přes DLNA se nedostaneš na standardní sdílení ve Windows). Na Wifi zapomeň, propoj TV kabelem (předpokládám, že máš nějaký domácí router, kde máš strčenou TV, PC apod.).[/quote]

nedostane ale PC uvidi...
pokud si to sdileni zapne ve windows media playeru (ten minimalne ve Win7 ma zabudovany DLNA), tak se i na obsah dostane (bez aplikace tretich stran)

...vis neco o titulkach? Ktery DLNA server, NAS, umi poslat titulky po DLNA, jak je to, proprietalne, reseno? Jde to vubec, bez transkodovani videa, prehrat titulky na TV?
4.1.2012 12:00
KamilZ[quote=vsp;388735]..vis neco o titulkach? Ktery DLNA server, NAS, umi poslat titulky po DLNA, jak je to, proprietalne, reseno? Jde to vubec, bez transkodovani videa, prehrat titulky na TV?[/quote]

Teď nevím ,koho se ptáš :-). Jestli mě tak samozřejmě ano, však píšu, že s titulky jsou problémy, standardní DLNA je nepodporuje, jsou pouze transkódovat. Jestli má nějaký výrobce své vlastní nestandardní rozšíření protokolu uPnP netuším. Čekal bych to případně u řešení, kde výrobce dodává vlastní server pro streamování do TV (Samsung AllShare?).
4.1.2012 01:51
DoLoRZkusil jsem ten Serviio. Bez problémů televize přehrála i HD film. Titulky taky najde ale bohužel místo písmen s háčkama například "ž", "ť" jsou tam kliky háky.
4.1.2012 04:18
vspKamil: problemy a nejde jsou 2 ruzne veci :-)

Nemohu to nikde najit proto se ptam... Ano ze to samsung pc manager udajne umim jsem kdesi cetl, ale jak to dela?

To jeste nikdo nema samsung tv a nas?
4.1.2012 10:18
john_rock[quote=DoLoR;388781]Zkusil jsem ten Serviio. Bez problémů televize přehrála i HD film. Titulky taky najde ale bohužel místo písmen s háčkama například "ž", "ť" jsou tam kliky háky.[/quote]


zkus tohle, na přehrávání z hdd to funguje, takže by mělo i ze serviia, já sem přes mezzmo externí tittle nerozchodil, ale stejně, když si chci něco pustit s titulkama, tak si radši ten seriál nebo film převedu v avi recompu, aby tam ty titulky byli napevno, jsou o dost lépe čitelné. Bohužel to trvá docela dlouho :(

1) Titulky ve formátu srt, sub atd... musí mít úplně stejný název jako film (film.avi a film.srt).
2) Titulky otevřít v pspadu a tam změnit formát na UTF-8, a uložit (když už tam utf-8 v pspadu je, tak jenom překliknout na jiný a zase zpátky na utf-8 a uložit.
NEDĚLAT to přes poznámkový blok. Tam taky můžete měnit kodovani, ale to nefunguje, tv titulky vůbec nenačte! Jestli už jste to v poznámkovém bloku udělali, tak tam vraťte ANSI a potom to změnte v pspadu.
3) v tv zapnout kodování unicode a je to.

u mkv souborů to jde také, ale lepší je si přidat tiulky rovnou do souboru v mkvmerge, netrvá to moc dlouho a titulky jsou krásně velké.
Když je přidáváte v mkvmerge musíte dát u každé zvukové stopy, titulků a videa v extra option - compresion NONE
4.1.2012 11:19
vspTitulky taky najde ale bohužel místo písmen s háčkama například "ž", "ť" jsou tam kliky háky.

--- nevim jak v MKV zabudovane titulky, ale externi titulky tv samsung 2011, pri prehrani z USB primo, nabidne v menu zmenit kodovani... Stejne tak pres samsung allshare server