Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

3D holografie na CESu: pecka nebo propadák?

, , aktualita
3D holografie na CESu: pecka nebo propadák?
Na letošním veletrhu CES se objevilo jedno pěkné zařízení, které umí zobrazovat trojrozměrnou holografickou technologií. Tajvanská společnost InnoVision prezentovala svoje HoloAD, ovšem je zde několik „ale“.
3D holografie na CESu: pecka nebo propadák?
Produkt HoloAD je kompletní a plně funkční zařízení, vybavené potřebným hardwarem, USB vstupy, stereo reproduktory, audio výstupem a monitorem, uzavřené do prosklené bedýnky poměrně velkých rozměrů. Přehrávat umí 3D videa ve formátu FLV, na které může divák nahlížet ze všech stran.
Samotné ovládání HoloAD je velice snadné, stačí pouze vložit USB disk s flashovým videem a počkat, až se obsah nahraje. Vybírat mezi přehrávanými soubory je možné pomocí bezdrátové Wi-Fi klávesnice, přes ethernetovou síť nebo i pomocí iPadu, jak je vidět na následujícím videu.
HoloAD je k dispozici ve dvou variantách. První je menší Queen a druhou King. Liší se pouze rozměry, spotřebou, hmotností a rozlišením obrazu. Menší Queen umí zobrazit VGA rozlišení (640 × 480), spotřeba by měla být 200 W a hmotnost kompletu je 16 kg. King pak zobrazí SXGA rozlišení (1280 × 1024) se spotřebou 480 W a hmotností 170 kg, je to tedy pořádný kus techniky.Specifikace přístrojů HoloAD
ModelDS3_QueenDS3_King
Video formátFLVFLV
Napájení110 – 230 V110 – 230 V
Spotřeba230 W400 W
RozhraníUSBUSB
Rozlišení obrazu (každá strana)640 × 4801280 × 1024
ZvukStereoStereo
KonstrukceHliníkováHliníková
Rozměry (š × v × h)43 × 35 × 40 cm115 × 80 × 90 cm
Hmotnost16 kg170 kg

HoloAD se dají zakoupit pouze přes oficiální distributory, kteří pravděpodobně upravují konfiguraci a tedy i cenu podle potřeb zákazníka.InnoVision HoloAD na veletrhu CES 2011.


Mnoho fandů moderních technologií tento holografický přístroj nadchnul, než však zjistili, že byl prezentován už i na CES 2010, a za ten uběhnutý rok se prakticky v ničem nezlepšil nezlepšil. A druhou, ne úplně příjemnou zprávou je to, že si dánská společnost Realfiction nárokuje patenty, které si nechala registrovat při vývoji svých modelů DREAMOC a DREAMOCXL jejichž prototyp spatřil světlo světa už v roce 2008 a s HoloAD toho už jen podle zevnějšku mají skutečně hodně společného. Případné soudní spory tak mohou značně zkomplikovat další vývoj této zajímavé technologie a její reálné rozšíření.Dreamonic od společnosti RealFiction.


Zdroj: InnoVision , Realfiction