www.tvfreak.cz
>
>
>

Barevný e-papír Ricoh se 70% odrazivostí

Barevný e-papír Ricoh se 70% odrazivostí
, , aktualita
Je to jen několik dní, co se na konferenci SID 2011 objevil elektronický papír se 70% odrazivostí. Vyrobila jej u nás nepříliš známá japonská společnost Ricoh Company Ltd, jejíž specializací jsou fotoaparáty a tisk v kancelářích.
K oblíbeným
reklama
Po oznámení následovalo interview s autorem, při kterém byl promítán film o prototypu tohoto barevného e-papíru. Ve filmu přitom bylo údajně vidět, že e-papír dokázal zobrazit barevný obraz (se 70% odrazivostí světla o vlnové délce 550 nm). Tento e-papír je přitom výjimečný svou stavbou. Za pomoci elektrochromické technologie bylo možné přes sebe navršit 3 elektrochromické vrstvy: žlutou, azurovou a purpurovou.

V praxi to pak znamená, že k obarvení pixelu není potřeba oddělených subpixelů, čímž vznikne jasnější a sytější obraz. Zástupci společnosti navíc tvrdí, že se to nikomu před nimi nepodařilo. Principem klasického zobrazení barev (ať už v LCD nebo svým způsobem i v lidském oku) je totiž skládání intenzity základních subpixelů (při tisku jde právě o žlutou, azurovou a purpurovou), které jsou umístěny těsně vedle sebe. A v tom je právě ten rozdíl.


Jen aby na prezentačním filmu nebyl příhodnější portrét knížete Potěmkina...

Úhlopříčka prototypu činí pouhých 3,5 palce. Na druhou stranu se však pyšní barevným gamutem o 27 % rozsahu NTSC, při rozlišení 113 ppi a gradaci 64 úrovní. O řízení všech 3 vrstev se stará společný TFT substrát. Koná tak ve čtyřech režimech: inicializace (bílá barva), zobrazení purpurové vrstvy, zobrazení žluté vrstvy a zobrazení azurové vrstvy. Samotný TFT substrát pak tvoří (dnes tolik oblíbený) nízkoteplotní polykrystalický křemík.

Zdroj: Tech-On!
reklama
Nejnovější články
Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek
LG poskytne konkurenci svůj operačním systém pro televizory. Zájem mají dvě desítky partnerů z celého světa. Výrobci ovšem budou mít patrně přístup jen ke starší verzi webOS, zatímco nejnovější si LG nechá pro sebe.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat
Aplikace Netflix pro Android se naučila automaticky stahovat filmy a seriály podle doporučení. Předplatitelé také mohou mít neustále k dispozici nějaký obsah ke zhlédnutí na cestách, aniž by potřebovali připojení k internetu.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón
Samsung u svých letošních televizorů výrazně zvýšil počet samostatných stmívatelných zón. Jedna z testovaných Neo QLED TV, která používá podsvícení miniLED, by měla disponovat minimálně 792 zónami.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam
Apple v následujících měsících uvede do své služby TV+ další filmy a seriály z vlastní produkce. Budou mezi nimi i druhé řady úspěšných titulů, jako jsou Ted Lasso nebo The Morning Show.
22.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se
Během své prezentace na CES 2021 se společnost Skyworth pochlubila sorolovatelnou OLED TV jako svou inovací. Ve skutečnosti se ovšem jednalo o televizor LG. Skyworth své zákazníky ujistil, že „respektuje všechna práva duševního vlastnictví.“
20.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik