Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Bezplatná utilita pro volbu úhlopříčky od Sony

, , aktualita
Bezplatná utilita pro volbu úhlopříčky od Sony
Znáte to... Strávíte X hodin nad stohem letáků, v elektro prodejnách nebo na internetu při výběru té správné televize. Ta má to a ta ono... a ve výsledku obě s okolím ladí jak pěst na oko. Právě tomu může zabránit nová bezplatná utilita od Sony.
Bezplatná utilita pro volbu úhlopříčky od Sony
Výběr nového televizoru není jen o jeho ceně a výbavě. Je třeba zvážit řadu ne tolik zřejmých parametrů. Může se snadno stát, že se kupovaný spotřebič na své místo jednoduše nevejde nebo nebude „pasovat“ k okolnímu nábytku. Stává se tak, že zákazník nenajde odvahu ke koupi většího televizoru, přestože by se v daném prostoru vyjímal lépe než nějaké „tintítko“.


Utilita pro vizualizaci jednotlivých úhlopříček s využitím systému rozšířené reality


Právě tyto nesnáze vedly japonského výrobce spotřební elektroniky Sony k vývoji inovativního online nástroje, který nabízí pomoc při výběru správné velikosti televizoru formou rozšířené reality (anglicky augmented reality, dále jen AR). Tato bezplatná utilita tak umožňuje potenciálním zákazníkům porovnat, jak v daném místě budou vypadat odlišné úhlopříčky. Podstatná část procesu sestává z vytisknutí značky AR, vyfocení této značky v požadovaném místě (na zdi) a nahráním fotky na příslušnou webovou stránku Sony. Pomocí utility si pak může uživatel zjistit, jaká úhlopříčka bude pro dané místo adekvátní.


Náhled značky AR


Bohužel jsem nenašel českou lokalizaci této utility, ale nejde o nic složitého. Především je potřeba zachovat velikost značky, ta nesmí být nijak zakryta, osvícena ostrým světlem ani pokrčena. Navíc by měl být použit matný papír a alespoň běžný digitální kompakt pro co nejostřejší fotku (nestačí proto pouhý mobil). Omezení je rovněž dáno vzdáleností fotoaparátu od značky nebo příliš nízkým úhlem záběru. I tak si pro jistotu připravte metr, sami autoři aplikace varují před výběrem založeném na pouhém renderu této aplikace, jenž je dostupná na: http://www.sony.co.uk/article/tv-size-guide .

Zdroj: HDTVtest, Sony