Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

ČT24 od ledna v novém

, , aktualita
ČT24 od ledna v novém
Česká televize si pro rok 2011 připravila několik vylepšení. V pondělí 3. ledna se moderátoři ranního Studia 6 přihlásí ze zbrusu nového prostředí. Zrekonstruované prostory, ze kterých se vysílají pořady kanálu ČT24, jsou nabyté novinkami.
ČT24 od ledna v novém
Moderátoři budou manipulovat s dotykovou plazmovou obrazovkou gigantických rozměrů, nový systém nasvícení navodí pro každý pořad jinou atmosféru, interaktivní pásy vykouzlí pohyblivé pozadí.

„Vývoj běží dál, objevují se nové technologie a nové pořady. Musí tomu adekvátně odpovídat prostředí, ve kterém se pracuje,“ řekl ředitel zpravodajství Roman Bradáč. Z nového studia 6 bude ČT24 vysílat nové pořady, i ty stávající změní vizáž. „Chtěli bychom, aby (studio) šestka byla co nejvíce univerzální, aby se daly rychle přestavit dekorace, aby světelně a vůbec všemi parametry to odpovídalo tempu doby,“ prohlásil Bradáč.


Art direktor ČT24 Alan Záruba předvádí možné způsoby využití dotykové plazmové obrazovky ve zrekonstruovaném Studiu 6 (Zdroj: ČT24).

Při přestavbě studia byly upřednostněny tři základní trendy, které jsou vlastní velkým zpravodajským televizím ve světě – prostor, interakce a světelná atmosféra. „Do studia jsme vklínili interaktivní pásy, které budou tvořit pohyblivé pozadí. Úplně novým prvkem, který bude první v jakékoli televizi v České republice, bude dotyková plazma,“ upozornil art direktor ČT24 Alan Záruba. „Je to záležitost, která díky interakci je nesmírně pružná, tedy odpovídající všem novým trendům ve zpravodajství,“ doplnil Bradáč.Rekonstrukce se dotkla i detailů. Veškeré kabeláže jsou umístěny v nové podlaze, jednoduše sestavitelný stůl může nabývat různých sestav podle potřeb pořadů. „Pro mě je nejzásadnější změnou kromě interaktivních prvků změna systému svícení, které umožňuje navodit téměř pro každý pořad specifickou atmosféru,“ zdůraznil Záruba.Úprava vysílacích prostor Studia 6 zapadá do širšího kontextu změn, které si ČT připravila pro rok 2011. Česká televize představila novou programovou strategii ČT24, ČT4 a koncepci divize Nová média už začátkem prosince tohoto roku. V rámci tzv. nové dimenze ČT24 připravila stanice pro příští rok řadu programových novinek. Zahálet nebude ani ČT4, která na každý den nasadí sportovní zprávy. Nová média zase vstupují do nového roku s rozšířením webové nabídky ČT, rozjezdem nových aplikací pro mobilní telefony a větším důrazem na sociální sítě.ČT24 má za sebou podle ředitele zpravodajství ČT Romana Bradáče velmi úspěšný rok, v němž dokázala získat silnou diváckou základnu. Z hlediska podílu na trhu ji to řadí mezi lídry v kategorii zpravodajských televizí v Evropě (share dosáhl 3,35 %, například BBC News se pohybuje kolem 1 %).

Zdroj: ČT24