Creative nechce podporovat starší produkty?

Creative nechce podporovat starší produkty?
, , aktualita
Po uvedení Windows Vista přestala velká část vlastností zvukových karet Audigy fungovat. Výrobce Creative se ale k obnovení funkčnosti nemá a dodává jen nestabilní beta ovladače. Našel se ale jistý Daniel_K, který takové ovladače vytvořil, ty vrátí původní funkcionalitu a dokonce přidají něco navíc.
K oblíbeným
reklama
Za tento počin požaduje dotace, které jsou v programátorské komunitě naprosto běžné a slouží jako dobrá motivace, aby v tomto konání pokračoval. Nelíbí se to ale firmě Creative, která mu napsala dopis, ve které ho žádá, aby svých aktivit zanechal, že vydělává na technologiích, jejichž intelektuální vlastnictví není jeho a že je jen rozhodnutí obchodu Creative, že nechce dodávat některé technologie k vybraným produktům.To ale není vše, Creative poté přišel také s iniciativou, kde nabízí koupi Creative ALchemy (Audigy Edition) za $10 dolarů, které obnoví funkčnost Audigy pod Windows Vista. Jistě má na to právo, otázka ale je, zda takovému výrobci důvěřovat a kupovat si jeho výrobky, když si s upgradem systému uživatel musí koupit nové ovladače.

Zdroj: Gizmodo
reklama
Nejnovější články
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 % O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového? Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik