www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung UE65F9000: 4K v plné kráse?

Samsung UE65F9000: 4K v plné kráse?
, , recenze
Fenomén UHD resp. 4K dorazil i do naší kotliny. Přinášíme Vám tak odbornou recenzi 4K televize, a to v podání Samsung UE65F9000. Pozor na to, že po tomto 65" drobečkovi budete toužit nejen letošní Vánoce.reklama

Samsung UE65F9000: celkové hodnoceníPrvní 4K televize v našem testu dopadla poněkud rozporuplně. V podstatě by to šlo říci jednoduše. Televize je velmi dobrá, ale okolí na ni není připraveno. A nejde jen o okolí, ale také o software, HDMI rozhraní a další drobnosti. V podstatě si domů přinesete perfektní televizi s  vysokým rozlišením, perfektními barvami, dobrým kontrastem a dalšími superlativy. Současně však doma zjistíte, že tyto vlastnosti vlastně ani nemáte moc šanci využít. A není to jen vina toho, že u nás nejsou dostupná 4K videa, ale i fakt, že mkv soubor s 4K rozlišením televize nepřehraje. Těšíte se na videa na serveru YouTube v 4K? Opět máte smůlu. Zabudovaná aplikace 4K nepodporuje.

Celkově jsem se velmi těšil na 4K v plné kráse, ale ve výsledku je to omezeno na testovací videa puštěná z počítače, hry a práci v operačním systému. Velkou výhodou samotné televize je prakticky bezchybné barevné podání, vysoký kontrast, téměř dokonalé podsvícení a perfektní práce v dynamickém kontrastu. Je vidět, že Samsung si tyto technologie nenechal protéct mezi prsty a na televizi je dobře odladil. Přece jen jde o vrcholný model značky a byla by to dost ostuda, kdyby tomu tak nebylo.


Panasonic TX-L42ET60E TREFA


V celkovém součtu jde o televizi, která tak trochu předběhla dobu. Nebo možná by se dalo říci, že doba není dostatečně připravena na takovou televizi. Ano, má perfektní obraz, 3D obraz je díky 4K na vyšší úrovni a barevně je skvělá. Jediné, co tedy chybí, je dostatečné množství UHD resp. 4K obsahu a HDMI 2.0. Pokud by toto bylo splněno, televize by získala naše ocenění. Samsung má výhodu, že pomocí externího boxu One Connect má možnost danou televizi příští rok vylepšit a dodat třeba HDMI 2.0, To, jestli se tak stane a kolik to bude stát, je ovšem ve hvězdách.


Panasonic TX-L42ET60E hodnoceníTelevize je vhodná pro:1) Majitele telefonu Vertu a alespoň dvou automobilů Porsche
2) Ty, co mají zaručen přísun 4K obsahu (satelit)


Plusy+ Perfektně dynamický obraz
+ Barevný prostor sRGB/Rec.709
+ Velmi slušné barevné podání
+ 4K pomáhá 3D režimu
+ 4K vypadá opravdu pěkně

Minusy- Svět není připraven na 4K
- TV neumí přehrávat 4K mkv
- Menu televize pouze v 1080p
- Vysoká cena (což je pochopitelné)
- Lehce slabší pozorovací úhly oproti IPS

Cena v době testování: cca 149 900 Kč s DPH

Ceny podobných produktů:Sony KD-65X9005
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
Toshiba 65L9363DG
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
Panasonic TX-L65WT600E
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
Philips 65PFL9708S
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Za zapůjčení televizoru Samsung UE65F9000 děkujeme Samsungu.
Jak hodnotíte televizi Samsung UE65F9000?
V anketě šlo hlasovat od 18.12.2013 do 8.7.2014. Počet hlasujících: 14
Výborná 21 % 21% Průměrná 7 % 7% Špatná 71 % 71%
předchozí kapitola
Nejpopulárnější LCD televize s LED podsvícením
Nejnovější články
Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0 Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0
Nvidia zahájila na českém trhu prodej nové generace konzole Shield TV, která se chlubí vyšším výkonem v menším balení. Ochuzeni ovšem nebudou ani majitelé předchozí generace zařízení, která dostane řadu nových funkcí prostřednictvím softwarové aktualizace.
17.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG
LG připravuje pro své modely OLED TV i LCD TV z roku 2016 softwarovou aktualizaci, která přinese podporu Hybrid Log Gamma, jednoho z dalších HDR formátů. Konkrétní datum vydání zatím nebylo stanoveno.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“ JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“
Společnost JVC předvedla na CES 2017 modely projektorů DLA-X570R, DLA-X770R a DLA-X970R, které jsou určeny například jako základ domácího kina. Nabízejí silnější světelný zdroj, automatickou detekci HDR a režim nízké latence vhodný pro hraní konzolových her.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision
Sony brzy potěší všechny majitele televizorů ZD9 (Z9D), pro které chystá výraznou aktualizaci softwaru. Přinese nejnovější verzi systému Android TV, funkci YouTube HDR a překvapivě také podporu HDR formátu Dolby Vision.
10.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017 Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017
Společnost Optoma rozšířila u příležitosti veletrhu CES 2017 svou nabídku projektorů pro domácí kina o šest nových modelů v různých cenových relacích a až 4K rozlišením. Mezi novinkami jsou větší laserové projektory i menší modely vhodné k častému přenášení.
9.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik