www.tvfreak.cz
>
>
>

Barevný e-papír Ricoh se 70% odrazivostí

Barevný e-papír Ricoh se 70% odrazivostí
, , aktualita
Je to jen několik dní, co se na konferenci SID 2011 objevil elektronický papír se 70% odrazivostí. Vyrobila jej u nás nepříliš známá japonská společnost Ricoh Company Ltd, jejíž specializací jsou fotoaparáty a tisk v kancelářích.
K oblíbeným
reklama
Po oznámení následovalo interview s autorem, při kterém byl promítán film o prototypu tohoto barevného e-papíru. Ve filmu přitom bylo údajně vidět, že e-papír dokázal zobrazit barevný obraz (se 70% odrazivostí světla o vlnové délce 550 nm). Tento e-papír je přitom výjimečný svou stavbou. Za pomoci elektrochromické technologie bylo možné přes sebe navršit 3 elektrochromické vrstvy: žlutou, azurovou a purpurovou.

V praxi to pak znamená, že k obarvení pixelu není potřeba oddělených subpixelů, čímž vznikne jasnější a sytější obraz. Zástupci společnosti navíc tvrdí, že se to nikomu před nimi nepodařilo. Principem klasického zobrazení barev (ať už v LCD nebo svým způsobem i v lidském oku) je totiž skládání intenzity základních subpixelů (při tisku jde právě o žlutou, azurovou a purpurovou), které jsou umístěny těsně vedle sebe. A v tom je právě ten rozdíl.


Jen aby na prezentačním filmu nebyl příhodnější portrét knížete Potěmkina...

Úhlopříčka prototypu činí pouhých 3,5 palce. Na druhou stranu se však pyšní barevným gamutem o 27 % rozsahu NTSC, při rozlišení 113 ppi a gradaci 64 úrovní. O řízení všech 3 vrstev se stará společný TFT substrát. Koná tak ve čtyřech režimech: inicializace (bílá barva), zobrazení purpurové vrstvy, zobrazení žluté vrstvy a zobrazení azurové vrstvy. Samotný TFT substrát pak tvoří (dnes tolik oblíbený) nízkoteplotní polykrystalický křemík.

Zdroj: Tech-On!
Nejnovější články
Marvel prozradil názvy filmů a doby uvedení Phase 4 Marvel prozradil názvy filmů a doby uvedení Phase 4
Marvel Studios si chystají další fázi svých komiksů. Čtvrtá fáze (Phase 4) se chystá na příští rok a na Comic-Conu bylo už i oznámeno, jakých filmů se dočkáme, kdy to bude a také kdo v nich bude hrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Avengers: Endgame překonal Avatar jako nejvýdělečnější film všech dob Avengers: Endgame překonal Avatar jako nejvýdělečnější film všech dob
Nejvýdělečnějším filmem všech dob byl dlouhou dobu Avatar. To se ale nyní mění a v Marvelu udělali vše pro to, aby se to změnilo. Dokonce vydali delší verzi Avengers: Endgame, aby modrásky překonali. Což se podařilo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
The Witcher (Zaklínač) od Netflixu má první trailer The Witcher (Zaklínač) od Netflixu má první trailer
Jedním z nejvíce očekávaných seriálů letošního roku je The Witcher (Zaklínač), který připravuje streamovací služba Netflix. Na Comic-Conu v San Diegu byl nyní ukázán také první trailer pro připravovaný seriál.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019 HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019
Televizní stanice HBO letos překonala Netflix a odnesla si nejvíce nominací na televizní ceny Emmy 2019. Celkově šlo o 137 nominací, přičemž naprostou jedničkou zde byl legendární seriál Game of Thrones.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci
Streamovací služba Netflix měla za sebou celou řadu úspěchů, ale pro tentokrát to úplně nevyšlo. Nárůst platících diváků byl o polovinu menší, než se čekalo a v USA došlo dokonce až k poklesu.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala