Česká televize končí v DVB-T. Poslední vysílače vypnula na Zlínsku

Česká televize končí v DVB-T. Poslední vysílače vypnula na Zlínsku
, , aktualita
Středa 30. června se nesmazatelným písmem zapíše do historie České televize. V posledních regionech totiž přestala vysílat prostřednictvím DVB-T a dokončila tak přechod na DVB-T2. Změna se týkala dvou vysílačů a pěti dokrývačů.
K oblíbeným
reklama
Českou republiku se blíží úplnému dokončení druhé digitalizace televizního vysílání. Již dnes v noci se odmlčely poslední dva vysílače, které tvořily stávající síť DVB-T pro programy České televize. Diváci přijímající signál z vysílačů Zlín – Tlustá hora a Valašské Klobouky – Ploštiny tedy měly poslední možnost k pořízení nového přijímače, aniž by přišli o vysílání ČT. Na tuto skutečnost je předtím upozorňoval piktogram v pravém horním rohu obrazovky. Spolu s tím dojde i k vypnutí tří posledních dokrývačů: Brumov–Bylnice – hrad, Halenkov – Halenkov 631 a Luhačovice – ulice Branka.
 
 
Česká televize tedy od dnešního dne vysílá v rámci pozemního vysílání pouze prostřednictvím standardu DVB-T2. Připomeňme, že řádné vysílání v DVB-T zahájila ČT v říjnu 2005 zkušebně ovšem začala své programy šířit přes nový standard dokonce o pět let dříve. Postupné vypínání DVB-T bylo zahájeno v listopadu 2019 a letos na jaře se o pár měsíců zdrželo kvůli pandemii koronaviru. Původní celorepublikový multiplex 1 nahradil multiplex 21, který vysílá programy ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT Sport, ČT :D/Art (v HD kvalitě) a také stanice Českého rozhlasu.
Diváci na Zlínsku ovšem tento týden přišli také o multiplex 4, který nahradil multiplex 24. Přijímač DVB-T2 tedy potřebují i v případě, že nechtějí přijít o kanály z rodin Nova a Prima. Multiplex 24 zároveň zastoupil přechodovou síť 13, která dosud přinášela programy multiplexu 4 v rámci DVB-T2.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
15.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
14.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář