Bleskovky
Do O2 Videotéky byl přidán uspěšný český dokument...
2.10.:
Do O2 Videotéky byl přidán uspěšný český dokument V síti. Až do 4. října navíc bude dostupný za zvýhodněnou cenu 59 Kč.
Služba Lepší.TV rozšířila svůj balíček HBO o dva...
2.10.:
Služba Lepší.TV rozšířila svůj balíček HBO o dva kanály: Cinemax a Cinemax 2. Cena přitom zůstala 219 Kč měsíčně.
Čínská certifikace odhalila dva 82
30.8.:
Čínská certifikace odhalila dva 82" televizory od Xiaomi. Jeden z nich by měl mít rozlišení 8K, druhý potom 4K.
Xiaomi Mi Box 3 získal aktualizaci na první beta...
28.8.:
Xiaomi Mi Box 3 získal aktualizaci na první beta verzi Android TV 9.0. Update s označením MDZ-16-AB se již šíří mezi uživatele přihlášené k testování.
Philips chystá několik nových soundbarů, které se...
27.8.:
Philips chystá několik nových soundbarů, které se budou k televizi připojovat přes standard DTS Play-Fi. Specialitou bude podsvícení Ambilight Air synchronizované s Philips TV.
Po Dolby Vision přidává služba Filmy Google Play...
26.8.:
Po Dolby Vision přidává služba Filmy Google Play také podporu HDR10+. První snímky jsou již dostupné a zhlédnout je lze zatím jen na televizích od Samsungu.
OLED panely od LG Display získaly nezávislé...
26.8.:
OLED panely od LG Display získaly nezávislé ocenění Accurate Picture Quality Certification od společnosti Intertek, které potvrzuje vysokou přesnost obrazu.
Online premiéra filmu Mulan bude dostupná v rámci...
26.8.:
Online premiéra filmu Mulan bude dostupná v rámci Disney+ s VIP přístupem, který stojí 30 dolarů v USA a 22 eur v Evropě nad rámec měsíčního předplatného. V ČR bude mít snímek premiéru standardně v kinech, a to rovněž 4. září.
Sony připravuje dva nové projektory s nativním 4K...
13.8.:
Sony připravuje dva nové projektory s nativním 4K rozlišením pro domácí kino, které budou nejspíš představeny v září: laserový VPL-VW790ES a běžný VPL-VW590ES.
Netflix certifikoval většinu letošních televizorů...
13.8.:
Netflix certifikoval většinu letošních televizorů Panasonic jako ideální pro streamování videa. Označení Netflix Recommended TV získaly série OLED TV HZ2000, HZ1500 a HZ1000 i LCD TV HX940, HX900 a HX800.
LG oznámilo, že televizory NanoCell (konkrétně...
13.8.:
LG oznámilo, že televizory NanoCell (konkrétně modely 65NANO90, 65NANO80) získaly certifikaci “No Photobiological LED Hazard,” která označuje, že jsou tyto televizory velmi šetrné ke zraku diváků.
Disney se pochlubilo 100 miliony předplatitely....
5.8.:
Disney se pochlubilo 100 miliony předplatitely. Toto číslo ovšem zahrnuje jak Disney+, tak ostatní platformy včetně Hulu a ESPN.
Nedávno vyšel multimediální přehrávač Kodi ve...
4.8.:
Nedávno vyšel multimediální přehrávač Kodi ve verzi 18.8 (Leia). Seznam změn zahrnuje opravy chyb a jiné drobnosti.
Xiaomi chce rozšířit svou výrobu televizí v Indii,...
1.8.:
Xiaomi chce rozšířit svou výrobu televizí v Indii, a to i v důsledku zvyšujícího se cla na dovážené zboží. Xiaomi zůstává jedničkou na indickém trhu mezi výrobci televizí.
Aplikace Netflix pro Android dosáhla milníku 1...
30.7.:
Aplikace Netflix pro Android dosáhla milníku 1 miliardy stažení v Obchodě Google Play. Toto číslo zahrnuje i případy, kdy je aplikace předinstalována v novém smartphonu.
Představen byl nový čipset HiSilicon FHD pro...
30.7.:
Představen byl nový čipset HiSilicon FHD pro chytré televizory. K dispozici bude ve variantě s 512MB či 1GB RAM. U obou verzí výrobce slibuje plynulý běh systému Android TV 9.0.
Xiaomi se stalo nejprodávanější značkou televizí...
27.7.:
Xiaomi se stalo nejprodávanější značkou televizí na čínském trhu v 1. pololetí 2020. Společnost navíc vede na tamním trhu již šesté čtvtletí v řadě.
Chystaný seriál The Falcon and The Winter Soldier...
