Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Čtyři nové projektory Sanyo

, , aktualita
Čtyři nové projektory Sanyo
Společnost Sanyo si připravila čtveřici nových výkonných LCD projektorů, které jsou určeny pro prezentační účely, velké konfereční místnosti či učebny, apod. Podívejme se tedy na to, co nabízí.
Čtyři nové projektory Sanyo
Nové projektory představila firma Sanyo North America, ale snad se dostanou také do Evropy. Konkrétně jde o projektor PLC-WM5500 se standardním zoomovacím objektivem LNS-S20 za doporučenou cenu 5645 USD, pak je to PLC-WM5500L s volitelným objektivem za 4995 USD, PLC-WM4500 také s objektivem LNS-S20 za 4545 USD a nakonec PLC-WM4500L bez objektivu za 4095 USD. Technicky jde tedy o dva modely, každý ve dvou provedeních, přičemž PLC-WM5500 a PLC-WM4500L se budou v USA prodávat od července, PLC-WM4500 přijde až v srpnu, ovšem PLC-WM5500L už v červnu.Hlavním rozdílem mezi řadou WM5500 a WM4500 je, že vyšší řada disponuje jasem 5500 ANSI lumenů a nižší "pouze" 4500" ANSI lumenů, jinak oba dosahují rozlišení Wide-XGA, tedy 1280 x 800 s poměrem stran 16:9.

Dále tyto novinky dostaly do vínku schopnost simultánně zobrazovat signál ze dvou zdrojů v módu Picture-by-Picture, tedy dva stejně velké obrazy vedle sebe. Kromě toho je tu také klasický Picture-in-Picture, kdy jeden signál je zobrazen pouze v malém okně, které má nastavitelnou pozici i velikost. Dále Sanyo slibuje nový optický engine a chladicí systém se zvýšenou efektivitou o 40 procent, snížené náklady díky využití systému AMF (Active Maintenance Filter) dovolující dosáhnout životnosti jedné cartridge 10000 hodin. Tato cartridge má totiž v sobě roli deseti filtrů, která se postupně automaticky odvíjí.

Co se týče konektivity, máme tu vstup HDMI 1.3, DVI-D, kompozitní video vstup, RGB D-Sub, video/Y-Pb/Cb- Pr/Cr (oba BNC i RCA) a S-Video. Objektiv je možné naklápět vertikálně i horizontálně a obrazu lze upravovat velikost pomocí optického zoomu, kde samozřejmě záleží na typu objektivu. K tomu patří také geometrická korekce obrazu vyrovnávající nepřesné nastavení samotného projektoru.

Zdroj: Twice