Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

ČT zlepšuje pokrytí DVB-T signálem

, , aktualita
ČT zlepšuje pokrytí DVB-T signálem
Česká televize chystá další kroky k zabezpečení lepšího pokrytí pozemního digitálního vysílání – dnes mění digitální opakovač v Huslenkách na převaděč, na konci února pak budou spuštěny dva nové digitální opakovače v Boskovicích a Rakovníku.
ČT zlepšuje pokrytí DVB-T signálem
Digitální zemské vysílání České televize nyní šíří vedle 26 základních vysílačů velkého výkonu i dalších 51 vysílačů malého výkonu. K nim v závěru února 2011 přibudou další dva – v Boskovicích na Blanensku a v Rakovníku. V rámci sítě 1 proběhne na přelomu měsíce také změna na digitálním dokrývači v Huslenkách na Vsetínsku.


Zlepšení příjmu Multiplexu 1 se dočkají koncem února také diváci na Boskovicku. (zdroj: vyletnik.cz).

Digitální opakovače ČT Boskovice – Čížovky (29. kanál) i Rakovník – Okružní (34. kanál) budou uvedené do řádného provozu v pondělí 28. února 2011. Jejich úkolem bude posílení intenzity/kvality signálu sítě 1 v uvedených městech. Oba se zařadí do jednofrekvenčních sítí (SFN) v příslušných územních oblastech (Brno a Plzeň).

Název dokrývače
Stanoviště
Kanál
Polarizace
Okres
Spuštění
BoskoviceČížovky
29
Horizontální
Blansko
28. 2. 2011
RakovníkOkružní
34
Horizontální
Rakovník
28. 2. 2011

Česká televize upozorňuje, že u nově spouštěných digitálních dokrývačů může za nepříznivých místních podmínek dojít k následné úpravě vysílací technologie z opakovače na převaděč a tím pádem ke změně vysílacího kmitočtu. ČT proto doporučuje počítat s touto možností při případných úpravách STA.

Digitální opakovač ČT Huslenky – U Sivků sev pátek 25. února 2011 mění na digitální převaděč. Po jeho spuštění 7. února 2011 byla provedena série revizních měření, ověřující reálný stav DVB-T vysílání v dané lokalitě. Ta ukázala, že v místě není možné provozovat opakovač s plným výkonem. Proto Česká televize rozhodla upravit vysílací technologii tohoto dokrývače.

Název dokrývače
Stanoviště
Dosavadní kanál
Nový kanál
Přeladění
HuslenkyU Sivků
33
29
25. 2. 2011

Úprava z opakovače na převaděč představuje z hlediska diváka změnu vysílacího kmitočtu. Signál se přesouvá z dosavadního 33. na 29. kanál. Diváci přijímající multiplex veřejné služby z dokrývače U Sivků pak budou muset přeladit své digitální přijímače. V některých případech může nastat potřeba odborného zásahu do systému společných televizních antén (STA) v bytových domech.

Zdroj: Česká televize