www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Bang & Olufsen BeoVision 10 Chanterelle

Bang & Olufsen BeoVision 10 Chanterelle
, , aktualita
Začátkem září ohlásil výrobce luxusních televizorů Bang & Olufsen, že díky úspěšnému prodeji přístrojů rodiny BeoVision 10 vydal limitovanou edici modelu BeoVision 10-46, nazvanou Chanterelle. Těchto 500 ks lákalo odlišným barevným schématem.
K oblíbeným
reklama
S vydáním nové speciální edice Chanterelle nabídl Bang & Olufsen nový stojánek. Televizory BeoVision 10 jsou totiž určeny pro pověšení na zdi. S novým stojanem je tak možné přístroj opřít jako obraz, který ještě pracovníci galerie nestačili pověsit. Nenápadné hroty v barvě Chanterelle vytváří dojem, že se celý „obraz“ vznáší těsně nad zemí. Opěrná zadní deska zase splývá se zadní částí skříně díky stejné barvě. Nový stojan lze přitom zakoupit i k ostatním modelům řady BeoVision 10 (nejen Chanterelle).


BeoVision 10 Chanterelle využil jemných barevných odstínů.


Nové barevné schéma bylo zvoleno jako kontrast k Hi-tech vzhledu BeoVision 10. Návrháři z David Lewis Design Studio se proto inspirovali severským interiérem, ve kterém je (mimo jiné) kladen důraz na dřevo a teplé barevné tóny. K tomu se přidal odkaz minimalismu bez agrese a s využitím příjemných materiálů. Nová barva odráží nejnovější trendy u automobilů i nábytku a s pouhými 500 ks očekával Bang & Olufsen rychlé vyprodání. Už před oficiálním ohlášením byla čísla 8 a 88 předobjednána zákazníky z Číny (osm v čínské numerologii totiž znamená štěstí, bohatství a prosperitu). Na zadní straně každé Chanterelle je vyryto „Chanterelle“ a pořadové číslo.


BeoVision 10 dostalo nenápadný stojánek.


K nové edici BeoVision 10-46 je možné koupit i reproduktory BeoLab 6002 ve stejném barevném provedení. Zadní část je vyvedena v tmavohnědém anodizovaném hliníku, přičemž látka vpředu používá stejnou barvu, jako Chanterelle. Takové zbarvení je přitom u BeoLab 6002 k dostání jenom při současné koupi s Chanterelle.


Při koupi limitované edice Chaterelle jsou k dostání i reproduktory BeoLab 6002 stejné barvy


Po technické stránce nabízí BeoVision 10-46 FullHD LCD panel s LED podsvícením. Technologie 200/240 Hz je kombinovaná s rozličnými funkcemi pro kompenzaci „trhání“ obrazu při rychlých pohybech. Hned pod obrazovkou je umístěn stereo reproduktor. Součástí přístroje je rovněž integrovaný prostorový zvuk, DVB-HD modul, elektronické opony a připojovací panel. Ten umožňuje připojení 5 reproduktorů pro prostorový zvuk i řadu set-top boxů. BeoVision 10 je ztělesněním kvality Bang & Olufsen – stylu, elegance a bytelnosti, s údajně kvalitním obrazem i zvukem (minimálně co se týče basů a středních tónů)...Cena samotného televizoru BeoVision 10-46 Chanterelle proto činí 11 660 $ (přes 210 000 Kč), BeoLab 6002 Chanterelle nějakých 5 000 $ (90 000 Kč) a konečně stojánek „pouhých“ 535 $ (9630 Kč). Setčeno podtrženo, výsledná hodnota celého kompletu je: 17 195 $ (310 000 Kč).Zdroj: FlatpanelsHD, LuxuryLaunches
reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik