Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Chystá se nástupce Google TV

, , aktualita
Chystá se nástupce Google TV
Zpravodaj Wall Street Journal přišel se zprávou, že nejen Apple, ale i Google pracuje na nové televizní službě. Úspěch si internetový gigant slibuje od kombinace televizních kanálů a systému videa na vyžádání.
Chystá se nástupce Google TV
Internetový gigant Google nabízí, podobně jako Apple, řadu vedlejších služeb. Jedná se například o elektronický prodej aplikací, streamování hudby nebo distribuci elektronických knih. Televizní služba Google TV dopadla fiaskem, na rozdíl od konkurenční Apple TV. Google přesto boj nevzdává a chystá nástupce.
Google TV nedopadl dobře, jak se povede jeho nástupci?


Ten podle kusých zpráv nabídne kombinaci živých televizních kanálů a služeb na vyžádání. Tyto dvě části budou integrovány do uživatelského rozhraní, které vyvíjí Google. Podle Wall Street Journal proběhla jednání s mediálními společnostmi ohledně licencí. Konečný výsledek těchto jednání je ale v nedohlednu. Podobné plány měl přitom softwarový gigant i v minulosti. Dva roky nazpátek představil Google svou vizi televizní služby stejným společnostem, avšak s nulovou odezvou. Předcházelo tomu spuštění Google TV v roce 2010 s účastí Sony a Logitech, která dopadlo katastrofálně.

Opačnou zkušenost měl Apple se svou „krabičkou“ zvanou Apple TV. Značka s nakousnutým jablkem ostatně chystá svou vlastní televizní službu. Ta nabídne podobnou kombinaci televizních stanic a videa na vyžádání. Navíc slibuje přeskakování reklam za poplatek. Aby toho nebylo málo, tak Intel chystá nejen televizní službu, ale nejspíš i fyzickou platformu. Na trh by se mohla dostat už koncem letošního roku. Vedle amerických korporací chystá televizní službu i japonská Sony.

Zdroj: FlatpanelsHD