Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Další důkaz brzkého spuštění. HBO Max shání v Česku zaměstnance

, , aktualita
Pokud byste stále nevěřili, že je start HBO Max na českém trhu blízko, máme pro vás další důkaz. Společnost WarnerMedia vypsala nabídku na volnou pracovní pozici, která přímo souvisí se službou HBO Max v ČR.

HBO Max se připravuje na expanzi mimo USA. Na 29. červen bylo naplánováno spuštění v 39 zemích Latinské Ameriky a Karibiku, kde chce platforma zaujmout velmi agresivní cenovou politikou. Cena předplatného by měla začínat již na 3 dolarech, což je zlomek toho, kolik platí diváci v USA. Následovat by měla Evropa, kde se spuštění HBO Max plánuje ve 2. polovině roku. Prozatím sice nebylo zveřejněno konkrétnější datum, ale z dostupných indicií můžeme usuzovat, že se přípravy spuštění se blíží ke konci.
 
Česká republika by mohla být mezi prvními evropskými trhy, kde se objeví HBO Max. Nejspíš spolu s Polskem a Rumunskem. Naopak v západní Evropě bude start pomalejší – např. v Británii, Německu nebo Itálii platí až do roku 2025 smlouvy s poskytovatelem Sky, který má tak exkluzivní práva vysílat některé pořady. Pokud se jedná o český trh, nedávno jsme vás informovali o průzkumu veřejného mínění, kterým si měla firma zjišťovat preference potenciálních diváků HBO Max.
 
 
A tento týden zveřejnila také nabídky zaměstnání, které souvisí se spuštěním HBO Max v Česku. Konkrétně společnost WarnerMedia hledá např. českého copywritera. Nic nového se ovšem z popisu pozice nedozvíme. Na druhou stranu se jedná o další důkaz, že spuštění služby je v dohlednu. Příchod HBO Max bude naopak znamenat konec dosavadní platformy HBO GO. Na druhou stranu získají diváci větší nabídku obsahu, který nabobtná o skoro 70 %. Mimo jiné se bude jednat o původní produkci pro HBO Max.
Těšit se můžeme také na nové uživatelské rozhraní s více možnostmi přizpůsobení a sofistikovanějším doporučováním obsahu. Některý obsah bude nově k dispozici až ve 4K rozlišení. V případě cen předplatného se spekuluje o částkách v rozmezích od 139 Kč do 229 Kč. K dispozici by mohly být až tři tarify, z nichž nejnižší možná bude přístupný jen na mobilech. Vyloučen není ani tarif s reklamami, který HBO Max nedávno spustilo v USA.
 


reklama
reklama