22.7.:
Chystaný seriál The Falcon and The Winter Soldier od Marvelu se zpozdí. Ve službě Disney+ se měl původně objevit v srpnu 2020, ale nové datum uvedení zatím neznáme.
Služba SledovaniTV přidala do nabídky dvě nové...
22.7.:
Služba SledovaniTV přidala do nabídky dvě nové slovenské stanice: křesťanskou Lux TV a komediální HaHa TV. Naopak odstraněn byl kanál Corona Virus Info TV.
TCL oznámilo nového ambasadora značky. Stal se jím...
22.7.:
TCL oznámilo nového ambasadora značky. Stal se jím fotbalista Harry Kane, kapitán anglického národního týmu a útočník Tottenham Hotspur.
Philips (TP Vision) potvrdil pokračování...
17.7.:
Philips (TP Vision) potvrdil pokračování spolupráce s výrobcem audio techniky Bowers & Wilkins. Nové OLED a LCD TV budou představeny ve druhé polovině roku 2020.
Netflix uvedl, že jen za 1. polovinu roku 2020...
17.7.:
Netflix uvedl, že jen za 1. polovinu roku 2020 získal 26 milionů předplatitelů, zatímco za celý loňský rok to bylo 28 milionů. Pro rok 2021 společnost přislíbila ještě více originálních pořadů.
Disney oznámilo animovaný seriál Star Wars: The...
17.7.:
Disney oznámilo animovaný seriál Star Wars: The Bad Batch, který bude spin-offem ke Klonovým válkám. Výkonným producentem nové série se stane Dave Filoni (The Mandalorian, Klonové války).
Netflix bude v prohlížeči Safari konečně přehrávat...
1.7.:
Netflix bude v prohlížeči Safari konečně přehrávat videa ve 4K HDR. Tuto novinku nabídne aktualizace na nový macOS Big Sur.
Nová streamovací služba Peacock od...
1.7.:
Nová streamovací služba Peacock od společnosti NBCUniversal odstartuje na americkém trhu 15. července. Bude obsahovat i bezplatnou verzi. V budoucnu je plánováno rozšíření do Evropy.
Od 1. července spustila televize Noe svůj druhý...
1.7.:
Od 1. července spustila televize Noe svůj druhý kanál Noe+, který je dostupný přes HbbTV. V následujících měsících budou přidávány i další funkce jako online videotéka či opožděné sledování.
Koronavirová krize dopadla na amerického výrobce...
24.6.:
Koronavirová krize dopadla na amerického výrobce reproduktorů Sonos. Firma propustí 12 % zaměstnanců, uzavře značkovou prodejnu v New Yorku a šest svých satelitních kanceláří.
Netflix oznámil pokračování animovaného filmu...
23.6.:
Netflix oznámil pokračování animovaného filmu Slepičí úlet (Chicken Run) od studia Aardman, který měl premiéru před 20 lety. Produkce by měla začít příští rok.
Xiaomi se s 27% podílem v 1. čtvrtletí 2020 stalo...
20.6.:
Xiaomi se s 27% podílem v 1. čtvrtletí 2020 stalo neohroženou jedničkou na indickém trhu s televizeory Nechalo daleko za sebou LG (14 %) i Samsung (10 %).
Streamovací platforma Disney+ ukončila možnost...
19.6.:
Streamovací platforma Disney+ ukončila možnost sedmidenního vyzkoušení služby pro nové uživatele. Podle některých názorů by tento krok mohl mít souvislost s nadcházející premiérou filmu Hamilton, ke které dojde 3. 7.
Bose po dvou letech ukončí svůj projekt vývoje...
19.6.:
Bose po dvou letech ukončí svůj projekt vývoje rozšířené reality (AR). Aplikace přestanou fungovat v následujících týdnech, informovala společnost své partnery.
Po spuštění služby HBO Max se provozovatel rozhodl...
16.6.:
Po spuštění služby HBO Max se provozovatel rozhodl změnit i další služby pro streamování videa. HBO Now proměnil na HBO Max a k 31. 7. zrušil HBO Go. Tyto změny se ovšem týkají pouze USA.
Do Android TV by se měla dostat funkce...
16.6.:
Do Android TV by se měla dostat funkce rozpoznávání hlasu (Voice Match), která umožní snadné přepínání mezi uživatelskými profily nebo obsah přizpůsobený na míru konkrétnímu členovi domácnosti.
Telly oznámilo zvýšení počtu HD programů ve své...
12.6.:
Telly oznámilo zvýšení počtu HD programů ve své nabídce na 79. Nově lze ve vysoké kvalitě sledovat Fishing and Hunting HD a Golf Channel HD.
OnePlus představí 2. července na indickém trhu...
12.6.:
OnePlus představí 2. července na indickém trhu další televizory. Potvrzeny byly úhlopříčky 32 a 43 palců, cena by měla být velmi příznivá.
Čínský výrobce Oppo by také mohl představit svůj...
12.6.:
Čínský výrobce Oppo by také mohl představit svůj vlastní televizor. Naznačily to informace, které se objevily na oficiálních stránkách.
Xiaomi mělo investovat 143 milionů juanů do...
3.6.:
Xiaomi mělo investovat 143 milionů juanů do společnosti Zhiyun, která vyvíjí OLED, LCD a miniLED displeje. Své technologie dodává dalším čínským výrobcům jako BOE, Huaxing, Tianma a Visionox, od kterých odebírají OLED displeje významní výrobci smartphonů
AQ audio studio jsou nové značkové prodejny...
3.6.:
AQ audio studio jsou nové značkové prodejny českého výrobce hi-fi reprosoustav AQ. Zákazníci mají možnost si v nich prohlédnou a hlavně poslechnout celou nabídku. Prodejny se nacházejí v Praze, Brně a Července.
Multimediální přehrávač Kodi byl aktualizován na...
3.6.:
Multimediální přehrávač Kodi byl aktualizován na verzi 18.7.1. Seznam změn není k dispozici, ale s největší pravděpodobností půjde jen o drobnosti.
Při nákupu vybraných televizorů Philips s Android...
29.5.:
Při nákupu vybraných televizorů Philips s Android TV získá zákazník 3 měsíce služby Telly (dříve Digi TV) zdarma. Akce platí do 19. 7. a další podmínky naleznete na její oficiální stránce.
Vláda rozhodla, že vypínání celoplošných sítí...
27.5.:
Vláda rozhodla, že vypínání celoplošných sítí DVB-T bude dokončeno do konce října 2020. K pozastavení přechodu na DVB-T2 došlo kvůli koronavirové krizi. Podle CRA by mohlo vypínání vysílačů pokračovat od poloviny července.
Aplikace YouTube Kids, která nabízí videa pro...
27.5.:
Aplikace YouTube Kids, která nabízí videa pro děti, byla zpřístupněna pro Apple TV.
Panasonic oznámil, že se stáhne z kanadského trhu...
25.5.:
Panasonic oznámil, že se stáhne z kanadského trhu s televizory. Servis pro tamní zákazníky bude provozovat i nadále. Nedávno společnost odešla také z Austrálie, ale naopak v Evropě chce zůstat.
Televizní stanice AMC uvede od 4. června pátou...
25.5.:
Televizní stanice AMC uvede od 4. června pátou řadu seriálu Better Call Saul. Nová epizoda bude vždy odvysílána čtvrtek od 22:00 s reprízou následující sobotu. Potvrzena také byla také šestá série, na kterou si fanoušci počkají do dubna 2021.
Televizní operátor Telly rozšířil svou nabídku o...
25.5.:
Televizní operátor Telly rozšířil svou nabídku o čtyři kanály v HD kvalitě. Jedná se o CS Film HD/CS Horror HD, Discovery Science HD, ČT 1 JM HD a ČT 1 SM HD. Tím se počet kanálů ve vysoké kvalitě zvýšil na 77.
OnePlus brzy doplní svou nabídku o další...
23.5.:
OnePlus brzy doplní svou nabídku o další televizor. Mělo by se jednat o model s úhlopříčkou 55", silnějším procesorem MediaTek MT5670 a novým dálkovým ovladačem.
Multimediální přehrávač Kodi vyšel ve verzi 18.7...
21.5.:
Multimediální přehrávač Kodi vyšel ve verzi 18.7 (Leia). Jako obvykle přináší aktualizace hlavně dorbné změny, jako jsou opravy chyb a úpravy kódu.
Letošní 8K TV od Sony by měly být levnější než...
20.5.:
Letošní 8K TV od Sony by měly být levnější než loňské modely. Podle nepotvrzených informací bude menší KD-75ZH8 stát 5 999 liber (184 000 Kč) a větší 85ZH8 vyjde na 8 999 liber (276 000 Kč).
Ve službě Google Play Movies se objevily první dva...
20.5.:
Ve službě Google Play Movies se objevily první dva filmy s podporou HDR formátu Dolby Vision: Joker a Nebezpečná laskavost (A Simple Favor). V budoucnu by se měla nabídka titulů rozšířit a Google plánuje také podporu formátu HDR10+.
O2 ohlásilo 459 tisíc zákazníků své služby O2 TV....
20.5.:
O2 ohlásilo 459 tisíc zákazníků své služby O2 TV. V březnu 2020 mělo dojít k nárůstu o 15 %, který je nižší než v předchozích měsících. Za vinu to operátor dává epidemii koronaviru.