Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BenQ a 2. generace projektorů s PointDraw

27.1.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost BenQ se přihlásila s druhou generací projektorů s funkcí PointDraw, které jsou určeny především pro oblast vzdělávání. Konkrétně jde o modely MW860USTi a MP780ST+, u nichž výrobce slibuje "vyšší interaktivitu". Více v samotné zprávě.
Novinkou jsou tedy projektory BenQ MW860USTi a MP780ST+ s PointDraw Pen ve verzi 2.0 a QDraw 2.0, které také zahrnují integrovaný reproduktor s výkonem 20 W a uzpůsobeny jsou pro práci na krátkou projekční vzdálenost. Model MW860USTi má zobrazovací poměr 0,37 a model MP780ST+ zase 0,49.
BenQ MW860USTi


Oba mají fungovat jako všestranné učební pomůcky a s pomocí PointDraw Pen 2.0 se máme dočkat kratší doby odezvy při "psaní" na plátno a také možnosti práce na vzdálenost až 8 metrů od plátna (či prostě projekčního povrchu). Software QDraw 2.0 zvládne obsloužit dvě pera najednou s nezávislými panely nástrojů. Funkce PointDraw přitom nepotřebuje kalibrovat.
BenQ MP780ST+


Dále projektory nabídnou rozlišení WXGA, podporu funkce DLP Link, jež má za úkol vytvářet 3D vizualizace, další funkce LAN Display a USB Display pro rychlé a jednoduché nastavení, stejně jako souběžné multiprojekční zobrazení a nakonec BenQ zmiňuje USB Drive Display která umožní projektory používat bez PC, pouze s využití USB Flash disků a Remote Desktop zase nabídne vzdálený přístup k počítači pomocí bezdrátové myši a klávesnice.

Cena projektoru MW860USTi je 35 990 Kč bez DPH a MP780ST+ přijde na 31 990 Kč bez DPH.

Zdroj: TZ BenQ