Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Co bude ve Vegasu Pro 11?

, , aktualita
Co bude ve Vegasu Pro 11?
Sony již oznámil uvedení nové verze profesionálního střihového programu videa Vegas Pro 11, máme se těšit na podzim. Zajímavější otázkou je, co bude nového. Prim hraje GPU akcelerace a také titulky.
Co bude ve Vegasu Pro 11?
Začněme zmíněnou akcelerací pomocí grafické karty, podporovány mají být jak karty Nvidia, tak i AMD. A nepůjde jen o akceleraci kódování do H.264, jako v předchozí verzi, ale akcelerovány budou i kompozice, filtry a efkety, přechody , pan/crop a track motion. To by mohlo mít pořádný vliv jak u renderování, tak u náhledu. V praxi to znamená náhled ve vyšším rozlišení v reálném čase a rychlejší renderování do všech výstupních formátů. Jak moc velké urychlení to bude, ukáže až praktický test.

Dalším vylepšením je podpora pro skryté titulky (Closed captioning). Ty lze importovat, exportovat, spojovat i vytvářet nové. Exportovat je lze i do XDCAM MFX a MPEG-2, v náhledovém okně se rovněž zobrazují.

Vkládání titulků bude možné včetně pohybových efektů, to umožní nový Titles and Text plug-in, kde bude několik přednastavených template. Profesionálně vypadající titulky bude možné vytvořit s vylepšeným ProType titulkovačem.Lepší bude i stabilizace roztřeseného obrazu, která má obsahovat vylepšené algoritmy a také nové presety pro různý druh korekcí.

Dalším krokem v provázání s jinými programy má být nové Video Effects Plug-in SDK, založené na doporučení Open Effects Association, takže pro vývojáře bude snadnější práce s portováním, pro editory pak více efektů a pluginů.

Nezapoměňme ani na další vylepšení, která již ale nejsou tak razantní - např. vylepšení stereoskopické editace, podpora pro RAW obraázky po instalaci Microsoft Camera Codec Packu, audio efektů nebo možnost synchronizace eventů v časové ose.

Teď již jen zbývá počkat na oficiální uvolnění Vegas Pro 11 a zahájení prodeje. Také si musíme počkat na finální ceny a ceny pro upgrade.

Zdroj: Sony