Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

AV receivery Pioneer pro rok 2011

, , preview
AV receivery Pioneer pro rok 2011
Pioneer nedávno představil novou modelovou řadu AV receiverů. U všech modelů došlo k rozšíření podpory 3D obrazu díky použití HDMI 1.4. Novinkou je průvodce zapojením a nastavením receiveru, který by měl pomoci uvést přístroj do chodu i naprostým laikům.
AV receivery Pioneer pro rok 2011
Modelová řada AV receiverů Pioneer pro rok 2011 obsahuje celkem šest nových přístrojů (seřazeno od nejlépe, k nejméně vybaveným): VSX-1021, VSX-921, VSX-826, VSX-821, VSX-521 a VSX-421.

Společným znakem všech receiverů je černé provedení předního panelu s povrchovou úpravou „hairline“, díky které mají přístroje zajímavý vzhled a nehrozí jejich „upatlání“, jako je tomu u lesklých černých povrchů, neboť v tomto případě je panel matovaný broušením. Všechny modely jsou také vybaveny rozhraním HDMI 1.4 s podporou 3D a zpětným audio kanálem (ARC, Audio Return Channel).

Vzhled všech přístrojů letošní řady je téměř identický. Přednímu panelu vévodí dvě otočná kolečka přepínače vstupů (vlevo) a ovladače hlasitosti (vpravo). Pod informačním displejem je 5 tlačítek, jejichž funkce se u různých modelů liší. Vlevo pod nimi je stereofonní Jack 6,3 mm pro připojení sluchátek a nalevo od něj tlačítko Stand-by/On. Počínaje modelem VSX-821 je v prostoru pod centrálními tlačítky odklopná část s několika ukrytými konektory pro připojení zdrojů signálu.Na první pohled se šestice modelů AV receiverů Pioneer pro rok 2011 téměř neliší.


Nejlépe vybaveným modelům nechybí podpora vícezónového poslechu, kromě klasických rozhraní nabízejí volitelnou možnost využití wi-fi a Bluetooth, mají implementováno DLNA verze 1.5, rozumí si se zařízeními iPhone/iPad/iPod Touch a dokážou interně převádět signál z analogových vstupů na digitální a vyslat ho dál rozhraním HDMI. Dva nejlepší modely VSX-1021 a VSX-921 mají zabudován též internetový vTuner, který dokáže přijímat tisíce po síti šířených rozhlasových stanic z celého světa.

Výrobce slibuje u všech přístrojů kvalitní zvuk, výkon u nejlevnějších modelů dosahuje 130 W na kanál, což by mělo být pro běžný domácí poslech dostatečné pro minimální zkreslení u signálových špiček. Dva nejvýkonnější modely pak nabízí ještě o 20 W na kanál více.


Poznámky výrobce k použitým funkcím a technologiím


Made for iPhone/iPad/iPod – receivery jsou v ceně vybaveny USB/video kabelem pro tato zařízení, což umožní rychlé zprovoznění bez potřeby docku. Můžete tak snadno přehrát fotky, hudbu a video uložené ve vašem zařízení. Specialitou je možnost dobíjet připojená zařízení přímo z USB portu na předním panelu, který dokáže dodávat nadstandardní proud až 2,1A.

AirPlay – díky funkci AirPlay můžete snadno poslouchat svou hudební sbírku přes svůj systém domácího kina s využitím domácí sítě (u modelů VSX-1021 a VSX-921), vyžadují iTunes 10.1 nebo novější na PC/Mac. Pro streaming z iPhone/iPod Touch/iPad je potřeba, aby běžel na iOS 4.2. Na obrazovce připojené TV se dají zobrazit přebaly alb a informace o skladbě. Za příplatek je možné dokoupit bezdrátový wi-fi dongle (AS-WL300) pro zjednodušení spojení.

Air Jam – představuje malou revoluci na poli sociální zábavy, díky nové AirPlay aplikaci, která je dostupná v App Store pro iPhone/iPod Touch/iPad. V případě použití s novými modely receiverů VSX-1021 a VSX-921 (je potřeba zakoupit volitelný adaptér AS-BT200) můžete spárovat pomocí BT technologie až 4 zařízení. Od okamžiku spojení může každý uživatel určit skladby ze svého přístroje a vytvořit společný playlist pro jediný receiver.

Každé připojené zařízení bude ukazovat playlist vytvořený spojením výběrů jednotlivých uživatelů a odkud bude konkrétní skladby přehrávat. Air Jam aplikace také uloží playlist každého setkání pro případné pozdější využití, například nákup skladeb přes iTunes Store.

iControlAV2 – poslední generace iControlAV2 je vylepšením aplikace sloužící k ovládání funkcí receiveru s využitím mobilních zařízení od Applu, která se objevila už u některých loňských modelů AV receiverů Pioneer. Aplikace umožňuje ovládání hlasitosti, úrovně nastavení basů a výšek, prostorového vyvážení kanálů, nastavení místnosti a je ještě dále rozšířena, v případě použití iPadu, kde jsou všechny 4 aplikační okna otevřená na jednom intuitivním displeji.

iControlAV2 také zahrnuje dodatečné detailní grafické prezentace před a po MCACC kalibraci a nastavení zvuku pomocí funkce Touch and draw, tedy pouhým tažením prstu je možné vytvořit vlastní ekvalizační křivku. iControlAV2 aplikace také zahrnuje ovládání pro BD přehrávač v případě připojení Pioneer BD přehrávače. Aplikace je volně ke stažení na AppStore pro iPhone/iPod Touch/iPad.


Ekvalizační křivku si můžete s aplikací iControlAV2 nakreslit sami prstem na svém iPadu.


DLNA Certified (v1.5) – další rozšíření bezdrátových a síťových schopností, které podporují oba nové AV receivery vyšší třídy. Modely VSX-1021 a VSX-921 nabízejí podporu DLNA ver.1.5, a umožňují spojení se stejně vybaveným zařízením. Pomocí Ethernetu nebo volitelným AS-WL300 bezdrátovým LAN převodníkem mohou receivery přistupovat a přehrávat HD hudbu (až do 192 kHz / 24 bitů u VSX-1021 a do 96 kHz / 24 bitů u VSX-921) z kompatibilní síťové jednotky. Zvuk lze také streamovat a ovládat pomocí telefonu podporujícího UPnP/DLNA media servery.