www.tvfreak.cz
>
>

Další důkaz brzkého spuštění. HBO Max shání v Česku zaměstnance

Další důkaz brzkého spuštění. HBO Max shání v Česku zaměstnance
, , aktualita
Pokud byste stále nevěřili, že je start HBO Max na českém trhu blízko, máme pro vás další důkaz. Společnost WarnerMedia vypsala nabídku na volnou pracovní pozici, která přímo souvisí se službou HBO Max v ČR.
K oblíbeným
reklama
HBO Max se připravuje na expanzi mimo USA. Na 29. červen bylo naplánováno spuštění v 39 zemích Latinské Ameriky a Karibiku, kde chce platforma zaujmout velmi agresivní cenovou politikou. Cena předplatného by měla začínat již na 3 dolarech, což je zlomek toho, kolik platí diváci v USA. Následovat by měla Evropa, kde se spuštění HBO Max plánuje ve 2. polovině roku. Prozatím sice nebylo zveřejněno konkrétnější datum, ale z dostupných indicií můžeme usuzovat, že se přípravy spuštění se blíží ke konci.
 
Česká republika by mohla být mezi prvními evropskými trhy, kde se objeví HBO Max. Nejspíš spolu s Polskem a Rumunskem. Naopak v západní Evropě bude start pomalejší – např. v Británii, Německu nebo Itálii platí až do roku 2025 smlouvy s poskytovatelem Sky, který má tak exkluzivní práva vysílat některé pořady. Pokud se jedná o český trh, nedávno jsme vás informovali o průzkumu veřejného mínění, kterým si měla firma zjišťovat preference potenciálních diváků HBO Max.
 
 
A tento týden zveřejnila také nabídky zaměstnání, které souvisí se spuštěním HBO Max v Česku. Konkrétně společnost WarnerMedia hledá např. českého copywritera. Nic nového se ovšem z popisu pozice nedozvíme. Na druhou stranu se jedná o další důkaz, že spuštění služby je v dohlednu. Příchod HBO Max bude naopak znamenat konec dosavadní platformy HBO GO. Na druhou stranu získají diváci větší nabídku obsahu, který nabobtná o skoro 70 %. Mimo jiné se bude jednat o původní produkci pro HBO Max.
Těšit se můžeme také na nové uživatelské rozhraní s více možnostmi přizpůsobení a sofistikovanějším doporučováním obsahu. Některý obsah bude nově k dispozici až ve 4K rozlišení. V případě cen předplatného se spekuluje o částkách v rozmezích od 139 Kč do 229 Kč. K dispozici by mohly být až tři tarify, z nichž nejnižší možná bude přístupný jen na mobilech. Vyloučen není ani tarif s reklamami, který HBO Max nedávno spustilo v USA.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala