Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

CES 2010 se ozývá

, , aktualita
CES 2010 se ozývá
Akce Consumer Electronics Show je již dávno zaběhlá a i pro rok 2010 si dle předběžných informací připravili vystavovatelé řadu zajímavých novinek. Akce proběhne od 7. do 10. ledna 2010 v nevadském Las Vegas a zúčastní se tam na 2500 vystavovatelů.
CES 2010 se ozývá
Půl třetího tisíce vystavovatelů bude rozděleno do celkem 30 produktových kategorií. Zatím se dozvíme o těch nejzajímavějších konferencí a také nějaké dílčí informace. Například Apple představí své produkty na prostoru, jenž je pětinásobně větší v porovnání s předchozím ročníkem a pak tu také pronesou zástupci americké Federální komise pro komunikace (FCC), Yahoo! Inc., Microsoftu, Fordu, Intelu či Nokie zásadní programová prohlášení.Dále se uděje asi 250 tiskových konferencí vedených celkem 800 experty z daných oborů. Jmenovat můžeme třeba Digital Health Summit o nepříznivých dopadech technologií na lidksé zdraví, Entertainment Technology o zobrazování 3D v domácnostech, mobilní distribuci elektronického obsahu, apod. Pak tu bude HigherEd TECH o budoucnosti možností vzdělávání, MPEGIF Master Class: TV X.0 - Present and Future poskytne vhled do nových možností digitálních médií a televize a na Tech Polici Summit se bude zabývat tím, jak politika společností ovlivňuje technologické inovace a ekonomický růst. Úplný program naleznete zde.

Pak jsme se dozvěděli o zdvojnásobení předváděcího pavilonu iLounge, který je vyhrazen pro iPod, iPhone a Mac a že na CES 2010 promluví Julius Genachowski, předseda americké Federální komise pro komunikace (FCC) a společně s Garym Shapirem (prezident a hlavní jednatel CEA - Consumer Electronics Association) bude probírat aspekty důležité pro všechny segmenty technologického průmyslu. Svá prohlášení ale pronesou také jiné významné osobnosti IT jako Steve Ballmer z Microsoftu, Alan Mulally z Fordu, Paul Otellini z Intelu, Olli-Pekka Kallasvuo z Nokie a Zhou Houjan z Hisense.

Zdroj: TZ CEA