Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sencor SMP 9000 Pro: pod stromeček to nejlepší?

17.12.2012, Pavel Kovač, recenze
Na trhu se objevil docela zajímavý produkt Sencor SMP 9000 Pro, který si nás doslova získal. Jde o robustní multimediální centrum, co umí prakticky vše, co potřebujete. Jak si však poradil s našimi testy?
Kapitoly článku:

Spousta našich čtenářů si žádala recenzi Sencoru SMP 9000 Pro. My jejich přání plníme, i když trošku se zpožděním způsobeným nemocí, ale lepší později než vůbec. Podívejme se na samotný produkt, který k nám dorazil. Balení je docela atraktivní a nese se v duchu systému Android, což ve mě trošku vzbuzuje nedůvěru, ale na druhou stranu Android může být velmi schopný na poli multimediálních center. V mobilních telefonech mě zatím moc nepřesvědčil, ale to je jiná pohádka.





Konstrukčně se Sencor SMP 9000 Pro docela odlišuje od ostatních center. Při bližším pohledu však zjistíte, že tato odlišnost je dána hlavně tím, že výrobce zvolil opačnou orientaci než je zvyklé u jiných výrobců. Přístroj je zkrátka hlubší než širší. Působí tak docela luxusně a navíc je konstrukce podobná běžným receiverům, a tak se bude do obývacího pokoje daleko víc hodit než "běžná černá krabička".




- klikněte pro zvětšení -


Na čelním panelu je důkladně nalepená fólie, která je oříznuta přesně kolem celého plastu. Na první pohled to vypadá, že tam fólie ani není, ale po chvilce škrábání nehtem určitě najdete místečko, kde ji sloupnete. Na fotkách jsem ji nechal, a tak uvidíte displej lehce zamlžený a poškrábaný. Ve skutečnosti bude vše čisté. Spodnímu hliníkovému panelu vévodí jediné tlačítko. To samozřejmě zapíná, popř. vypíná, přístroj. Nic víc sice neumí, ale k čemu tlačítka, když tu máme dálkové ovládání, že? Nad tímto panelem je umístěn LCD displej klasické "kalkulačkové" konstrukce.





Na pravé straně jsou umístěny čtyři USB konektory pro připojení flash disků, pevných disků atd. Také je tu čtečka paměťových karet a USB 3.0 pro připojení k počítači. Počet USB konektorů je tak velmi slušný.





Druhá strana je čistá a bez jediného konektoru či otvoru. Proto jsem ji využil na prezentaci dálkového ovladače, který slouží zároveň jako měřítko. Právě dálkový ovladač patří k těm lepším, a to hlavně díky kontrastnímu odlišení tlačítek. Ta jsou totiž nabarvena pouze uprostřed a na kraji prosvítá originální světlá barva gumy. Dobře se v něm zorientujete i v šeru. Také ergonomie je velmi dobrá a ovladač zkrátka padne do ruky.





Na zadní straně naleznete standardní várku konektorů. Jeden HDMI ve verzi 1.4, gigabitový RJ45 a komponentní video výstup. Nechybí ani optický výstup pro zvuk. Co víc si přát? V dnešním digitálním věku asi nic.





Na zadní straně je také umístěna šachta na 3,5" pevný disk. Stačí lehce vytáhnout západku a dvířka se otevřou. Poté již jednoduše vložíte 3,5" SATA disk a máte vystaráno, kam svoje videa dát. Samozřejmě vám nic nebrání využívat jen síťové připojení nebo USB. DVB-T tuner Sencor SMP 9000 Pro stejně nemá, a tak si těžko něco na pevný disk nahrajete.

V neposlední řadě je zde tlačítko reset pro případ, že by přehrávač zcela zamrznul. Ovšem to se nám při testování ani jednou nestalo a pokud stalo, šlo to vyřešit pomocí dálkového ovladače.


Přehled osazených konektorů:
  • HDMI 1.4a (přibalený je však 1.3 kabel)
  • RJ45 (LAN 1gbps)
  • Komponentní
  • Digitální optický audio výstup
  • 4× USB 2.0 (pravý panel)
  • 1× USB 3.0 (pravý panel) - pouze pro propojení s PC

K přístroji dostanete WiFi dongle. Sice bychom raději viděli zabudovanou WiFi, ale na druhou stranu spousta lidí WiFi vůbec nevyužije. Současně se zabudovanou WiFi je často i pevná anténa, co může překážet.