Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

BenQ připravil školám 2 nové projektory

, , aktualita
BenQ připravil školám 2 nové projektory
Společnost BenQ si připravila dva nové projektory, které jsou určeny především pro školy a jiné vzdělávací instituce. Nabídnou jim technologii Philips ImageCare pro šetření energií, promítání na krátkou vzdálenost a pochopitelně i řešení DLP.
BenQ připravil školám 2 nové projektory
Nové projektory BenQ dostaly označení MX850UST a MW851UST a nejlépe jim to prý byde slušet před interaktivními tabulemi. Jejich zobrazovací poměr je 0,36 a 0,45, což odpovídá krátké projekční vzdálenosti a co se týče zmíněné technologie Philips ImageCare, ta se skládá ze dvou módů.Jednak je to mód Eco Blank, který má na starosti automatický přechod do úsporného režimu po určité době (3 minuty), po níž se začne promítat prázdný obraz, aby se dosáhlo až 70% snížení spotřeby lampy. Pak je tu mód Smart Eco, který upravuje její výkon, aby se docílilo optimálního kontrastu a jasu s nejnižší možnou spotřebou.Dále projektoty nabídnou technologii DLP Link využívající 3D vizualizaci, nechybí podpora LAN pro usnadnění ovládání a správy projektoru, vzdálené monitorování učebny, možnost promítat bez využití počítače a také tu jsou vestavěné reproduktory pro ozvučení mástnosti.

Model MW851UST nabídne nativní rozlišení 1280 x 800 (16:9), světelný tok 2500 ANSI lumenů, kontrastní poměr 13000:1, promítá obraz s úhlopříčkou 60" až 300" a jeho hlučnost je 33 nebo 27 dB (nižší platí pro ekonomický režim). Druhý model, tedy MX850UST, má nativní rozlišení 1024 x 768 (4:3), stejný světelný tok i kontrastní poměr a hlučnost. Také úhlopříčky obrazu jsou stejné, takže oba projektory se významně liší pouze v poskytovaném rozlišení a poměru stran.

ena projektoru MX850UST činí 24990 Kč bez daně a MW851UST přijde na 25825 Kč.

Zdroj: TZ BenQ