Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Camcorderinfo.com naděloval ceny za rok 2009

, , aktualita
Camcorderinfo.com naděloval ceny za rok 2009
Jeden z nejoblíbenějších světových serverů o videokamerách Camcorderinfo.com vybíral nejlepší výrobky letošního roku. Nejlepší kamerou se stal Panasonic HDC-TM300 a nejlepší poměr ceny a výkonu má Sanyo VPC-HD2000.
Camcorderinfo.com naděloval ceny za rok 2009
Ceny byly udělovány v několika kategoriích, vždy byl vybrán ten nejlepší a druhý nejlepší jako Runner up.

Nejlepší videokamerou byl vybrán Panasonic HDC-TM300 především za nejlepší výsledky při nízkém osvětlení a také za výbornou výbavu. Kolem objektivu má ovládací kroužek, výbornou ergonomii, interní flash paměť 32GB, záznam na SD kartu a také hledáček, který se u všech konkurentů již zcela vytratil. Jako druhý byl vyhlášen Canon Vixia HF S11, který nabídne 64GB interní paměti a oproti předchozím modelům vylepšený optický stabilizátor.


Panasonic HDC-TM300

V kategorii Best Value se nejvýše umístila kamera Sanyo VPC-HD2000. Disponuje záznamem v plných 60sn/s progresivně, je výborná při nízkém osvětlení a má spoustu manuálních funkcí, jak ve video, tak i foto režimu. Navíc má velmi agresivní cenu 600 dolarů oproti konkurenci. Jako druhý byl označen model JVC Everio GZ-HM400, který sice stojí 1000 dolarů, ale je velmi výborně vybaven.

V kategorii ultrakompaktních kamer se vyšvihl Pure Digital Flip UltraHD, který má velmi jednoduché ovládání, digitální stabilizaci obrazu a kvalitu videa i fotek před konkurencí. Jako druhý pak získal cenu Sanyo Xacti VPC-CG10, který nabízí mnoho funkcí, v této kategorii se ale hodnotí hodně snadnost ovládání, v čemž mírně zaostává.

Kategorii střední třídy ovládl JVC Everio GZ-HM200. Je lehký, kompaktní, má dobrou kvalitu záznamu a navíc má dva sloty pro SD karty. Druhé místo má podruhé Canon s modelem Vixia HF20, který byl oceněn za výbornou kvalitu záznamu a především ostrost, má hodně funkcí při stále jednoduchém ovládání, jeho horší stránkou je ale cena.

Nejlepší kamerou s SD rozlišením byl zvolen JVC Everio GZ-MG670 hlavně za výbornou kvalitu záznamu, barevnou stálost záznamu a dobrou citlivost při nízkém rozlišení. Na druhém místě pak je opět Canon FS200, který má hodně funkcí, ale mírně zaostával za kvalitu záznamu oproti modelu JVC.

A nakonec nejlepším fotoaparátem s nahráváním videa byl zvolen Panasonic Lumix GH1. Má dobrou kvalitu záznamu, dobrou kompatibilitu a dobré ovládání. Jako druhý byl vybrán Canon EOS 5D Mark II, který umí ve video módu i nastavovat clonu, rychlost závěrky a citlivost ISO. Nevýhodou je již poněkud vyšší cena díky kategorii, kam tento fotoaparát patří.

Zdroj: Camcorderinfo.com