Česká televize končí v DVB-T. Poslední vysílače vypnula na Zlínsku

Česká televize končí v DVB-T. Poslední vysílače vypnula na Zlínsku
, , aktualita
Středa 30. června se nesmazatelným písmem zapíše do historie České televize. V posledních regionech totiž přestala vysílat prostřednictvím DVB-T a dokončila tak přechod na DVB-T2. Změna se týkala dvou vysílačů a pěti dokrývačů.
K oblíbeným
reklama
Českou republiku se blíží úplnému dokončení druhé digitalizace televizního vysílání. Již dnes v noci se odmlčely poslední dva vysílače, které tvořily stávající síť DVB-T pro programy České televize. Diváci přijímající signál z vysílačů Zlín – Tlustá hora a Valašské Klobouky – Ploštiny tedy měly poslední možnost k pořízení nového přijímače, aniž by přišli o vysílání ČT. Na tuto skutečnost je předtím upozorňoval piktogram v pravém horním rohu obrazovky. Spolu s tím dojde i k vypnutí tří posledních dokrývačů: Brumov–Bylnice – hrad, Halenkov – Halenkov 631 a Luhačovice – ulice Branka.
 
 
Česká televize tedy od dnešního dne vysílá v rámci pozemního vysílání pouze prostřednictvím standardu DVB-T2. Připomeňme, že řádné vysílání v DVB-T zahájila ČT v říjnu 2005 zkušebně ovšem začala své programy šířit přes nový standard dokonce o pět let dříve. Postupné vypínání DVB-T bylo zahájeno v listopadu 2019 a letos na jaře se o pár měsíců zdrželo kvůli pandemii koronaviru. Původní celorepublikový multiplex 1 nahradil multiplex 21, který vysílá programy ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT Sport, ČT :D/Art (v HD kvalitě) a také stanice Českého rozhlasu.
Diváci na Zlínsku ovšem tento týden přišli také o multiplex 4, který nahradil multiplex 24. Přijímač DVB-T2 tedy potřebují i v případě, že nechtějí přijít o kanály z rodin Nova a Prima. Multiplex 24 zároveň zastoupil přechodovou síť 13, která dosud přinášela programy multiplexu 4 v rámci DVB-T2.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik