Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Canon uvádí novou HD videokameru HV30

, , aktualita
Canon uvádí novou HD videokameru HV30
Videokamera HV30 od společnosti Canom má nahradit předchozí model HV20, která získala titul Videokamera roku pro rok 2007. Nová verze má vylepšit především ovládání a obsluhu, kromě toho nabízí záznam do formátu HDV1080i (Full HD CMOS snímač) na pásky MiniDV a má 2,7" displej Vivid s nastavením polohy a pozorovacím úhlem 135°.
Canon uvádí novou HD videokameru HV30
HV30 je také kompatibilní s vysokokapacitním akumulátorem Canon BP-2L24H, jenž dovoluje nepřetržité natáčení po dobu čtyř hodin. „Loňský model HV20 přinesl do segmentu domácího videa zcela novou úroveň,“ uvedl Mogens Jensen, ředitel divize Canon Consumer Imaging. „Stále více lidí objevuje úžasnou kvalitu vysokého rozlišení HD, a proto pevně věříme, že se o tato videokamera stane stejně populárním hitem jako její předchůdkyně.“
Kamera také využívá firemní videoobjektiv s desetinásobným optickým zoomem, se dvěma asférickými členy proti chromatické aberaci a také s povrchovou úpravou proti výskytu stínů a světelného závoje. K dispozici je také šedý ND filtr pro plné otevření clony i při mimořádně intenzivním osvětlení a optický stabilizátor obrazu Canon super Range pro video i fotografie. CMOS snímač umožňuje zachytávat snímky v rozlišení až 1920 x 1080 a je vyvinut z technologie vyráběné pro Canon EOS.
Zabudovanou má v sobě redukci šumu a filtr primárních barev Bayer RGB. Připojení je možné k televizoru pomocí rozhraní HDMI nebo přes komponentní video. Dále je zde DV vstup a výstup pro přenos záznamu z kamery do počítače a naopak.

Zdroj: TZ Canon