Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

CyberLink představil nový PowerDVD 9

, , Aktualita
CyberLink představil nový PowerDVD 9
Populární přehrávač (nejen) DVD disků od společnosti Cyberlink se dočkal další již deváté verze, která přináší několik vylepšení, například TrueTheater, FancyView nebo integraci do Windows Media Center.
CyberLink představil nový PowerDVD 9
TrueTheater HD je funkce, která softwarové převzorkuje klasické DVD na vyšší rozlišení HD, tedy něco, co dnes dělá již hodně stolních Blu-ray přehrávačů (a některé DVD přehrávače). Technologicky jde vlastně o obyčejné bikubické převzorkování, což zajistí ostřejší hrany objektů než lineární, na druhou stranu nelze čekat zázraky, například více detailů jako na Blu-ray se určitě nedočkáte. Navíc je zde aplikováno navrch několik technik, které pracují i v časové ose, TrueTheater Motion zvýší počet snímků za vteřinu pro plynulejší video, opět převzorkováním, takže pro majitele výkonných PC (prý minimálně 2.4GHz) jde určitě o přínos. Jen nechápu, proč na reklamních snímcích je vždy upravený obraz jasnější, vždyť přece věrnost barev by měla být na prvním místě.CyberLink proklamuje i lepší změnu poměru stran s TrueTheater Stretch, co s tím dělají nevím a ani nelze čekat, že to bude fungovat, jak je na obrázku, kde z originálu vzniklo další okolí původního snímku.Zajímavou funkcí je FancyView, tedy jakési knihovna disků s možností jednoduchého listování a přístupu i ke kapitolám. Prim ale hraje HD Audio a Video, podpora Blu-ray, HDMI 1.3 a mnoha formátů videa a zvuku - DTS-HD, Dolby TrueHD atd.

Novinkou je i přidání přehrávání Blu-ray disků do Windows Media Center a také Cinema mód, který je vhodný pro ovládání a prohlížení z gauče z větší vzdálenosti, když nabídne větší písmo a lepší ovládání dálkovým ovladačem.

V nabídce je hned několik verzí podle vlastností, přehlednou tabulku najdete přímo u výrobce zde, nejdražší verze stojí 99,95 dolarů (cca 2200 Kč), nejlevnější bez podpory HD je za 49,95 dolarů, tedy za polovic.


Zdroj: CyberLink