Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Divák slyšel v písni Tepláky „ukáž pí..“, se stížností neuspěl

, , aktualita
Populární hudební skupina Nightwork je známá kromě jiného i svými vtipnými a mnohdy až vulgárními texty. Ty se jí málem staly osudnými po té, co si jeden z TV diváků stěžoval Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Bylo to však nedorozumění.

Divák se při poslechu písně Tepláky domníval, že je v jisté pasáži textu formulace „roztoč koule, ukaž pí…". Informace se objevila na serveru Mediář. Nicméně z oficiálního textu skladby Tepláky vyplývá, že jde pouze o slovní hříčku. V písni se zpívá „roztoč koule, ukaž dýču". Dýča je v tomto případě dobový slangový výraz pro diskotéku.„Analýza zjistila, že píseň Tepláky zákon neporušuje. Problematické slovní spojení 'roztoč koule, ukaž pí..' ve skutečnosti zní 'roztoč koule, ukaž dýču'. Autoři využili slovní hříčky, které sice mohou znít jako vulgarismy, ale ve skutečnosti se o ně nejedná, jde o spojení fenoménu tepláků a diskoték," píše se na severu Mediář.


V inkriminované části písně, kde zazní slova „roztoč koule, ukaž dýču" tančí pornohvězda Dolly Buster, což ještě více umocňuje dojem, že se v textu vyskytuje vulgarismus.

Zákon ukládá provozovatelům rozhlasového i televizního vysílání povinnost „nezařazovat do programu pořady a reklamy, které obsahují vulgarismy a nadávky, kromě uměleckých děl, v nichž je to z hlediska líčeného kontextu nutné; taková díla je však možné vysílat pouze v době od 22.00 hodin do 06.00 hodin druhého dne“.


Dle Rady pro vysílání je však píseň Tepláky autorské dílo, které neobsahuje nadávky ani vulgarismy a je uměleckým vyjádřením autorů. Videoklip k písni Tepláky je jedním z nejsledovanějších českých videí na serveru YouTube, do dnešního dne zaznamenal více než 3 350 000 zhlédnutí.

Zdroj: Mediář.cz

reklama
reklama