Xgimi H1: jedno zařízení vytvoří malé domácí kino

Xgimi H1: jedno zařízení vytvoří malé domácí kino
, , aktualita
Na Indiegogo byl úspěšný projekt multifunkčního projektoru s Androidem, který zvládne vytvořit 300“ obraz ve Full HD rozlišení a chlubí se integrovanými stereo reproduktory Harman Kardon. Jedná se tak o ideální řešení do obýváku.reklama
Autoři tohoto projektu si dali za cíl vytvořit jediné zařízení, které má nahradit celou sadu pro domácí kino. Xgimi H1 je především projektorem, ale zároveň nahradí multimediální centrum a sadu reproduktorů. V obývacím pokoji či ložnici proto zabere jen minimum místa. Také není nutné řešit změť kabelů, stačí jeden pro připojení k elektrické síti. Zařízení má v neposlední řadě poměrně elegantní design a hmotnost něco málo přes 2 kg, takže v případě potřeby není problém jej někam přenést. LED projektor vytváří až 300“ obraz o rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD), k dispozici je navíc vertikální i horizontální korekce. Životnost světelného zdroje je odhadována na 30 tisíc hodin.

Xgimi H1 je vybaveno upravenou verzí operačního systému Android a je možné jej ovládat pomocí přiloženého dálkového ovladače (s kurzorem) nebo pomocí aplikace pro smartphony. Nechybí samozřejmě možnost zrcadlení obrazu z počítače či mobilního telefonu, případně pouze poslech hudby z dvojice 45mm stereo reproduktorů od světoznámé společnosti Harman Kardon. Na webu Indiegogo bylo možné projektor předobjednat za 699 dolarů, v přepočtu 17 900 Kč bez DPH. Cena na běžném trhu potom bude vyšší. Zatím si autoři nemohou stěžovat na nezájem, požadovaný cíl se podařilo nejen rychle splnit, ale také mnohonásobně překonat.

Zdroj: Indiegogo.com
Nejpopulárnější domácí kina
Nejnovější články
Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0 Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0
Nvidia zahájila na českém trhu prodej nové generace konzole Shield TV, která se chlubí vyšším výkonem v menším balení. Ochuzeni ovšem nebudou ani majitelé předchozí generace zařízení, která dostane řadu nových funkcí prostřednictvím softwarové aktualizace.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG
LG připravuje pro své modely OLED TV i LCD TV z roku 2016 softwarovou aktualizaci, která přinese podporu Hybrid Log Gamma, jednoho z dalších HDR formátů. Konkrétní datum vydání zatím nebylo stanoveno.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“ JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“
Společnost JVC předvedla na CES 2017 modely projektorů DLA-X570R, DLA-X770R a DLA-X970R, které jsou určeny například jako základ domácího kina. Nabízejí silnější světelný zdroj, automatickou detekci HDR a režim nízké latence vhodný pro hraní konzolových her.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision
Sony brzy potěší všechny majitele televizorů ZD9 (Z9D), pro které chystá výraznou aktualizaci softwaru. Přinese nejnovější verzi systému Android TV, funkci YouTube HDR a překvapivě také podporu HDR formátu Dolby Vision.
10.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017 Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017
Společnost Optoma rozšířila u příležitosti veletrhu CES 2017 svou nabídku projektorů pro domácí kina o šest nových modelů v různých cenových relacích a až 4K rozlišením. Mezi novinkami jsou větší laserové projektory i menší modely vhodné k častému přenášení.
9.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik