www.tvfreak.cz
>
>
>

Barevný e-papír Ricoh se 70% odrazivostí

Barevný e-papír Ricoh se 70% odrazivostí
, , aktualita
Je to jen několik dní, co se na konferenci SID 2011 objevil elektronický papír se 70% odrazivostí. Vyrobila jej u nás nepříliš známá japonská společnost Ricoh Company Ltd, jejíž specializací jsou fotoaparáty a tisk v kancelářích.
K oblíbeným
reklama
Po oznámení následovalo interview s autorem, při kterém byl promítán film o prototypu tohoto barevného e-papíru. Ve filmu přitom bylo údajně vidět, že e-papír dokázal zobrazit barevný obraz (se 70% odrazivostí světla o vlnové délce 550 nm). Tento e-papír je přitom výjimečný svou stavbou. Za pomoci elektrochromické technologie bylo možné přes sebe navršit 3 elektrochromické vrstvy: žlutou, azurovou a purpurovou.

V praxi to pak znamená, že k obarvení pixelu není potřeba oddělených subpixelů, čímž vznikne jasnější a sytější obraz. Zástupci společnosti navíc tvrdí, že se to nikomu před nimi nepodařilo. Principem klasického zobrazení barev (ať už v LCD nebo svým způsobem i v lidském oku) je totiž skládání intenzity základních subpixelů (při tisku jde právě o žlutou, azurovou a purpurovou), které jsou umístěny těsně vedle sebe. A v tom je právě ten rozdíl.


Jen aby na prezentačním filmu nebyl příhodnější portrét knížete Potěmkina...

Úhlopříčka prototypu činí pouhých 3,5 palce. Na druhou stranu se však pyšní barevným gamutem o 27 % rozsahu NTSC, při rozlišení 113 ppi a gradaci 64 úrovní. O řízení všech 3 vrstev se stará společný TFT substrát. Koná tak ve čtyřech režimech: inicializace (bílá barva), zobrazení purpurové vrstvy, zobrazení žluté vrstvy a zobrazení azurové vrstvy. Samotný TFT substrát pak tvoří (dnes tolik oblíbený) nízkoteplotní polykrystalický křemík.

Zdroj: Tech-On!
reklama
Nejnovější články
Dumb Drum předělali trailer k novým Star Wars se supernízkým rozpočtem Dumb Drum předělali trailer k novým Star Wars se supernízkým rozpočtem
Film Star Wars: The Rise of Skywalker se objeví v kinech už za necelé dva týdny. Fanoušci filmů Dumb Drum proto nenechávají nic náhodě a tradičně se pokusili o předělávku traileru k filmu doslova v domácích podmínkách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart
Nokia je dnes už jen jméno, které se licencuje. První Smart TV této značky tak má na svědomí indický prodejce s elektronikou Flipkart. Ten uvádí model 55CAUHDN s 55" úhlopříčkou a vysokým rozlišením 4K.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami
Na trhu streamovacích služeb je poslední dobou pěkně narváno a máme tu dalšího hráče. Služba Plex rozšiřuje svou nabídku právě o streamování filmů, seriálů a dokumentů, navíc takřka bezplatně. Budou tu totiž reklamy.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer
V příštím roce nás čeká další bondovka s pořadovým číslem 25. Současně je pátou, kde se zahraje Daniel Craig. Objeví se tu nová záporná postava Rami Maleka, vrátí se ale také Christopher Waltz.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Black Widow od Marvela dostává první trailer Black Widow od Marvela dostává první trailer
Film Black Widow na sebe nechá sice čekat ještě zhruba půl roku, ale Marvel Studios už konečně zveřejňují první trailer. Postava Natalie Romanoff se tak konečně dočká svého vlastního sólo filmu.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala