Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

CS Link i Skylink se přesunuje na Astru 3B

, , aktualita
CS Link i Skylink se přesunuje na Astru 3B
Nová družice Astra 3B na pozici 23,5° E zahájila tento týden svůj plnohodnotný komerční provoz a postupně se tak na její transpondéry stěhují kanály mnoha poskytovatelů satelitního příjmu. Ode dneška vysílá už i české a slovenské programy.
CS Link i Skylink se přesunuje na Astru 3B
K dnešnímu dni je Astře 3B aktivních 13 transpondérů. Tři z nich aktuálně šíří signál satelitních služeb CS Link a Skylink, tedy i českých a slovenských televizních stanic. Dle webu flysat.com je obsazení transpondérů výše zmíněnými službami následující:

Na frekvenci 11 876 MHz s horizontální polarizací je paket CS Link s programy CS Film Detem/CS Film, Sport 5, Film+ Czechia, DoQ, HBO Czechia, Eurosport, AXN Czechia, The Fishing and Hunting Channel, HBO 2 C.E, AXN Sci-Fi, Prima COOL/R1, Cinemax C.E, AXN Crime, XXX Xtreme.

Frekvenci 11 992 MHz s horizontální polarizací sdílí pakety CS Link a Skylink s programy TV Nova info card, TV FilmBox, Filmbox Extra, Leo TV, Spektrum Int., Viasat Explorer/Spice Viasat History, JimJam, The MGM Channel C.E, Kino CS, Minimax Czechia, Disney Channel Hungary & Czechia, Hallmark Channel C.E.


Předpokládaný vyzařovací diagram satelitu Astra 3B (Zdroj: SES Astra).

Frekvence 12 070 MHz s horizontální polarizací je obsazena paketem CS Link s programy TV Nova HD, Joj Plus, Sport 1 Cze, Sport 2 Cze, TV Joj, Nova Sport, TV Nova, Nova Cinema, MTV Czechia.

Ve čtvrtek 17. 6. přibudou na frekvencích 11 798 MHz a 12 110 MHz další programy paketu Skylink – TV Barrandov, Z1, TV JOJ, JOJ Plus, TA3, Discovery, NGC, NG Wild, Retro Music Television, bebe tv, Viasat Nature, Nova HD, Eurosport HD, Nova Sport HD, History Channel HD, FILMBOX HD, HBO HD, DokuCS.

Diváci, kteří využívají služeb CS Link a Skylink, nemusí na svých přijímačích nic přelaďovat, ani přesměrovávat přijímací antény. Vysílání z nového satelitu probíhá se stejnými parametry, jaké byly nastaveny u dříve používaného satelitu Astra 1G, který již dosluhuje.

Zdroj: flysat.com, Media Vision, TradeTec.