Česká televize končí v DVB-T. Poslední vysílače vypnula na Zlínsku

Česká televize končí v DVB-T. Poslední vysílače vypnula na Zlínsku
, , aktualita
Středa 30. června se nesmazatelným písmem zapíše do historie České televize. V posledních regionech totiž přestala vysílat prostřednictvím DVB-T a dokončila tak přechod na DVB-T2. Změna se týkala dvou vysílačů a pěti dokrývačů.
K oblíbeným
reklama
Českou republiku se blíží úplnému dokončení druhé digitalizace televizního vysílání. Již dnes v noci se odmlčely poslední dva vysílače, které tvořily stávající síť DVB-T pro programy České televize. Diváci přijímající signál z vysílačů Zlín – Tlustá hora a Valašské Klobouky – Ploštiny tedy měly poslední možnost k pořízení nového přijímače, aniž by přišli o vysílání ČT. Na tuto skutečnost je předtím upozorňoval piktogram v pravém horním rohu obrazovky. Spolu s tím dojde i k vypnutí tří posledních dokrývačů: Brumov–Bylnice – hrad, Halenkov – Halenkov 631 a Luhačovice – ulice Branka.
 
 
Česká televize tedy od dnešního dne vysílá v rámci pozemního vysílání pouze prostřednictvím standardu DVB-T2. Připomeňme, že řádné vysílání v DVB-T zahájila ČT v říjnu 2005 zkušebně ovšem začala své programy šířit přes nový standard dokonce o pět let dříve. Postupné vypínání DVB-T bylo zahájeno v listopadu 2019 a letos na jaře se o pár měsíců zdrželo kvůli pandemii koronaviru. Původní celorepublikový multiplex 1 nahradil multiplex 21, který vysílá programy ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT Sport, ČT :D/Art (v HD kvalitě) a také stanice Českého rozhlasu.
Diváci na Zlínsku ovšem tento týden přišli také o multiplex 4, který nahradil multiplex 24. Přijímač DVB-T2 tedy potřebují i v případě, že nechtějí přijít o kanály z rodin Nova a Prima. Multiplex 24 zároveň zastoupil přechodovou síť 13, která dosud přinášela programy multiplexu 4 v rámci DVB-T2.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Březen na Netflixu přinese animovaný seriál podle slavné hry DOTA nebo detektivní novinku se Sherlockem Holmesem. Herečka a scénáristka Amy Poehler zase přinese očekávaný komediální film Moxie.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik