Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

BenQ a novinky na ISE 2011

, , aktualita
BenQ a novinky na ISE 2011
Společnost BenQ v tiskové zprávě uvedla podrobnosti o svém působení na veletrhu ISE 2011, který proběhne od 1. do 3. února v Amsterdamském Convetion Center.. Představí se hned šest nových projektorů včetmě modelů pro ultrakrátkou vzdálenost.
BenQ a novinky na ISE 2011
Stánek 5O120 společnosti BenQ najdeme v hale 5 RAI Convention Center a právě tam se představí nové projektory ve čtyřech kategoriích. První bude vzdělání s projekcí na krátkou vzdálenost, kde má BenQ již několik modelů s poměry 0,3 až 0,9 pro různé provozní podmínky. Nové modely využívají asférické čočky a vlajkovou lodí mezi nimi je BenQ MP780ST s funkcí PointDraw, zobrazovacím poměrem 0,6 a podporou trojrozměrného obrazu. A právě díky PointDraw mohou uživatelé z kteréhokoliv místa v učebně kreslit přímo na projekční plochu.Pak tu je model MW881UST s mimořádně krátkým zobrazovacím poměrem 0,24, úhlopříčkou až 92" ze vzdálenosti 48 cm, možností instalace na strop a podporou 3D zobrazení. Projektor MW881UST také standardně nabídne podporu DLP Link, což je technologie 3D projekce, která umožňuje zobrazování 3D obrazu prostřednictvím jednoho videosignálu. BenQ MW851UST zase nabídne zobrazovací poměr 0,42, rozhraní HDMI a hodit se bude jako domácí a firemní multimediální AV projektor.

BenQ MP780ST PointDraw může spolupracovat s jakýmkoliv operačním systémem, který podporuje USB myš a dokáže spolupracovat s jakýmkoli stávajícím systémem interaktivní tabule. Obraz nepotřebuje kalibraci a zobrazovací poměr je zde 0,6. Projektor lze pověsit na zeď a promítat může již ze vzdálenosti 30 cm.

Nakonec byly zmíněny modely BenQ MX761 a SP891 jako řešení pro organizace s omezeným prostorem i rozpočtem na instalaci projektoru. Nabízí 1,6x a 1,5x optický zoom a promítat můžou na vzdálenost od 1,07 do 2,72 metru. Více se dozvíme až při oficiálním představení novinek.

Zdroj: TZ BenQ