Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Eurosport plánuje samostatný 3D kanál

, , aktualita
Eurosport plánuje samostatný 3D kanál
Sotva obletěly svět zprávy o plánovaných 3D přenosech ze světového fotbalového poháru v Jihoafrické republice, a i na českém trhu se objevily první modelové řady 3D televizorů několika výrobců, přichází Eurosport s plány na stálé vysílání ve 3D formátu.
Eurosport plánuje samostatný 3D kanál
Eurosport má v úmyslu spustit kanál se stálým 3D vysíláním hned, jak to bude prakticky proveditelné. Generální ředitele pro distribuci a rozvoj Jean Thierry Augustin uvedl, že zatím neví, zda se tak stane při příležitosti konání turnaje Australian Open v roce 2011, ale Eurosport má dle jeho vyjádření prostředky k tomu, aby to bylo reálné.Plány společnosti pro řádné 3D vysílání vycházejí z nedávné spolupráce s Panasonicem na přenosech z tenisového turnaje French Open po dobu 14 dnů. Další připravované 3D přenosy budou z letošního US Open, tedy koncem srpna. Signál příležitostného 3D vysílání s datovým tokem 12 Mb/s je v Paříži uploadován na čtyři satelitní pozice: 19 a 28,5° E (SES-Astra), 13° E (Eutelsat Hot Bird) a 1° W (Telenor).

Eurosport sází na 3D vysílání v návaznosti na velký úspěch dvou kanálů s vysokým rozlišením – Eurosport HD a Eurosport 2 HD. Kanál Eurosport 2 HD je 10 měsíců po jeho spuštění dostupný už pro 890 000 domácností. Eurosport HD může přijímat 5,2 milionu domácností. Pro období 2010/2011 Eurosport plánuje vysílání 50 % nativního HD obsahu, v letech 2008/2009 to bylo jen 31 %.

Zdroj: Broadband TV News.