
Toshiba Regza ZP2 s 3D videem.
Výhodou je potom světlejší obraz (v porovnání se sekvenčním přístupem aktivního 3D), který viditelně nebliká. Hmotnost dodávaných brýlí se pohybuje kolem 20 g, protože na jejich vytvoření stačí dvojice polarizačních filtrů (a brýlových rámečků). Nevýhodou je snížení počtu řádkového rozlišení na polovinu, které by ale v těchto velikostech nemělo být tolik postřehnutelné.

Přibalené brýle mají hmotnost pouhých 20 gramů.
Možná to je důvodem, proč Toshiba propagovala snímkově sekvenční metodu, která se využívá např. v „aktivních“ modelech série ZG2, uvedené ve stejný den, jako série ZP2. Uvedení těchto modelů pak může budit zdání, že Toshiba rezignovala na bezbrýlové řešení 3D. To však není pravda. Nyní je Toshiba jedním z mála výrobců, který vyrábí tři různé typy zobrazování 3D. Důvod oznámil ředitel oddělení pro digitální produkty a služby, Masaaki Osumi. Cílem Toshiby je totiž 3D TV bez brýlí, ale zatím pro ni nedozrála doba.

Masaaki Osumi, ředitel divize pro digitální produkty a služby.
Autostereoskopické přístroje totiž mají vysokou cenu a jejich kvalita zobrazení taky není zrovna optimální. Přesto by už na podzim mohla vyjít první bezbrýlová Toshiba větších rozměrů. I tak to ale potrvá alespoň dva/tři roky, než se takové televizory rozšíří. Ukazuje to i prodejnost autostereoskopické řady Regza GL1, která dosáhla setrvalých 500 ks za měsíc. Původně však mělo jít (dle předpokladů výrobce) o dvojnásobné množství.
Zdroj: Tech-On!